Travlopp på Färjestad, banan för Dagens dubbel måndag 16 december 2019. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 16 december 2019 Färjestad

måndag 16 december 2019Färjestad, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Färjestad

Lopp 8 · ARCELOR MITTAL / CONSTRUCTION · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

11Conrads Wilhelm Kristian Lindberg

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Conrads WilhelmKristian Lindberg1.14,124,67
22Urgent CallOskar J Andersson1.14,11,71
310Peder MyklaDagfinn Aarum1.14,314,80
46Macho LookMikael J Andersson1.14,324,21
59MonfalconeTom Horpestad1.14,516,47
Opl.5Under the CounterRikard N Skoglund1.14,55,66
Opl.3Obi DegatoBjörn Goop1.14,96,70
Opl.7Screen HeightMorgan Ivarsson1.15,297,07
Opl.1Vacqueyras (galopp)Thomas Åhlund1.15,720,82
Struken4R.G.'s ThunderboltJan Henriksson––
Struken8WollafurJuhani Partanen––
Struken12Red Hot SnapperNiclas Benzon––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Färjestad

Lopp 9 · EKONOMISTÅL · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

8Wir Ideal Björn Goop

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Wir IdealBjörn Goop1.13,47,12
210Global TailwindOskar J Andersson1.13,55,16
33Bara MinJan Henriksson1.13,617,07
47Prince TanicMagnus Jakobsson1.13,713,91
512Frisco FlameMorgan Ivarsson1.13,757,78
65Lady PalemaMikael J Andersson1.13,717,61
Opl.11AveryOle Johan Östre1.13,87,89
Opl.6Cinnamon PrinceKenneth L T Nilsson1.13,834,22
Opl.2Duke of MearasLinda Sedström1.13,88,98
Opl.9VedaliaRikard N Skoglund1.13,826,71
Opl.4Yankee BoyKim Eriksson1.14,02,99
Struken1CallmeawinnerNiclas Benzon––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Färjestad lopp 8

ARCELOR MITTAL / CONSTRUCTION · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Färjestad lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1VacqueyrasThomas Åhlund1Startar
2Urgent CallOskar J Andersson2Startar
3Obi DegatoBjörn Goop3Startar
4R.G.'s ThunderboltJan Henriksson4Struken
5Under the CounterRikard N Skoglund4Startar
6Macho LookMikael J Andersson5Startar
7Screen HeightMorgan Ivarsson6Startar
8WollafurJuhani Partanen8Struken
9MonfalconeTom Horpestad9Startar
10Peder MyklaDagfinn Aarum10Startar
11Conrads WilhelmKristian Lindberg11Startar
12Red Hot SnapperNiclas Benzon12Struken

Startlista DD-2 · Färjestad lopp 9

EKONOMISTÅL · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Färjestad lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1CallmeawinnerNiclas Benzon1Struken
2Duke of MearasLinda Sedström1Startar
3Bara MinJan Henriksson2Startar
4Yankee BoyKim Eriksson3Startar
5Lady PalemaMikael J Andersson4Startar
6Cinnamon PrinceKenneth L T Nilsson5Startar
7Prince TanicMagnus Jakobsson6Startar
8Wir IdealBjörn Goop7Startar
9VedaliaRikard N Skoglund9Startar
10Global TailwindOskar J Andersson10Startar
11AveryOle Johan Östre11Startar
12Frisco FlameMorgan Ivarsson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 16 dec 2019 kl 21:21.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1–215,75280,8988,79300,79416,27286,63196,92432,31138,17246,681208,30
    2–19,1935,746,0538,06117,6724,6016,6264,7410,0921,08208,72
    3–54,0770,5515,4370,33233,4393,3820,37103,6443,0976,07504,30
    4––––––––––––
    5–51,1873,5818,7268,41220,8875,4836,2496,3829,2070,52638,04
    6–184,27242,9265,02188,71324,36251,83125,08325,40173,23314,15970,97
    7–644,87701,62279,30775,201382,97502,27477,781257,83719,631062,291314,77
    8––––––––––––
    9–134,47243,9050,59163,63291,10159,49115,29226,1371,80135,441277,59
    10–121,43191,7447,63185,78513,70153,72107,85319,7171,19119,85778,91
    11–185,27249,8860,21284,63615,62199,71139,26315,1288,14154,72877,05
    12––––––––––––

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.