Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel tisdag 30 juli 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 30 juli 2019 Jägersro

tisdag 30 juli 2019Jägersro, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 10 · Sofiero Bryggeri presenterar Hugo Åbergs Memorial 2019 - Challenge du Trot á Grande Vitesse (Gr. I Int. - UET Masters Series) · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:06, faktisk start kl 21:12 (+6 min)

Vinnare

1Ringostarr Treb Wilhelm Paal

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Ringostarr TrebWilhelm Paal1.09,47,42
22Pastore BobMika Forss1.09,547,43
38Cyber LaneJohan Untersteiner1.09,720,47
45Uza JosselynErik Adielsson1.09,76,66
54Nadal BrolineBjörn Goop1.09,99,31
Opl.7Racing MangeJoakim Lövgren1.09,919,43
Opl.6Bahia QuesnotJunior Guelpa1.10,026,95
Opl.10Gretzky B.R.Magnus Teien Gundersen1.10,043,82
Opl.3Lionel N.O.Jorma Kontio1.10,217,16
Diskv.9PropulsionÖrjan Kihlströmfrd21,83

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 11 · Malmö Stads Pris 2019 - Summer Meeting Stayer 2019 (Gr. II Int.) · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:37, faktisk start kl 21:46 (+9 min)

Vinnare

13Reckless Björn Goop

Segermarginal: nos

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
113RecklessBjörn Goop1.13,72,60
212DragsterRoger Malmqvist1.14,223,05
39JuanPeter Ingves1.14,39,29
410Captain MorganWilhelm Paal1.14,319,80
54Dekadent K.Thomas Uhrberg1.14,852,82
63Mister NikyCarl Johan Jepson1.15,223,45
71Nero MaximusMarkus Waldmüller1.15,38,02
Opl.11Partizan FaceAdrian Kolgjini1.14,98,64
Opl.7Racing Ribb (galopp)Lutfi Kolgjini1.15,823,31
Opl.5Close to HeavenKen Ecce1.16,071,54
Diskv.8Illuminati (galopp)Joakim Lövgrenm15,56
Diskv.2Panamera (galopp)Jörgen Sjunnessonu19,01
Struken6Super GrabbenÖrjan Kihlström––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 10

Sofiero Bryggeri presenterar Hugo Åbergs Memorial 2019 - Challenge du Trot á Grande Vitesse (Gr. I Int. - UET Masters Series) · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:06, faktisk start kl 21:12 (+6 min)

Startlista DD-1, Jägersro lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Ringostarr TrebWilhelm Paal1Startar
2Pastore BobMika Forss2Startar
3Lionel N.O.Jorma Kontio3Startar
4Nadal BrolineBjörn Goop4Startar
5Uza JosselynErik Adielsson5Startar
6Bahia QuesnotJunior Guelpa6Startar
7Racing MangeJoakim Lövgren7Startar
8Cyber LaneJohan Untersteiner8Startar
9PropulsionÖrjan Kihlström9Startar
10Gretzky B.R.Magnus Teien Gundersen10Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 11

Malmö Stads Pris 2019 - Summer Meeting Stayer 2019 (Gr. II Int.) · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:37, faktisk start kl 21:46 (+9 min)

Startlista DD-2, Jägersro lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Nero MaximusMarkus Waldmüller1Startar
2PanameraJörgen Sjunnesson2Startar
3Mister NikyCarl Johan Jepson3Startar
4Dekadent K.Thomas Uhrberg4Startar
5Close to HeavenKen Ecce5Startar
6Super GrabbenÖrjan Kihlström6Struken
7Racing RibbLutfi Kolgjini6Startar
8IlluminatiJoakim Lövgren1Startar
9JuanPeter Ingves2Startar
10Captain MorganWilhelm Paal3Startar
11Partizan FaceAdrian Kolgjini4Startar
12DragsterRoger Malmqvist5Startar
13RecklessBjörn Goop1Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 30 jul 2019 kl 21:55.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910111213
    152,24128,35149,04656,53948,66–212,9740,2273,47199,8653,20172,7821,12
    2525,07524,24583,611667,392442,52–847,62416,17531,16857,95526,30851,21201,05
    3160,04263,03226,961001,861290,66–276,98109,50156,88253,08138,66319,4855,94
    460,60150,11145,98387,51706,61–188,9541,8064,04164,1267,80159,0521,95
    541,54120,31112,96494,20449,44–142,4324,8746,75126,6647,21128,4017,22
    6251,26510,83532,821019,081391,07–497,87178,35261,37498,75244,48583,49122,38
    7271,30498,75474,951409,171595,14–361,35147,19236,33588,06267,15520,65115,55
    8211,59412,87426,501185,781915,80–496,69120,82195,18462,81203,77462,6674,48
    915,8235,4240,47213,22267,69–43,6010,4717,5737,4315,9843,075,77
    10448,441298,701032,342327,463076,16–1274,60438,39694,85652,43599,511037,47252,46

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.