Travlopp på Örebro, banan för Dagens dubbel söndag 20 oktober 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 20 oktober 2019 Örebro

söndag 20 oktober 2019Örebro, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Örebro

Lopp 9 · Svampen Örebro (Gr II Int) · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

5Sayonara Carl Johan Jepson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15SayonaraCarl Johan Jepson1.14,83,08
212Custom ChevalBjörn Goop1.15,09,12
32Global BookmakerMattias Djuse1.15,136,72
47Armani DegatoUlf Ohlsson1.15,230,10
511CastilloÖrjan Kihlström1.15,524,58
69Custom CarreraPeter Untersteiner1.15,634,16
Opl.1Day to RememberThomas Dalborg1.15,9158,85
Opl.10Mizita SoundAnders Zackrisson1.16,163,34
Opl.3Text Man HörstaLars Erixon1.17,3172,82
Opl.8Global Badman (galopp)Daniel Wäjersten1.17,92,30
Opl.6Grand Princess (galopp)Erik Adielsson1.18,017,66
Opl.4Tiny Rocket (galopp)Per Nordström1.18,210,54

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Örebro

Lopp 10 · STL Bronsdivisionen, Försök 5 i Meeting 7 (Final Solvalla 2 november) · 2609 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

6Deede Star Örjan Kihlström

Segermarginal: 2.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Deede StarÖrjan Kihlström1.14,14,06
23Digger LordRikard N Skoglund1.14,39,13
39Bo C.Carl-Erik Lindblom1.14,43,80
41Jefferson DotcomCarl Johan Jepson1.14,431,88
52Falcon DragonHerman R Tvedt1.14,537,66
65All StarPeter G Norman1.14,56,55
711Venivici RocBjörn Goop1.14,518,24
Opl.12Kövras So FarRobert Bergh1.14,521,69
Opl.4DivineKai P Jussila1.14,638,62
Opl.10Vikings PreacherErik Adielsson1.14,612,93
Opl.7Sebastian JourneyUlf Ohlsson1.14,850,48
Opl.8Lord FlaxNiclas Benzon1.15,08,07

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Örebro lopp 9

Svampen Örebro (Gr II Int) · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Örebro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Day to RememberThomas Dalborg1Startar
2Global BookmakerMattias Djuse2Startar
3Text Man HörstaLars Erixon3Startar
4Tiny RocketPer Nordström4Startar
5SayonaraCarl Johan Jepson5Startar
6Grand PrincessErik Adielsson6Startar
7Armani DegatoUlf Ohlsson7Startar
8Global BadmanDaniel Wäjersten8Startar
9Custom CarreraPeter Untersteiner9Startar
10Mizita SoundAnders Zackrisson10Startar
11CastilloÖrjan Kihlström11Startar
12Custom ChevalBjörn Goop12Startar

Startlista DD-2 · Örebro lopp 10

STL Bronsdivisionen, Försök 5 i Meeting 7 (Final Solvalla 2 november) · 2609 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Örebro lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Jefferson DotcomCarl Johan Jepson1Startar
2Falcon DragonHerman R Tvedt2Startar
3Digger LordRikard N Skoglund3Startar
4DivineKai P Jussila4Startar
5All StarPeter G Norman5Startar
6Deede StarÖrjan Kihlström6Startar
7Sebastian JourneyUlf Ohlsson7Startar
8Lord FlaxNiclas Benzon8Startar
9Bo C.Carl-Erik Lindblom9Startar
10Vikings PreacherErik Adielsson10Startar
11Venivici RocBjörn Goop11Startar
12Kövras So FarRobert Bergh12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 20 okt 2019 kl 17:16.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1586,341668,28905,851315,88766,05390,301560,791298,99696,751734,641113,281968,34
    2651,13638,81249,39830,47266,44114,441000,85272,88173,42696,07457,23684,64
    31913,842170,29641,552226,56931,75437,341699,281527,16727,512145,651719,902356,11
    4352,84329,6273,46252,3261,5844,21352,2351,9436,28200,70158,84303,04
    5111,60166,7326,63142,6221,7011,32148,9023,0112,0940,8453,3387,77
    6394,16426,03103,12404,4591,5033,76499,2794,6158,26207,31160,50266,79
    7564,06724,17155,02666,92193,1494,13332,28202,95141,28643,59348,33419,53
    8126,14142,2725,35124,6724,7610,12158,3816,3910,0764,4442,4582,27
    91014,101131,04425,391357,47368,96173,761019,20276,50161,27429,71511,44802,94
    102612,361743,18978,732049,46601,02345,072681,56466,56437,94933,601356,821358,77
    11823,471361,38363,891091,41351,40125,651121,65284,63208,90430,82293,38483,93
    12390,68412,2187,19464,8078,1038,83551,7656,6843,05244,68119,05176,31

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.