Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel tisdag 5 november 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 5 november 2019 Jägersro

tisdag 5 november 2019Jägersro, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 8 · Svensk Travsports Unghästserie - Fyraåriga Ston · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

3Majah Winner Thomas Uhrberg

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Majah WinnerThomas Uhrberg1.15,28,68
210ProcalateAdrian Kolgjini1.15,03,92
38Personal JesusHenriette Larsen1.15,06,21
49Ivy LeagueJohan Untersteiner1.15,013,20
55Miss MythosChristoffer Eriksson1.15,925,17
62Amazing SensationJoakim Lövgren1.16,15,22
71Wine LaneHåkan K Persson1.16,727,34
84Amandarin R.D. (galopp)Svend Dyhrberg1.20,882,79
Opl.7Ilydia Boko (galopp)Conrad Lugaueru4,20
Diskv.6Asajj T.Dream (galopp)Peter Zadel919,03

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · Treåringslopp Ston · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:25

Vinnare

10Mellby Harissa Christoffer Eriksson

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Mellby HarissaChristoffer Eriksson1.14,93,54
211Waiting Hill HallStefan Söderkvist1.15,27,91
37BestfrenchkitchenPatrick de Haan1.16,778,00
49Sashay My Way (galopp)Adrian Kolgjini1.16,12,27
54M.T.OdakotaDante Kolgjini1.16,860,61
66Boogie WoggieFredrik Persson1.16,961,20
72Briljant Sensation (galopp)Peter Ingves1.20,214,37
81Gal Gadot Racing (galopp)Thomas Uhrberg1.20,426,55
Opl.3Joyo (galopp)Svend Dyhrberg1.22,325,32
Diskv.5Nina Ginto (galopp)Johan Untersteiner712,25
Diskv.8Explosive Rain (galopp)Örjan Kihlströmu18,49

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 8

Svensk Travsports Unghästserie - Fyraåriga Ston · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Jägersro lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Wine LaneHåkan K Persson1Startar
2Amazing SensationJoakim Lövgren2Startar
3Majah WinnerThomas Uhrberg3Startar
4Amandarin R.D.Svend Dyhrberg4Startar
5Miss MythosChristoffer Eriksson5Startar
6Asajj T.DreamPeter Zadel1Startar
7Ilydia BokoConrad Lugauer2Startar
8Personal JesusHenriette Larsen3Startar
9Ivy LeagueJohan Untersteiner4Startar
10ProcalateAdrian Kolgjini5Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 9

Treåringslopp Ston · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:25

Startlista DD-2, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Gal Gadot RacingThomas Uhrberg1Startar
2Briljant SensationPeter Ingves2Startar
3JoyoSvend Dyhrberg3Startar
4M.T.OdakotaDante Kolgjini4Startar
5Nina GintoJohan Untersteiner5Startar
6Boogie WoggieFredrik Persson6Startar
7BestfrenchkitchenPatrick de Haan7Startar
8Explosive RainÖrjan Kihlström8Startar
9Sashay My WayAdrian Kolgjini1Startar
10Mellby HarissaChristoffer Eriksson2Startar
11Waiting Hill HallStefan Söderkvist3Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 5 nov 2019 kl 21:33.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    1296,81445,00751,01815,90354,82852,53965,93532,8079,81200,54250,85
    277,1369,00112,96208,1947,37204,24323,5752,688,2328,4021,25
    3117,54138,38150,87322,36101,88363,09412,38126,8619,9549,8962,18
    4717,32551,67818,83386,66553,51796,64778,27780,60174,94596,83516,79
    5328,41343,32428,87456,13151,79524,97603,15227,3067,25182,18193,80
    6252,84182,89226,84371,75131,15316,94970,05199,0336,9765,67145,94
    794,0699,58121,13244,0362,73391,81373,4380,489,8922,5039,17
    8185,42180,14268,64347,71114,99421,63633,99101,5025,1364,2572,77
    9207,33183,33300,13552,17113,65593,14853,33118,6024,2364,0282,44
    10102,3089,60126,89236,8461,59300,13531,4068,018,0832,2525,54

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.