Travlopp på Gävle, banan för Dagens dubbel fredag 2 augusti 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 2 augusti 2019 Gävle

fredag 2 augusti 2019Gävle, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Gävle

Lopp 8 · Dam-SM 2019, FINAL · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

4Caligula Susanne H Osterling

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14CaligulaSusanne H Osterling1.12,81,83
21B.W.L.RuthlessHanna Olofsson1.13,020,61
33One Two BeatAlice Molin1.13,136,97
410Big BelieverErica Guldhag1.13,2147,34
511Balotelli CrownJessika Sidbäck1.13,394,29
65Fast Food HanoverIda Riesterer1.13,46,95
Opl.2Vine VisionEmilia Leo1.13,64,84
Opl.9Aslan D.K.Linda Allercrantz1.13,748,87
Opl.12MetoriaAnna Sedström1.13,8136,62
Opl.8Navy BlueMimmi Elfstrand1.13,951,39
Opl.7Vincent HorseIsabella Bergh1.13,925,23
Diskv.6Flashdance (galopp)Kim Mobergu9,92

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Gävle

Lopp 9 · Maharajahs Stoserie 2019, Försök 5 - Spårtrappa (12 hästar) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:16

Vinnare

3Edrica Erik Lindegren

Segermarginal: 4 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13EdricaErik Lindegren1.15,74,02
26Västerbo MargauxKarin Nilsson1.16,017,79
34Bältra SeleneEmilia Leo1.16,134,89
42Carry Cash (galopp)Jörgen Westholm1.16,31,48
512Bear BeautifulOskar Kylin Blom1.16,324,81
67Princess OrlandoKjell Hermin1.16,481,94
Opl.11Önas MyRikard N Skoglund1.16,777,20
Opl.10Blackspot MadeyaMalin Friman1.16,8115,53
Opl.8Sneak PeekUlf Eriksson1.17,384,78
Opl.9Titania I.S.Troels Andersen1.17,766,87
Opl.5Miss Lovelace (galopp)Linda Artursson1.19,023,59
Diskv.1Silvertona (galopp)Tomas Petterssonu40,42

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Gävle lopp 8

Dam-SM 2019, FINAL · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Gävle lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1B.W.L.RuthlessHanna Olofsson1Startar
2Vine VisionEmilia Leo2Startar
3One Two BeatAlice Molin3Startar
4CaligulaSusanne H Osterling4Startar
5Fast Food HanoverIda Riesterer5Startar
6FlashdanceKim Moberg6Startar
7Vincent HorseIsabella Bergh7Startar
8Navy BlueMimmi Elfstrand8Startar
9Aslan D.K.Linda Allercrantz9Startar
10Big BelieverErica Guldhag10Startar
11Balotelli CrownJessika Sidbäck11Startar
12MetoriaAnna Sedström12Startar

Startlista DD-2 · Gävle lopp 9

Maharajahs Stoserie 2019, Försök 5 - Spårtrappa (12 hästar) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:16

Startlista DD-2, Gävle lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1SilvertonaTomas Pettersson1Startar
2Carry CashJörgen Westholm2Startar
3EdricaErik Lindegren3Startar
4Bältra SeleneEmilia Leo4Startar
5Miss LovelaceLinda Artursson5Startar
6Västerbo MargauxKarin Nilsson6Startar
7Princess OrlandoKjell Hermin7Startar
8Sneak PeekUlf Eriksson8Startar
9Titania I.S.Troels Andersen9Startar
10Blackspot MadeyaMalin Friman10Startar
11Önas MyRikard N Skoglund11Startar
12Bear BeautifulOskar Kylin Blom12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 2 aug 2019 kl 21:22.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1217,8533,9180,35208,24192,35199,48812,58632,90556,841275,98546,04386,78
    2104,355,9224,2165,2470,3949,31169,54207,97144,54371,22254,78117,66
    3836,7384,88202,49732,31540,99400,65781,181776,38990,222333,711495,651167,47
    481,093,2711,6969,0031,2837,74147,04216,13139,32385,99212,2452,34
    5156,2111,5025,97144,3278,5562,06286,56327,11219,13620,02477,26183,72
    6281,8818,7753,70195,17149,2899,47466,54555,31384,781137,03664,88304,32
    7719,0571,58207,93510,09449,39433,36529,78919,02829,861952,621257,93571,73
    8870,8091,16302,13881,50583,88431,091191,23670,901319,112399,171603,48804,06
    9980,18109,73331,54890,68648,21699,381470,922383,74716,962903,441767,91881,85
    103610,44279,401491,632360,972114,102096,163145,734866,595136,331925,572360,971856,45
    111461,25166,30521,951239,011236,941057,052762,772899,651998,233421,591209,371122,68
    123080,38278,001089,142783,522433,292148,823592,943670,022479,415346,232718,861127,23

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.