Travlopp på Eskilstuna, banan för Dagens dubbel söndag 24 november 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 24 november 2019 Eskilstuna

söndag 24 november 2019Eskilstuna, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 9 · A-L Väg och Vakt AB · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

11IdreamIcanfly Rikard N Skoglund

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111IdreamIcanflyRikard N Skoglund1.15,040,70
22Father of SunMagnus A Djuse1.15,012,03
38Right For GloryLars-Åke Söderholm1.15,514,98
45Blue Star CantabEmilia Leo1.15,533,25
514DontstopbelievinJorma Kontio1.15,754,99
612Jesper SånnaCarl Johan Jepson1.15,717,42
713Xanthis AprilMarcus Sundberg1.15,841,51
Opl.7Piggelin SkiftKaj Widell1.15,821,73
Opl.3Joe Frazier Boko (galopp)Per Lennartsson1.15,92,31
Opl.15Fall Star ToomaViktor Flink Ideborn1.16,1196,95
Opl.9Irish Cream ZonTorbjörn Jansson1.16,125,92
Opl.10Zelante O.P.Ulf Ohlsson1.16,28,02
Opl.4Eddy West (galopp)Göran Wester1.16,54,40
Struken1Global UpsetHenrik Larsson––
Struken6Syntax BrolineArthur Leportier––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 10 · JL Ekonomi · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

11Athos Race Åke Lindblom

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Athos RaceÅke Lindblom1.16,75,65
26Saga DocTroels Andersen1.16,97,18
34Busy Doin' NothingTorbjörn Jansson1.16,911,79
48McGarretMicael Stjernström1.16,93,15
52Tristan CesarMagnus A Djuse1.17,249,83
63Chipen BoyAnna Isabelle Karlsson1.17,388,51
Opl.1JourneyUlf Ohlsson1.17,321,95
Opl.12Celinn PalemaBo Ralfelt1.17,3241,76
Opl.7Mellby EssPetter Lundberg1.17,337,00
Opl.10Panic Button (galopp)Kevin Gondet1.18,587,52
Diskv.9Carmine Am (galopp)Jorma Kontio103,06
Diskv.5Thebigred As (galopp)Olle Alsénu80,88

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Eskilstuna lopp 9

A-L Väg och Vakt AB · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Eskilstuna lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Global UpsetHenrik Larsson1Struken
2Father of SunMagnus A Djuse1Startar
3Joe Frazier BokoPer Lennartsson2Startar
4Eddy WestGöran Wester3Startar
5Blue Star CantabEmilia Leo4Startar
6Syntax BrolineArthur Leportier6Struken
7Piggelin SkiftKaj Widell5Startar
8Right For GloryLars-Åke Söderholm6Startar
9Irish Cream ZonTorbjörn Jansson9Startar
10Zelante O.P.Ulf Ohlsson10Startar
11IdreamIcanflyRikard N Skoglund11Startar
12Jesper SånnaCarl Johan Jepson12Startar
13Xanthis AprilMarcus Sundberg13Startar
14DontstopbelievinJorma Kontio14Startar
15Fall Star ToomaViktor Flink Ideborn15Startar

Startlista DD-2 · Eskilstuna lopp 10

JL Ekonomi · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Eskilstuna lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1JourneyUlf Ohlsson1Startar
2Tristan CesarMagnus A Djuse2Startar
3Chipen BoyAnna Isabelle Karlsson3Startar
4Busy Doin' NothingTorbjörn Jansson4Startar
5Thebigred AsOlle Alsén5Startar
6Saga DocTroels Andersen6Startar
7Mellby EssPetter Lundberg7Startar
8McGarretMicael Stjernström8Startar
9Carmine AmJorma Kontio9Startar
10Panic ButtonKevin Gondet10Startar
11Athos RaceÅke Lindblom11Startar
12Celinn PalemaBo Ralfelt12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 24 nov 2019 kl 17:13.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1––––––––––––
    2155,59212,05873,65142,80595,7880,67428,3632,4036,861813,9355,181965,21
    354,57152,52229,0944,67246,0826,56156,357,047,90518,2614,63516,99
    4130,78306,81677,4254,56400,0843,42247,3313,2217,611450,7225,471574,87
    5255,40589,24742,45249,64364,78228,90669,68102,85101,141395,33173,434592,65
    6––––––––––––
    7361,07852,381230,53293,35916,19171,27496,1392,2293,512528,95134,023627,86
    8358,76778,191243,27226,191294,33119,53645,5151,0767,553317,58107,843402,65
    9452,011440,781549,7089,521506,19166,61832,1359,0188,463774,50158,844924,54
    1087,07453,72720,39107,51585,5449,75331,8819,3917,48804,2628,661229,33
    11668,181882,953751,19691,522330,42597,121833,41219,83234,063864,93285,855492,69
    12243,04834,881485,77259,211652,27136,16994,2266,0760,622998,0581,282113,46
    131183,741265,742179,22611,833648,86278,811568,99110,51133,655410,65219,633501,89
    14459,181947,004237,59622,863370,81416,962429,06251,10181,056134,71326,055743,43
    153261,799303,939135,384160,676670,281649,034384,98998,951305,053768,851686,535782,95

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.