Travlopp på Halmstad, banan för Dagens dubbel måndag 24 februari 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 24 februari 2020 Halmstad

måndag 24 februari 2020Halmstad, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Halmstad

Lopp 8 · Hallands Djursjukhus lopp - Stolopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

5Valnes Havanna Johan Untersteiner

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Valnes HavannaJohan Untersteiner1.15,76,57
210Zanzibar EffeStefan Persson1.15,112,25
312AppaloosaBo Falsig1.15,24,92
41NikititaPeter Ingves1.16,029,32
514Modern LoveThomas Dalborg1.15,46,49
62MåniMarkus Niklasson1.16,1126,13
711Volita GoMarc Elias1.15,54,61
Opl.9CyborgKevin Oscarsson1.15,681,56
Opl.8Silver LoreRobert Andersson1.16,3109,52
Opl.13Dallas AsChristoffer Eriksson1.15,918,30
Opl.15Orbital ÅsVictor Rosleff1.15,935,36
Opl.7LaurentiPeter Untersteiner1.16,76,06
Opl.3Heather BoundOskar Andersson1.16,9177,25
Opl.6Wine Lane (galopp)Peter Zadel1.17,021,47
Opl.4Greta Silas (galopp)Fredrik Lindvall1.20,0160,52

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Halmstad

Lopp 9 · Banfotograf Lars B Persson's lopp - · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

5Night Brodde Marc Elias

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Night BroddeMarc Elias1.10,91,68
22Smevikens CruiserWilhelm Paal1.11,529,05
31Mr PerfectionKevin Oscarsson1.11,637,85
43Dizzy RiverJohan Untersteiner1.11,98,84
59Harpos RocklandPeter Untersteiner1.12,036,04
66Stella NewmenFlemming Jensen1.12,118,31
Opl.4WonderboySteen Juul1.12,24,71
Opl.7ObiMads Henriksen1.12,322,85
Opl.10Always On TimeChristoffer Eriksson1.13,517,95
Diskv.8He's a Diffacolt (galopp)Stefan Persson1066,13

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Halmstad lopp 8

Hallands Djursjukhus lopp - Stolopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Halmstad lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1NikititaPeter Ingves1Startar
2MåniMarkus Niklasson2Startar
3Heather BoundOskar Andersson3Startar
4Greta SilasFredrik Lindvall4Startar
5Valnes HavannaJohan Untersteiner5Startar
6Wine LanePeter Zadel6Startar
7LaurentiPeter Untersteiner7Startar
8Silver LoreRobert Andersson8Startar
9CyborgKevin Oscarsson1Startar
10Zanzibar EffeStefan Persson2Startar
11Volita GoMarc Elias3Startar
12AppaloosaBo Falsig4Startar
13Dallas AsChristoffer Eriksson5Startar
14Modern LoveThomas Dalborg6Startar
15Orbital ÅsVictor Rosleff7Startar

Startlista DD-2 · Halmstad lopp 9

Banfotograf Lars B Persson's lopp - · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Halmstad lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Mr PerfectionKevin Oscarsson1Startar
2Smevikens CruiserWilhelm Paal2Startar
3Dizzy RiverJohan Untersteiner3Startar
4WonderboySteen Juul4Startar
5Night BroddeMarc Elias5Startar
6Stella NewmenFlemming Jensen6Startar
7ObiMads Henriksen7Startar
8He's a DiffacoltStefan Persson8Startar
9Harpos RocklandPeter Untersteiner9Startar
10Always On TimeChristoffer Eriksson10Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 24 feb 2020 kl 21:19.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910
    1299,34526,07325,99170,3359,59367,72480,681104,28715,54529,53
    21414,121010,191354,07595,32257,071413,041209,722443,422992,992736,19
    31681,512466,22587,94775,86261,251141,771227,382402,172225,832395,94
    41354,071158,21872,89354,75220,38852,77995,511783,671623,942194,15
    5205,04152,4459,5640,1112,83112,14114,97344,64178,08132,16
    6686,33490,49281,01160,4938,13228,91380,12979,18828,70517,97
    7225,78130,6545,2926,3310,1070,2780,51382,24180,89115,75
    82173,521498,921267,76774,89253,061683,041618,25938,442188,952165,89
    91082,312201,98877,45552,47137,781093,181074,762716,11872,891220,90
    10802,80397,77136,91101,1424,38209,57273,941046,78860,31258,62
    11186,30109,2648,9921,766,5169,9467,68283,95236,5087,97
    12339,76190,1172,4640,9611,61102,58119,12500,72418,85108,66
    13664,87346,51183,51127,3133,08268,06313,921036,81940,35221,46
    14209,07144,9164,1137,7410,2372,18105,74453,57566,6889,76
    15985,96879,12457,49282,3070,88540,68727,932094,752565,42657,31

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.