Travlopp på Örebro, banan för Dagens dubbel torsdag 12 september 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 12 september 2019 Örebro

torsdag 12 september 2019Örebro, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Örebro

Lopp 8 · TeleBolaget Grand Prix - Fyraåringslopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

3Maxus Örjan Kihlström

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13MaxusÖrjan Kihlström1.12,614,34
29Betting Gangster (galopp)Rikard N Skoglund1.12,93,59
32Mellby GladerPer Lennartsson1.13,033,22
48EvaluateStefan Melander1.13,12,90
57Maze RunnerVille Karhulahti1.13,232,38
611Park ViewBjörn Goop1.13,38,32
Opl.5Ad HocPetter Engblom1.13,325,93
Opl.6Im Your CaptainJorma Kontio1.14,055,56
Opl.4ClassichapTorbjörn Jansson1.14,513,91
Opl.1Tito C.A. (galopp)Oskar J Andersson1.16,386,40
Opl.10Jula Downton (galopp)Carl Johan Jepsonu6,11

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Örebro

Lopp 9 · Spårtrappa · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

12Zeus Dipa Per Lennartsson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
112Zeus DipaPer Lennartsson1.15,03,60
21Diego SimoniJimmi Ehlers1.15,120,06
35Hults IngelaClaes Svensson1.15,143,78
310KitsuneCarl Johan Jepson1.15,18,58
56Raj's Oh LordMikael J Andersson1.15,16,08
62Jinx'emMagnus Jakobsson1.15,23,34
77Roc Star JoliAndré Eklundh1.15,311,94
89Global UpsetOskar J Andersson1.15,436,44
Opl.3Fanny LeaderPeter G Norman1.15,453,16
Opl.15Minou BåvenErik Adielsson1.15,728,47
Opl.14MacGyverRickard Svanstedt1.15,770,20
Opl.13TimetobeluckyKenneth Gorski1.16,048,20
Opl.8Karin Arriba (galopp)Magnus S Karlsson1.18,0100,00
Opl.11Kruses Steam TrackJesper von Krusenstierna1.19,1100,00
Diskv.4Turboline (galopp)Torbjörn Janssonu29,98

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Örebro lopp 8

TeleBolaget Grand Prix - Fyraåringslopp · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Örebro lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Tito C.A.Oskar J Andersson1Startar
2Mellby GladerPer Lennartsson2Startar
3MaxusÖrjan Kihlström3Startar
4ClassichapTorbjörn Jansson4Startar
5Ad HocPetter Engblom5Startar
6Im Your CaptainJorma Kontio6Startar
7Maze RunnerVille Karhulahti7Startar
8EvaluateStefan Melander8Startar
9Betting GangsterRikard N Skoglund9Startar
10Jula DowntonCarl Johan Jepson10Startar
11Park ViewBjörn Goop11Startar

Startlista DD-2 · Örebro lopp 9

Spårtrappa · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Örebro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Diego SimoniJimmi Ehlers1Startar
2Jinx'emMagnus Jakobsson2Startar
3Fanny LeaderPeter G Norman3Startar
4TurbolineTorbjörn Jansson4Startar
5Hults IngelaClaes Svensson5Startar
6Raj's Oh LordMikael J Andersson6Startar
7Roc Star JoliAndré Eklundh7Startar
8Karin ArribaMagnus S Karlsson8Startar
9Global UpsetOskar J Andersson9Startar
10KitsuneCarl Johan Jepson10Startar
11Kruses Steam TrackJesper von Krusenstierna11Startar
12Zeus DipaPer Lennartsson12Startar
13TimetobeluckyKenneth Gorski13Startar
14MacGyverRickard Svanstedt14Startar
15Minou BåvenErik Adielsson15Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 12 sep 2019 kl 21:25.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    1510,99569,631612,29916,491211,88362,02847,502662,31909,87855,412557,57647,823261,113967,262244,28
    2212,86103,43667,56262,82636,16134,59185,35930,88505,10218,631799,43124,451041,531541,98795,64
    3266,8270,70426,83228,09502,1275,97169,161591,88389,07143,631778,9966,441131,451649,13436,69
    4205,6254,31664,69126,52271,3973,69134,34974,54339,97161,431256,4655,07799,111376,61535,00
    5162,8882,56599,27250,26225,9871,73131,29973,13325,21134,251797,8385,411116,543153,94735,53
    6465,33239,01842,19303,74627,84117,50354,251034,05629,99298,212357,15230,031333,791913,93715,17
    7324,27119,30728,35255,75447,1684,51199,361318,09424,02131,091966,21117,12913,991932,28835,55
    858,6918,62264,4467,09141,3213,4442,17359,2498,1026,10874,7217,06268,53657,32150,52
    968,0516,98283,4574,72136,3817,2743,56585,8677,0029,43748,9214,77228,94757,65140,97
    10161,5132,43560,91213,99310,4346,7397,68951,54211,0353,711254,1129,40459,501010,71308,82
    11124,9333,56573,19107,44298,7034,5798,671069,16224,1554,94740,1231,00402,83946,62224,87

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.