Travlopp på Halmstad, banan för Dagens dubbel lördag 2 mars 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 2 mars 2019 Halmstad

lördag 2 mars 2019Halmstad, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Halmstad

Lopp 10 · STL Bronsdivisionen, Försök 4 i Meeting 2 (Final Solvalla 30 mars 2019) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

2Adiago Trot Christoffer Eriksson

Segermarginal: nos

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Adiago TrotChristoffer Eriksson1.11,83,15
21Secret MissionPeter Untersteiner1.11,85,26
37Global TakeoverThomas Uhrberg1.12,032,05
49Bonnies CelebrityStefan Persson1.12,319,49
53Star KeeperJörgen Sjunnesson1.12,312,10
612Vikings PreacherErik Adielsson1.12,45,67
711CounterfeightrRikard N Skoglund1.12,427,46
Opl.5Dynamite LightAdrian Kolgjini1.12,46,00
Opl.4Uappa di AzzurraChristian Fiore1.12,58,61
Opl.6Harpos RocklandJohan Untersteiner1.12,530,92
Opl.8Kung EdwardJoakim Lövgren1.12,638,23
Opl.10Peder MyklaDagfinn Aarum1.12,740,00

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Halmstad

Lopp 11 · STL Silverdivisionen, Försök 4 i Meeting 2 (Final Solvalla 30 mars 2019) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Vinnare

3Velvet Gio Carl Johan Jepson

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Velvet GioCarl Johan Jepson1.13,26,05
24J.H.MannerheimJohan Untersteiner1.13,47,96
310TranscendenceRobert Bergh1.13,512,38
42Rafiki FriAnna Isabelle Karlsson1.13,514,92
55Stepping SpaceboyRikard N Skoglund1.13,58,51
611Master CroweChristoffer Eriksson1.13,623,64
712Elliot CogerFredrik Persson1.13,89,33
Opl.8Legend BroddeKaj Widell1.13,825,59
Opl.1Wingait C.H.Stefan Persson1.14,420,59
Opl.7Olle Rols (galopp)Peter Ingvesu8,11
Opl.6Västerbo Exact (galopp)Thomas Uhrbergu4,73
Diskv.9Pacific Face (galopp)Giuseppe Lubrano98,14

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Halmstad lopp 10

STL Bronsdivisionen, Försök 4 i Meeting 2 (Final Solvalla 30 mars 2019) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Halmstad lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Secret MissionPeter Untersteiner1Startar
2Adiago TrotChristoffer Eriksson2Startar
3Star KeeperJörgen Sjunnesson3Startar
4Uappa di AzzurraChristian Fiore4Startar
5Dynamite LightAdrian Kolgjini5Startar
6Harpos RocklandJohan Untersteiner6Startar
7Global TakeoverThomas Uhrberg7Startar
8Kung EdwardJoakim Lövgren8Startar
9Bonnies CelebrityStefan Persson9Startar
10Peder MyklaDagfinn Aarum10Startar
11CounterfeightrRikard N Skoglund11Startar
12Vikings PreacherErik Adielsson12Startar

Startlista DD-2 · Halmstad lopp 11

STL Silverdivisionen, Försök 4 i Meeting 2 (Final Solvalla 30 mars 2019) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Startlista DD-2, Halmstad lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Wingait C.H.Stefan Persson1Startar
2Rafiki FriAnna Isabelle Karlsson2Startar
3Velvet GioCarl Johan Jepson3Startar
4J.H.MannerheimJohan Untersteiner4Startar
5Stepping SpaceboyRikard N Skoglund5Startar
6Västerbo ExactThomas Uhrberg6Startar
7Olle RolsPeter Ingves7Startar
8Legend BroddeKaj Widell8Startar
9Pacific FaceGiuseppe Lubrano9Startar
10TranscendenceRobert Bergh10Startar
11Master CroweChristoffer Eriksson11Startar
12Elliot CogerFredrik Persson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 2 mar 2019 kl 18:51.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1101,28147,2932,7036,3152,3724,6556,46226,6985,3182,15245,2556,79
    276,6683,8618,9728,7539,5312,7332,38154,6555,1350,03148,1935,35
    3260,04361,4086,07126,00156,3151,63114,06410,48196,55158,32495,21115,18
    4235,41182,8950,1074,85101,9436,8584,02347,55125,57157,29384,37109,25
    5106,51132,9832,7349,4851,5918,9340,39137,9273,8785,10250,9555,91
    6763,14997,75437,62269,98570,73175,70477,16776,77733,76847,021452,02827,63
    7704,68949,74325,53419,70501,01174,58288,69871,28637,67650,601289,12602,25
    8990,43808,93228,81422,65499,26155,72312,24525,89803,44760,661764,53489,36
    9224,58457,62138,29159,32189,4572,58172,24300,15140,27243,23521,62154,77
    101190,261327,12569,13661,85672,19306,32701,531272,08900,95650,991412,85571,49
    11689,47722,33241,85295,63312,38151,13344,02961,12361,20509,37571,15295,86
    12133,24171,0052,3544,5073,8325,0065,22214,5372,7592,81232,8238,23

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.