Travlopp på Östersund, banan för Dagens dubbel söndag 17 november 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 17 november 2019 Östersund

söndag 17 november 2019Östersund, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Östersund

Lopp 9 · Bertil Bäckmans Minne - DubbelCupen, Försök 7 i Meeting 6 - Fördel Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

4Don Viking Ove A Lindqvist

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Don VikingOve A Lindqvist1.24,62,48
26Torpa OleaHans Bergh1.24,87,60
33GuldtoppMagnus A Djuse1.25,021,10
49Karlängs LindaKjell Svanstedt1.25,023,79
512Faks NilsJan Ove Olsen1.25,040,34
610Guli Tor (galopp)Rikard N Skoglund1.25,66,03
Opl.2AlfieLars-Erik Karlsson1.25,76,16
Opl.5MoesesMats E Djuse1.25,725,99
Opl.1Järvsö JansingMikael Halvarsson1.25,872,05
Opl.8Joel KlippPer Linderoth1.26,342,54
Opl.11Karlängs LillJessika Sidbäck1.26,927,94
Opl.7Husnäs ElvingAmelie Nilsson1.27,111,34

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Östersund

Lopp 10 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

8Island Life Nicklas Westerholm

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Island LifeNicklas Westerholm1.14,02,62
21Cobourg HanoverEmilia Leo1.14,27,28
33Casanova SisuLisa Gilljam1.14,4105,80
42Voulez VousOve A Lindqvist1.14,43,07
510Owen FaceMicael Melander1.14,614,14
Opl.4Above All Ås (galopp)Jonas Johansson1.14,634,70
Opl.5ImportedfrmdetroitUlf Ohlsson1.14,75,19
Opl.6CarelinRikard N Skoglund1.14,853,71
Opl.9BoneteMagnus A Djuse1.15,675,51
Struken7Cao DaiMats E Djuse––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Östersund lopp 9

Bertil Bäckmans Minne - DubbelCupen, Försök 7 i Meeting 6 - Fördel Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Östersund lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Järvsö JansingMikael Halvarsson1Startar
2AlfieLars-Erik Karlsson2Startar
3GuldtoppMagnus A Djuse3Startar
4Don VikingOve A Lindqvist4Startar
5MoesesMats E Djuse5Startar
6Torpa OleaHans Bergh6Startar
7Husnäs ElvingAmelie Nilsson7Startar
8Joel KlippPer Linderoth8Startar
9Karlängs LindaKjell Svanstedt9Startar
10Guli TorRikard N Skoglund10Startar
11Karlängs LillJessika Sidbäck11Startar
12Faks NilsJan Ove Olsen12Startar

Startlista DD-2 · Östersund lopp 10

2140 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Östersund lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Cobourg HanoverEmilia Leo1Startar
2Voulez VousOve A Lindqvist2Startar
3Casanova SisuLisa Gilljam3Startar
4Above All ÅsJonas Johansson4Startar
5ImportedfrmdetroitUlf Ohlsson5Startar
6CarelinRikard N Skoglund6Startar
7Cao DaiMats E Djuse7Struken
8Island LifeNicklas Westerholm7Startar
9BoneteMagnus A Djuse9Startar
10Owen FaceMicael Melander10Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 17 nov 2019 kl 17:14.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910
    1310,80378,241249,60902,11386,56933,11–478,171335,091328,70
    232,9821,31750,13183,7530,67308,46–17,33672,94115,86
    3136,25113,74675,30577,02157,95541,50–115,05660,13339,53
    413,929,78289,5064,7013,97103,87–7,25239,1549,91
    5139,69133,93742,77342,42108,10393,13–133,04580,78410,51
    642,6927,66669,33157,4338,08223,13–19,17715,74110,46
    749,0636,77747,66226,4445,94489,12–24,66849,35144,34
    8369,02258,501628,39963,71306,16902,44–159,861539,10687,95
    9226,75166,252162,73638,53200,281036,49–144,34866,44399,86
    1032,5026,89850,51209,7126,53204,90–13,80546,8384,65
    11113,7795,851810,11364,08120,38932,77–91,481675,36241,53
    12279,88162,772730,01946,19265,171280,34–159,982397,27395,43

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.