Travlopp på Boden, banan för Dagens dubbel fredag 1 februari 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 1 februari 2019 Boden

fredag 1 februari 2019Boden, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Boden

Lopp 8 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

4Vic de Luxe Magnus A Djuse

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Vic de LuxeMagnus A Djuse1.15,22,24
27Pharaon FaceJaakko Alamäki1.15,727,42
39Elit HålerydSandra Eriksson1.15,88,88
43Magnifik BroddeSamu Sundqvist1.15,82,19
58Callela Leonard (galopp)Petteri Joki1.15,917,71
612Roger America (galopp)Hanna Olofsson1.15,922,68
Opl.2Rhapsody ÅsJens Eriksson1.16,046,60
Opl.10ProtectorMauri Jaara1.16,166,23
Opl.11Västerbo FantastJenny Engfors1.16,362,87
Opl.6Be SpontaneousMikael Niva1.18,4109,02
Opl.1Chocolate Gold (galopp)John Östman1.21,626,44
Struken5X.Factor N.O.Ove A Lindqvist––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Boden

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

4Le Chapeau Sandra Eriksson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Le ChapeauSandra Eriksson1.14,72,81
212Odin TöllMikael Lindqvist1.14,978,17
311Mellby DealerRoger Nilsson1.15,012,53
410Oleander FaceHeidi Hiltunen1.15,015,36
59George BirdlandTuomas Pakkanen1.15,37,96
68Cash'emHanna Olofsson1.15,36,44
Opl.7Onboard BrolineKari Alapekkala1.15,560,94
Opl.2MalikOve A Lindqvist1.15,527,59
Opl.6Special FirebirdVeikko Haapakangas1.15,567,20
Opl.3Andover StreamlineJenny Engfors1.16,08,30
Opl.5ComewithaflashSamu Sundqvist1.16,04,55
Opl.1Rhesos Face (galopp)Antero Heinonen1.19,120,61

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Boden lopp 8

2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Boden lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Chocolate GoldJohn Östman1Startar
2Rhapsody ÅsJens Eriksson2Startar
3Magnifik BroddeSamu Sundqvist3Startar
4Vic de LuxeMagnus A Djuse4Startar
5X.Factor N.O.Ove A Lindqvist5Struken
6Be SpontaneousMikael Niva5Startar
7Pharaon FaceJaakko Alamäki6Startar
8Callela LeonardPetteri Joki7Startar
9Elit HålerydSandra Eriksson9Startar
10ProtectorMauri Jaara10Startar
11Västerbo FantastJenny Engfors11Startar
12Roger AmericaHanna Olofsson12Startar

Startlista DD-2 · Boden lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Boden lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Rhesos FaceAntero Heinonen1Startar
2MalikOve A Lindqvist2Startar
3Andover StreamlineJenny Engfors3Startar
4Le ChapeauSandra Eriksson4Startar
5ComewithaflashSamu Sundqvist5Startar
6Special FirebirdVeikko Haapakangas6Startar
7Onboard BrolineKari Alapekkala7Startar
8Cash'emHanna Olofsson8Startar
9George BirdlandTuomas Pakkanen9Startar
10Oleander FaceHeidi Hiltunen10Startar
11Mellby DealerRoger Nilsson11Startar
12Odin TöllMikael Lindqvist12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 1 feb 2019 kl 21:20.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1223,46370,16270,64126,07163,57793,091064,54184,88414,88705,19370,511652,84
    2393,18402,03374,28166,68314,191017,26830,65350,75600,20603,17659,572409,71
    351,44108,1121,297,1514,24188,55176,8616,3543,5764,3334,60227,64
    445,2093,5121,306,2513,65200,92201,7415,9431,4042,0635,95184,72
    5––––––––––––
    6782,89627,67629,70246,11411,55326,741272,58476,16917,552538,521243,322317,91
    7406,99723,00375,66186,96230,33925,84444,53327,34613,05790,84590,372317,91
    8179,51461,27163,2460,9794,13482,66582,7768,62213,02338,38170,031049,62
    9151,48303,0469,8623,3156,53599,83486,5146,2881,35162,2193,44759,97
    10987,341053,59699,62263,61451,121557,641613,13453,43686,54626,26678,652003,14
    111130,031430,60726,51322,62624,052274,592175,47600,011509,341168,69502,982173,04
    12328,06450,18181,2558,73112,34938,791165,2065,52239,60398,74146,84608,26

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.