Travlopp på Mantorp, banan för Dagens dubbel söndag 13 januari 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 13 januari 2019 Mantorp

söndag 13 januari 2019Mantorp, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Mantorp

Lopp 9 · 2140 m · line · Planerad start kl 17:32, faktisk start kl 17:38 (+6 min)

Vinnare

2Tiger Marke Carl Johan Jepson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Tiger MarkeCarl Johan Jepson1.16,43,11
29Mr CreationMarcus Hultman1.16,511,85
312Top YllitJens Laursen1.16,611,53
411Esteban BokoChristian Fiore1.16,655,68
53Viggo LadayUlf Ohlsson1.16,64,64
66Carro's GirlFredrik Berg1.16,647,28
Opl.10Jack BowlerAnders Zackrisson1.16,722,43
Opl.4SheriffenThomas Jonsson1.16,78,43
Opl.5Pompano EuphoriaAndré Eklundh1.17,031,02
Opl.8Sphinx d'Inverne (galopp)Kim Erikssonu3,24
Struken1Gianluca BokoStefan Söderkvist––
Struken7Lovely BoyPeter Ingves––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Mantorp

Lopp 10 · Spårtrappa · 2140 m · line · Planerad start kl 17:48, faktisk start kl 17:56 (+8 min)

Vinnare

6Dooley's U.N.G. Oskar Svanberg

Segermarginal: många längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Dooley's U.N.G.Oskar Svanberg1.15,02,70
213Glide MarkeCarl Johan Jepsonit6,35
38OkobalozHenrik Johanssonit78,13
411Wallbanger R.W.Håkan K Perssonit10,47
52D'Capital (galopp)Kim Erikssonit21,63
61Billy Boy BrizardAndré Eklundhit34,12
712Sugarman S.R.P. (galopp)Ralf Karlstedtit97,31
Opl.7Quite SoloHåkan E Johanssonit31,98
Opl.15Vincenzina (galopp)Christian Fioreit24,58
Opl.14Roxetta DoctorMoa Jakobssonit147,90
Opl.10Ufos Wilda (galopp)Evelina Jonssonit7,78
Opl.5Sotika (galopp)Kaj Widellit23,01
Opl.9Pilgrim Tell (galopp)Thomas Jonssonu86,53
Opl.3Matrix AgainMats L Anderssonu5,81
Diskv.4Do it Joker (galopp)Peter Zadel510,45

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Mantorp lopp 9

2140 m · line · Planerad start kl 17:32, faktisk start kl 17:38 (+6 min)

Startlista DD-1, Mantorp lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Gianluca BokoStefan Söderkvist1Struken
2Tiger MarkeCarl Johan Jepson1Startar
3Viggo LadayUlf Ohlsson2Startar
4SheriffenThomas Jonsson3Startar
5Pompano EuphoriaAndré Eklundh4Startar
6Carro's GirlFredrik Berg5Startar
7Lovely BoyPeter Ingves7Struken
8Sphinx d'InverneKim Eriksson6Startar
9Mr CreationMarcus Hultman9Startar
10Jack BowlerAnders Zackrisson10Startar
11Esteban BokoChristian Fiore11Startar
12Top YllitJens Laursen12Startar

Startlista DD-2 · Mantorp lopp 10

Spårtrappa · 2140 m · line · Planerad start kl 17:48, faktisk start kl 17:56 (+8 min)

Startlista DD-2, Mantorp lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Billy Boy BrizardAndré Eklundh1Startar
2D'CapitalKim Eriksson2Startar
3Matrix AgainMats L Andersson3Startar
4Do it JokerPeter Zadel4Startar
5SotikaKaj Widell5Startar
6Dooley's U.N.G.Oskar Svanberg6Startar
7Quite SoloHåkan E Johansson7Startar
8OkobalozHenrik Johansson8Startar
9Pilgrim TellThomas Jonsson9Startar
10Ufos WildaEvelina Jonsson10Startar
11Wallbanger R.W.Håkan K Persson11Startar
12Sugarman S.R.P.Ralf Karlstedt12Startar
13Glide MarkeCarl Johan Jepson13Startar
14Roxetta DoctorMoa Jakobsson14Startar
15VincenzinaChristian Fiore15Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 13 jan 2019 kl 18:03.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1–––––––––––––––
    285,4362,6316,4545,2353,517,96166,43292,69264,1236,6554,07345,5911,44732,48145,09
    3204,51126,2427,3762,7187,0516,32286,21616,22528,2150,6770,70555,8524,281747,71224,40
    4249,19223,7160,8688,58137,6625,90373,04705,03514,1194,60153,941076,3355,022627,11424,75
    5438,00542,86216,08340,49177,7595,27749,69843,60511,26404,56540,741877,07203,974155,931541,71
    61420,141081,95551,54708,65801,17243,861292,381661,261887,05959,552013,972686,75461,425379,323165,92
    7–––––––––––––––
    8149,35112,0220,5156,0684,4810,30212,55286,64414,7632,9257,43506,5718,441348,47201,56
    9696,34531,26169,21155,14342,2765,89757,461299,81540,50217,41154,091309,40123,213829,34655,04
    10751,96851,40197,46389,04433,6493,951105,532296,901318,43219,62446,502102,57157,694322,17780,05
    112191,572737,051078,191456,761560,10436,162475,344128,312755,261619,05947,482292,66657,474292,311323,34
    12692,84293,6983,94198,78389,1738,43690,341420,141364,77138,94114,731120,4976,562680,95565,21

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.