Travlopp på Eskilstuna, banan för Dagens dubbel måndag 11 mars 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 11 mars 2019 Eskilstuna

måndag 11 mars 2019Eskilstuna, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 8 · fm reklam ab · 1640 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

4SethMikael Blanche Kaj Widell

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14SethMikael BlancheKaj Widell1.14,04,01
21Hot PointBenny Christensen1.14,25,42
38Dreamlady GlatigneEmilia Leo1.14,56,86
410Lima MermaidOskar J Andersson1.14,73,15
53All KnightLars-Åke Söderholm1.14,850,03
66Ridgehead KarismaTobias Modig1.14,910,76
Opl.9GullbergsraggarenRikard S Jansson1.15,086,50
Opl.5Show TimeBarbro Carlsson1.15,97,05
Opl.2Viktor på Knecken (galopp)Kevin Oscarsson1.17,935,45
Opl.7Avocado Am (galopp)Rebecca Dahlén1.18,036,01
Diskv.12Canappealformore (galopp)Carl Johan Jepson930,72
Struken11Cast BoltUlf Ohlsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 9 · MälardalsCupen, Försök - Stolopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

9Beauty Leg Johanna Lind

Segermarginal: 4 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Beauty LegJohanna Lind1.15,36,68
210AshramTony Wallin1.15,77,48
38Västerbo IsoldeKajsa Frick1.15,721,75
44Syria A.T.Per Lennartsson1.15,91,87
55Valentine HeartKaj Widell1.15,912,44
613Emmylou LoveOskar J Andersson1.15,911,84
Opl.2MightinessTobias Modig1.16,0119,76
Opl.11KiboshiElias Strandberg1.17,025,22
Opl.15Saga Doc (galopp)Kevin Oscarsson1.18,420,29
Opl.3Lucky Nellie (galopp)Göran Jansson1.18,6105,45
Opl.6Karissa Bo (galopp)Dennis Spangenbergu21,59
Diskv.1Flying Knight (galopp)Torbjörn Janssonu14,09
Struken7L.A.DivergentPetter Karlsson––
Struken12Enjoy My DollCarl Johan Jepson––
Struken14Miskos CapreaUlf Ohlsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Eskilstuna lopp 8

fm reklam ab · 1640 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Eskilstuna lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Hot PointBenny Christensen1Startar
2Viktor på KneckenKevin Oscarsson2Startar
3All KnightLars-Åke Söderholm3Startar
4SethMikael BlancheKaj Widell4Startar
5Show TimeBarbro Carlsson5Startar
6Ridgehead KarismaTobias Modig6Startar
7Avocado AmRebecca Dahlén7Startar
8Dreamlady GlatigneEmilia Leo8Startar
9GullbergsraggarenRikard S Jansson9Startar
10Lima MermaidOskar J Andersson10Startar
11Cast BoltUlf Ohlsson11Struken
12CanappealformoreCarl Johan Jepson11Startar

Startlista DD-2 · Eskilstuna lopp 9

MälardalsCupen, Försök - Stolopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Eskilstuna lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Flying KnightTorbjörn Jansson1Startar
2MightinessTobias Modig2Startar
3Lucky NellieGöran Jansson3Startar
4Syria A.T.Per Lennartsson4Startar
5Valentine HeartKaj Widell5Startar
6Karissa BoDennis Spangenberg6Startar
7L.A.DivergentPetter Karlsson7Struken
8Västerbo IsoldeKajsa Frick7Startar
9Beauty LegJohanna Lind9Startar
10AshramTony Wallin10Startar
11KiboshiElias Strandberg11Startar
12Enjoy My DollCarl Johan Jepson12Struken
13Emmylou LoveOskar J Andersson13Startar
14Miskos CapreaUlf Ohlsson14Struken
15Saga DocKevin Oscarsson14Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 11 mar 2019 kl 21:22.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    142,19756,65517,2413,4053,09188,40–91,9142,6437,56202,52–54,34–124,71
    2289,85637,121071,4653,76233,15599,84–242,26304,17193,701092,08–204,08–474,04
    3464,881197,42528,9593,32379,14660,15–510,43288,74408,68820,75–418,81–672,44
    446,63598,42562,8012,6144,56151,78–90,3047,4041,31269,33–49,61–133,06
    594,70996,85491,9425,5478,49310,65–148,3088,0673,80263,07–113,27–268,27
    6138,99859,37950,3431,45157,57260,27–285,1782,84126,66408,68–154,99–306,33
    7663,451494,811292,90142,15492,861281,43–648,30596,68590,041729,03–772,10–1197,42
    854,64725,89520,4612,7057,36161,33–61,0751,6336,57194,27–49,40–119,83
    91036,511545,701393,84213,57810,291557,82–889,68460,57798,081907,54–1104,22–1605,03
    1057,20523,55454,907,7542,40121,77–81,1831,0021,00150,51–33,66–77,09
    11–––––––––––––––
    12591,362312,932734,91102,59470,391040,59–652,29514,73362,691402,45–398,24–589,38

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.