Travlopp på Solvalla, banan för Dagens dubbel tisdag 22 oktober 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 22 oktober 2019 Solvalla

tisdag 22 oktober 2019Solvalla, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Solvalla

Lopp 8 · Stoeliten · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

10Une Etoile Gar Jorma Kontio

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Une Etoile GarJorma Kontio1.11,21,75
21DibabaTorbjörn Jansson1.11,65,19
36Ultra BrightFredrik Persson1.11,610,46
45Stonewashd DiamantPeter Untersteiner1.12,08,62
57Inga in HeavenUlf Ohlsson1.12,126,13
68Ginny WeasleyUlf Eriksson1.12,134,47
73QuantanameraErik Berglöf1.12,531,98
Opl.12Catch my LoveKim Eriksson1.12,681,44
Opl.2Paduca DreamBjörn Goop1.12,643,98
Opl.4Odessa CeleberÖrjan Kihlström1.12,716,95
Opl.11White LightningPer Lennartsson1.13,8101,44
Struken9Unique JuniOskar J Andersson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

8Linus Boy Björn Goop

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Linus BoyBjörn Goop1.13,111,27
211Smevikens CruiserKim Eriksson1.13,16,81
34Hazard BokoPer Lennartsson1.13,110,31
47High GliderÖrjan Kihlström1.13,32,12
53Output PressureMagnus A Djuse1.13,311,63
62BullyoungUlf Eriksson1.13,419,57
Opl.12ValeurSandra Nordemo1.13,456,04
Opl.1Mr LindyJorma Kontio1.13,58,65
Opl.6Cab HornlineUlf Ohlsson1.13,637,61
Opl.5Digital PerformerTorbjörn Jansson1.13,833,10
Opl.10Wannabe KempAlf Nordemo1.13,8131,15
Opl.9Victor A.U.Erik Adielsson1.14,125,66

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Solvalla lopp 8

Stoeliten · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Solvalla lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1DibabaTorbjörn Jansson1Startar
2Paduca DreamBjörn Goop2Startar
3QuantanameraErik Berglöf3Startar
4Odessa CeleberÖrjan Kihlström4Startar
5Stonewashd DiamantPeter Untersteiner5Startar
6Ultra BrightFredrik Persson6Startar
7Inga in HeavenUlf Ohlsson7Startar
8Ginny WeasleyUlf Eriksson8Startar
9Unique JuniOskar J Andersson9Struken
10Une Etoile GarJorma Kontio9Startar
11White LightningPer Lennartsson10Startar
12Catch my LoveKim Eriksson11Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Solvalla lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Mr LindyJorma Kontio1Startar
2BullyoungUlf Eriksson2Startar
3Output PressureMagnus A Djuse3Startar
4Hazard BokoPer Lennartsson4Startar
5Digital PerformerTorbjörn Jansson5Startar
6Cab HornlineUlf Ohlsson6Startar
7High GliderÖrjan Kihlström7Startar
8Linus BoyBjörn Goop8Startar
9Victor A.U.Erik Adielsson9Startar
10Wannabe KempAlf Nordemo10Startar
11Smevikens CruiserKim Eriksson11Startar
12ValeurSandra Nordemo12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 22 okt 2019 kl 21:20.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    136,43115,3447,8449,05209,08201,2213,8078,07188,39925,8340,93645,94
    2266,03379,65375,73371,82801,38594,49123,91245,88652,242040,10522,741571,80
    3265,65522,61229,28255,98823,32688,61101,10342,14714,952438,06278,642297,66
    4106,82238,20113,1290,91306,33324,3835,37125,76281,481563,51142,07973,62
    554,20124,4457,6356,27185,63224,0521,4073,41179,88890,8453,28926,65
    681,76171,2194,8296,45409,30286,0235,09162,88373,361790,1588,001007,17
    7226,40406,74201,41195,91643,94363,4272,42268,33457,001860,79185,821666,49
    8597,74580,36504,32498,86985,641101,26194,90391,761103,022838,28493,872653,18
    9––––––––––––
    1010,9938,5816,2121,6880,6274,154,1121,5465,23300,1614,21203,23
    111140,623153,172368,481304,072918,122639,68518,821707,642216,653698,37826,933020,07
    121118,481038,951034,801194,461837,721937,24386,721374,942524,075927,96872,492320,79

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.