Travlopp på Halmstad, banan för Dagens dubbel måndag 10 februari 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 10 februari 2020 Halmstad

måndag 10 februari 2020Halmstad, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Halmstad

Lopp 8 · B-Tränarserien -1 · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

3Ecupos Ahla Peter Ingves

Segermarginal: 10 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Ecupos AhlaPeter Ingves1.17,320,28
27Twins ZaackStefan Persson1.17,616,66
39BastianHanna Lähdekorpi1.17,713,80
410The Muffin Man (galopp)Johan Untersteiner1.17,87,64
513BörgeKim Eriksson1.17,37,65
615Pokemon ÅsBo Örberg1.16,860,26
714Bounce is BackMagnus R Johansson1.17,4194,82
Opl.2Hot Hot HotLise Lotte Lindgren1.18,6130,39
Opl.11El Gaitero SisuGustav Johansson1.17,652,14
Opl.5Select TeemerMarkus Niklasson1.18,7100,18
Opl.6Staro King of RockKevin Oscarsson1.19,794,63
Opl.1Vagabundo LuxJoakim Lövgrenu29,10
Diskv.8First One InSören Boeltr11,58
Struken4Photo Lad H.H.Peter Untersteiner––
Struken12Scorpion KissLarson Mifsud––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Halmstad

Lopp 9 · Fördel Ston · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:22 (+7 min)

Vinnare

5Beautiful Kiss Jörgen Sjunnesson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Beautiful KissJörgen Sjunnesson1.14,54,03
24Okaloosa BellKim Eriksson1.14,621,50
37HeraklesLennart Svensson1.14,844,08
412Victoria LaneDan-Åke Olsson1.14,852,92
51Golden Girl D.T.Stefan Persson1.14,84,16
62Sobel JasminePeter Untersteiner1.14,82,83
Opl.11Precious LordKevin Oscarsson1.14,843,28
Opl.9Volt di RuggeroWilhelm Paal1.15,314,03
Opl.10Mega MoonJohan Wiman1.15,5129,31
Opl.8Global WarriorJohan Untersteiner1.15,77,41
Opl.6Aperfectmate (galopp)Jim Oscarssonu81,40
Struken3Slade H.H.Peter Ingves––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Halmstad lopp 8

B-Tränarserien -1 · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Halmstad lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Vagabundo LuxJoakim Lövgren1Startar
2Hot Hot HotLise Lotte Lindgren2Startar
3Ecupos AhlaPeter Ingves1Startar
4Photo Lad H.H.Peter Untersteiner2Struken
5Select TeemerMarkus Niklasson3Startar
6Staro King of RockKevin Oscarsson4Startar
7Twins ZaackStefan Persson5Startar
8First One InSören Boel6Startar
9BastianHanna Lähdekorpi7Startar
10The Muffin ManJohan Untersteiner8Startar
11El Gaitero SisuGustav Johansson1Startar
12Scorpion KissLarson Mifsud2Struken
13BörgeKim Eriksson3Startar
14Bounce is BackMagnus R Johansson4Startar
15Pokemon ÅsBo Örberg1Startar

Startlista DD-2 · Halmstad lopp 9

Fördel Ston · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15, faktisk start kl 21:22 (+7 min)

Startlista DD-2, Halmstad lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Golden Girl D.T.Stefan Persson1Startar
2Sobel JasminePeter Untersteiner2Startar
3Slade H.H.Peter Ingves3Struken
4Okaloosa BellKim Eriksson3Startar
5Beautiful KissJörgen Sjunnesson4Startar
6AperfectmateJim Oscarsson5Startar
7HeraklesLennart Svensson6Startar
8Global WarriorJohan Untersteiner7Startar
9Volt di RuggeroWilhelm Paal9Startar
10Mega MoonJohan Wiman10Startar
11Precious LordKevin Oscarsson11Startar
12Victoria LaneDan-Åke Olsson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 10 feb 2020 kl 21:26.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1158,95109,22–665,23130,341250,421253,83269,98366,113457,471090,322121,54
    2946,18310,18–1350,49621,621695,282202,84917,85905,652064,393496,914317,79
    3117,3760,15–329,4974,93816,88513,51119,38203,021983,69684,311296,98
    4––––––––––––
    5511,93267,54–803,92238,571007,32906,09458,69555,201906,093015,373477,08
    6648,58255,22–884,74401,61543,711535,37620,36691,493642,331535,373314,19
    796,7241,11–296,0557,191191,30238,41102,06138,931418,17546,29926,17
    86,874,98–50,916,32270,1778,1317,7730,21380,35105,25133,83
    979,2940,86–407,5750,511300,83420,6297,93114,07869,68509,381403,03
    1035,7016,52–206,9524,12733,40356,0535,3191,12424,40350,82496,05
    11451,93187,92–1617,74257,584042,592316,59417,18477,261366,55875,472770,14
    12––––––––––––
    1345,9920,99–200,8927,79902,98350,2947,0294,031303,59346,39587,84
    142834,17802,17–3808,231406,256453,964519,352700,991236,973144,237827,145748,05
    15446,01205,63–1500,30325,153215,691821,16582,63657,156453,962156,361429,19

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.