Travlopp på Halmstad, banan för Dagens dubbel måndag 22 april 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 22 april 2019 Halmstad

måndag 22 april 2019Halmstad, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Halmstad

Lopp 9 · Yngve Larssons Memorial · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

3Ringostarr Treb Wilhelm Paal

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Ringostarr TrebWilhelm Paal1.10,32,44
21Racing MangeJoakim Lövgren1.10,42,64
36Dante BokoAdrian Kolgjini1.10,59,49
44Ultra BrightFredrik Persson1.10,629,14
57VästerboontheNewsJohnny Takter1.10,825,40
Opl.5DonatomiteThomas Uhrberg1.10,96,00
Opl.2Justice ÅsPeter Untersteiner1.10,923,11

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Halmstad

Lopp 10 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

2Viveur Bi Christoffer Eriksson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Viveur BiChristoffer Eriksson1.14,54,70
25Marcello WibbJohan Untersteiner1.14,74,21
39Pinto BobRobert Bergh1.14,812,03
412Global WoodstockPeter Untersteiner1.14,911,39
510Wrecking BallRiccardo Bianchi1.14,936,66
611Fashion Fine WineJohnny Takter1.15,021,16
78Vikens EnergyAndré Eklundh1.15,2100,60
Opl.7Vulcano N.P.Carl Johan Jepson1.15,47,84
Opl.6MorugaAdrian Kolgjini1.15,812,84
Opl.4Global WarriorStefan Söderkvist1.15,94,97
Diskv.1Henna (galopp)Svend Dyhrberg1162,72
Diskv.3Zelante C.R. (galopp)Conrad Lugauer1220,40

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Halmstad lopp 9

Yngve Larssons Memorial · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Halmstad lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Racing MangeJoakim Lövgren1Startar
2Justice ÅsPeter Untersteiner2Startar
3Ringostarr TrebWilhelm Paal3Startar
4Ultra BrightFredrik Persson4Startar
5DonatomiteThomas Uhrberg5Startar
6Dante BokoAdrian Kolgjini6Startar
7VästerboontheNewsJohnny Takter7Startar

Startlista DD-2 · Halmstad lopp 10

2640 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Halmstad lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1HennaSvend Dyhrberg1Startar
2Viveur BiChristoffer Eriksson2Startar
3Zelante C.R.Conrad Lugauer3Startar
4Global WarriorStefan Söderkvist4Startar
5Marcello WibbJohan Untersteiner5Startar
6MorugaAdrian Kolgjini6Startar
7Vulcano N.P.Carl Johan Jepson7Startar
8Vikens EnergyAndré Eklundh8Startar
9Pinto BobRobert Bergh9Startar
10Wrecking BallRiccardo Bianchi10Startar
11Fashion Fine WineJohnny Takter11Startar
12Global WoodstockPeter Untersteiner12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 22 apr 2019 kl 17:13.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1276,3116,9180,0511,8213,8240,6626,04596,5659,58182,9084,5729,35
    2671,6367,56295,7164,1061,67198,4397,63996,31192,31573,28270,62118,19
    3298,1014,3158,5511,2710,5836,7220,58342,5242,79161,8864,4231,23
    4821,65122,73386,2578,7892,90217,14137,561066,61273,48633,86450,76242,49
    5470,4636,46156,0226,1232,28114,6652,24486,12102,64351,57145,6764,31
    6440,8842,75178,8731,0731,5166,5857,09652,36106,89409,35145,8363,39
    7811,71142,75407,81106,2687,96218,52139,35928,41267,22870,90193,95230,46

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.