Travlopp på Bergsåker, banan för Dagens dubbel torsdag 7 november 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 7 november 2019 Bergsåker

torsdag 7 november 2019Bergsåker, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bergsåker

Lopp 8 · Mästarna · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

6Atlas Vendil Kenth Åkerlund

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Atlas VendilKenth Åkerlund1.13,712,34
24One of UsOve A Lindqvist1.14,03,47
31Paymeback RivnerClara Jonasson1.14,680,66
411Mirakel HålerydPer Linderoth1.14,928,32
53Picasso TributRikard N Skoglund1.15,923,51
67Summer Wind ÅsMagnus A Djuse1.15,934,99
Opl.9Dream de NightHenrik Svensson1.16,027,94
Opl.8Neverstop CheriMichelle Larsson1.16,3112,18
Opl.12Vrål HarryOve Berglin1.16,596,33
Opl.5Teton MartinaOskar Kylin Blom1.16,853,75
Opl.2Lover Bac (galopp)Robert Bergh1.16,82,07
Opl.10Empty the TanksUlf Ohlsson1.17,47,53

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bergsåker

Lopp 9 · Sebnor Recycling - Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

1Order by Box Rikard N Skoglund

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Order by BoxRikard N Skoglund1.15,512,81
28Hunkydory DegatoUlf Ohlsson1.15,54,19
37Jack ZonPer Linderoth1.15,65,49
412Ippon FuturaMats E Djuse1.15,718,82
510Tempel L.B.Micael Melander1.15,94,78
62Kiss Me ToomaJevgeni Ivanov1.16,061,86
Opl.4Frida ZonettDaniel Wäjersten1.16,23,14
Opl.9Noel FaceSusanne H Osterling1.16,640,44
Opl.5EstreemEmilia Leo1.16,954,21
Opl.3Sweet Eddie (galopp)Ove A Lindqvist1.17,730,79
Opl.11Spiegelei (galopp)Tobias Eklöf1.18,0148,00
Struken6Highspeed DynamiteRobert Bergh––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bergsåker lopp 8

Mästarna · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Bergsåker lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Paymeback RivnerClara Jonasson1Startar
2Lover BacRobert Bergh2Startar
3Picasso TributRikard N Skoglund3Startar
4One of UsOve A Lindqvist4Startar
5Teton MartinaOskar Kylin Blom5Startar
6Atlas VendilKenth Åkerlund6Startar
7Summer Wind ÅsMagnus A Djuse7Startar
8Neverstop CheriMichelle Larsson8Startar
9Dream de NightHenrik Svensson9Startar
10Empty the TanksUlf Ohlsson10Startar
11Mirakel HålerydPer Linderoth11Startar
12Vrål HarryOve Berglin12Startar

Startlista DD-2 · Bergsåker lopp 9

Sebnor Recycling - Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Bergsåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Order by BoxRikard N Skoglund1Startar
2Kiss Me ToomaJevgeni Ivanov2Startar
3Sweet EddieOve A Lindqvist3Startar
4Frida ZonettDaniel Wäjersten4Startar
5EstreemEmilia Leo5Startar
6Highspeed DynamiteRobert Bergh6Struken
7Jack ZonPer Linderoth6Startar
8Hunkydory DegatoUlf Ohlsson7Startar
9Noel FaceSusanne H Osterling9Startar
10Tempel L.B.Micael Melander10Startar
11SpiegeleiTobias Eklöf11Startar
12Ippon FuturaMats E Djuse12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 7 nov 2019 kl 21:20.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1236,16958,911033,18216,25545,66–359,38356,161021,78331,521772,11786,95
    226,66166,5581,887,9765,67–15,7011,5794,8313,46417,0938,85
    3139,84745,44303,1974,77279,04–99,3279,94525,0588,651914,53266,17
    454,57367,78135,2718,72133,83–26,3518,18209,3617,39849,9280,00
    5254,82858,23544,42159,13232,38–250,45181,75597,04278,711966,46728,50
    696,59613,82340,3741,93273,37–49,7245,17378,7237,191948,15148,97
    7214,171011,25482,51106,51277,00–120,30111,23552,35137,871164,49269,22
    8619,681222,551208,37298,25835,03–404,15269,52882,30439,062920,411296,70
    9242,551443,77581,03133,00524,38–154,81119,33514,20132,293015,47380,80
    1060,63549,98238,1824,16152,72–38,3123,44288,4023,261365,73102,75
    11208,991869,46795,97120,44702,13–128,38120,94765,28130,571060,78377,53
    121006,982191,272247,38464,241029,99–686,23514,672191,27445,513960,94678,42

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.