Travlopp på Bergsåker & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 30 oktober 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 30 oktober 2019 Bergsåker & Solvalla

onsdag 30 oktober 2019Bergsåker lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bergsåker

Lopp 9 · Handelsbanken · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

4Kimbee Dream Tomas Pettersson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Kimbee DreamTomas Pettersson1.12,212,85
28RacletteUlf Ohlsson1.12,343,25
31Uncertain WhenRikard N Skoglund1.12,413,08
411Elsa MearasPer Linderoth1.12,513,29
59Andre AgassiJimmy H Andersson1.12,83,20
67Golden DeliciousMagnus A Djuse1.12,924,26
Opl.12Twinkle KronosUlf Eriksson1.12,95,63
Opl.10Sunes SommarDaniel Wäjersten1.13,883,17
Opl.6KatinkaEmilia Leo1.15,916,30
Opl.5PredictionNicklas Westerholmu3,94
Opl.3Harry Ruda (galopp)Mats E Djuseu32,18
Diskv.2Heartbeat (galopp)John Östman928,35

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

11Man at Work Örjan Kihlström

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Man at WorkÖrjan Kihlström1.12,81,95
26M.T.MalkinGöran Wester1.12,94,18
31Fonda BokoTorbjörn Jansson1.13,39,83
410Carisma SisuErik Adielsson1.13,313,66
58Pelle BarossoBjörn Goop1.13,46,28
Opl.2Mellby EssPetter Lundberg1.13,467,97
Opl.3Lass Revenue (galopp)Mattias Djuse1.13,626,85
Opl.7Coffie U.N.G.Kim Moberg1.13,624,68
Struken4WestlineOskar J Andersson––
Struken5Sebastian JourneyJorma Kontio––
Struken9D'LainaClaes Sjöström––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bergsåker lopp 9

Handelsbanken · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Bergsåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Uncertain WhenRikard N Skoglund1Startar
2HeartbeatJohn Östman2Startar
3Harry RudaMats E Djuse3Startar
4Kimbee DreamTomas Pettersson4Startar
5PredictionNicklas Westerholm5Startar
6KatinkaEmilia Leo6Startar
7Golden DeliciousMagnus A Djuse7Startar
8RacletteUlf Ohlsson8Startar
9Andre AgassiJimmy H Andersson9Startar
10Sunes SommarDaniel Wäjersten10Startar
11Elsa MearasPer Linderoth11Startar
12Twinkle KronosUlf Eriksson12Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Fonda BokoTorbjörn Jansson1Startar
2Mellby EssPetter Lundberg2Startar
3Lass RevenueMattias Djuse3Startar
4WestlineOskar J Andersson4Struken
5Sebastian JourneyJorma Kontio5Struken
6M.T.MalkinGöran Wester4Startar
7Coffie U.N.G.Kim Moberg5Startar
8Pelle BarossoBjörn Goop6Startar
9D'LainaClaes Sjöström9Struken
10Carisma SisuErik Adielsson9Startar
11Man at WorkÖrjan Kihlström10Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 30 okt 2019 kl 21:55.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    173,67779,62282,40––45,53357,6758,68–136,1327,48
    2260,84688,70485,14––183,77756,31232,03–435,18104,59
    3217,911252,82267,85––150,45592,58175,70–371,3488,71
    4126,40754,47187,28––40,21372,2174,30–206,3423,41
    535,84303,9973,15––13,61140,1719,89–51,969,25
    6154,07682,63406,05––54,24402,57101,36–181,1345,91
    7191,66922,36385,51––118,30306,08142,69–245,3271,36
    8396,261383,00589,84––277,85762,94161,53–372,82132,96
    931,15283,4390,91––14,50124,0918,30–48,517,63
    101183,791763,981590,18––979,071931,12966,34–811,73350,92
    11149,071116,36425,32––81,70497,80103,39–197,0036,95
    1255,87441,87160,21––19,94234,2430,81–75,5611,85

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.