Travlopp på Åby & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 17 april 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 17 april 2019 Åby & Solvalla

onsdag 17 april 2019Åby lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Åby

Lopp 9 · Supertrot Cup - ATG Loppet · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

5Pane Vino Christoffer Eriksson

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Pane VinoChristoffer Eriksson1.13,814,47
210Panther FaceStefan Söderkvist1.13,916,34
34Mister NikyCarl Johan Jepson1.14,83,59
49Vanyar PilConrad Lugauer1.14,97,93
512SputnikBo Falsig1.15,395,29
61Xanthis CoktailKim Eriksson1.15,713,15
Opl.7Four Strong WindsThomas Uhrberg1.16,147,57
Opl.11Ibra Sånna (galopp)Peter Untersteiner1.17,510,96
Diskv.8Il Boscaiolo (galopp)Adrian Kolgjiniu8,80
Diskv.6Devs Dragon (galopp)Fredrik Perssonu61,68
Diskv.2Whipped Eggs (galopp)Robert Berghu3,19
Struken3Dynamit LifeHåkan B Johansson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Fem/Sexåringslopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

11Marvelous Örjan Kihlström

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111MarvelousÖrjan Kihlström1.13,72,62
28Hungarian HotwaxKaj Widell1.13,724,73
39MoolgerTorbjörn Jansson1.14,091,04
410L'amour BonanzaPer Lennartsson1.14,15,08
56I'll FixitErik Adielsson1.14,218,65
63AnddontsayitsoverKevin Oscarsson1.14,326,17
Opl.12Mellby FantomUlf Ohlsson1.14,337,16
Opl.7Lady YoulineClaes Sjöström1.14,48,28
Opl.2AndthedanceisoverJim Oscarsson1.14,413,81
Opl.1Greyhound Boko (galopp)Björn Goopu10,67
Diskv.5Garmin B.J. (galopp)Erik Lindegren1020,68
Diskv.4Herrera Boko (galopp)Jorma Kontiou10,71

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Åby lopp 9

Supertrot Cup - ATG Loppet · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Åby lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Xanthis CoktailKim Eriksson1Startar
2Whipped EggsRobert Bergh2Startar
3Dynamit LifeHåkan B Johansson3Struken
4Mister NikyCarl Johan Jepson3Startar
5Pane VinoChristoffer Eriksson4Startar
6Devs DragonFredrik Persson5Startar
7Four Strong WindsThomas Uhrberg6Startar
8Il BoscaioloAdrian Kolgjini7Startar
9Vanyar PilConrad Lugauer9Startar
10Panther FaceStefan Söderkvist10Startar
11Ibra SånnaPeter Untersteiner11Startar
12SputnikBo Falsig12Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Fem/Sexåringslopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Greyhound BokoBjörn Goop1Startar
2AndthedanceisoverJim Oscarsson2Startar
3AnddontsayitsoverKevin Oscarsson3Startar
4Herrera BokoJorma Kontio4Startar
5Garmin B.J.Erik Lindegren5Startar
6I'll FixitErik Adielsson6Startar
7Lady YoulineClaes Sjöström7Startar
8Hungarian HotwaxKaj Widell8Startar
9MoolgerTorbjörn Jansson9Startar
10L'amour BonanzaPer Lennartsson10Startar
11MarvelousÖrjan Kihlström11Startar
12Mellby FantomUlf Ohlsson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 17 apr 2019 kl 21:57.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1143,80216,85330,58134,44293,84227,63110,23315,521279,8961,0533,02371,28
    254,0246,4667,9229,2588,2248,5827,4692,71430,3918,559,36107,09
    3––––––––––––
    441,2569,8996,4120,93102,9473,6020,89101,01305,6123,7310,40103,22
    5126,24210,15218,4772,58184,14157,9178,97175,12594,2953,8725,88320,93
    6717,411216,481280,34580,83748,97533,92700,831140,382055,41506,56287,221216,48
    7688,401127,90924,04550,19820,66957,12394,671113,981975,53597,56302,46924,04
    8147,77132,36206,6184,21251,71123,9865,48166,01871,1853,0227,09204,71
    9115,17147,95180,3967,96202,06156,4657,76195,41556,9942,6023,67196,54
    10385,98322,23442,85250,89466,74353,12140,30518,501757,20101,9962,63435,43
    11173,94240,86407,37132,94303,17215,14140,16292,961194,7385,3033,23246,28
    122383,953566,504985,222004,054028,242953,601992,993199,736159,221376,54632,761087,79

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.