Travlopp på Axevalla, banan för Dagens dubbel tisdag 3 mars 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 3 mars 2020 Axevalla

tisdag 3 mars 2020Axevalla, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Axevalla

Lopp 8 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:01 (+5 min)

Vinnare

11Athos Race Åke Lindblom

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Athos RaceÅke Lindblom1.14,74,46
22Vagabond BiUlf Ohlsson1.14,72,32
35Above AllPetter Karlsson1.14,845,39
47Viking's ToplineAnders Svanstedt1.14,910,09
54Uconn GrifCarl Johan Jepson1.15,03,79
61FairymanMarcus Hultman1.15,189,17
78Thelma de GlatigneVille Karhulahti1.15,214,45
83Miss ÅslandaTom Horpestad1.15,240,21
Opl.10Missing the BluesThomas Dalborg1.15,2130,10
Opl.9Flash TeemerIsabella Zerne1.15,4112,39
Opl.6Viggo LadayMagnus Jakobsson1.15,556,10

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Axevalla

Lopp 9 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

8Vien Ici Ulf Ohlsson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Vien IciUlf Ohlsson1.16,17,02
27CayucosJan Henriksson1.16,15,05
36Tyson DimancheCarl Johan Jepson1.16,43,56
44Alfredo di StefanoMarcus Hultman1.16,453,74
511Bordeaux DocÅke Lindblom1.16,94,71
62Fighter Marke (galopp)Roger Pettersson1.17,022,91
73FullpointStefan Persson1.17,013,76
810Pases AmigoTom Horpestad1.17,571,06
Opl.9Västerbo LoireNathalie Blom1.18,083,27
Opl.5Domingo FreiAnders Svanstedt1.18,348,36
Opl.1Raijin Face (galopp)Magnus Jakobssonu6,13

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Axevalla lopp 8

2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56, faktisk start kl 21:01 (+5 min)

Startlista DD-1, Axevalla lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1FairymanMarcus Hultman1Startar
2Vagabond BiUlf Ohlsson2Startar
3Miss ÅslandaTom Horpestad3Startar
4Uconn GrifCarl Johan Jepson4Startar
5Above AllPetter Karlsson5Startar
6Viggo LadayMagnus Jakobsson6Startar
7Viking's ToplineAnders Svanstedt7Startar
8Thelma de GlatigneVille Karhulahti8Startar
9Flash TeemerIsabella Zerne9Startar
10Missing the BluesThomas Dalborg10Startar
11Athos RaceÅke Lindblom11Startar

Startlista DD-2 · Axevalla lopp 9

2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Axevalla lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Raijin FaceMagnus Jakobsson1Startar
2Fighter MarkeRoger Pettersson2Startar
3FullpointStefan Persson3Startar
4Alfredo di StefanoMarcus Hultman4Startar
5Domingo FreiAnders Svanstedt5Startar
6Tyson DimancheCarl Johan Jepson6Startar
7CayucosJan Henriksson7Startar
8Vien IciUlf Ohlsson8Startar
9Västerbo LoireNathalie Blom9Startar
10Pases AmigoTom Horpestad10Startar
11Bordeaux DocÅke Lindblom11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 3 mar 2020 kl 21:25.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011
    1341,151356,111229,20987,591173,23375,79743,25797,202676,102238,03355,58
    213,9967,4948,66174,80175,088,7314,2527,15286,82255,729,38
    3245,33853,39264,161046,74782,31163,72278,16390,311655,48918,53169,91
    420,0693,1465,04194,81196,7413,9118,8134,26399,39434,7216,11
    5184,63556,71363,88595,83333,84150,08215,68315,15671,481434,51168,26
    6247,47567,56530,97791,55972,77136,64363,75464,791448,992912,69238,77
    753,68248,60169,95640,04353,6438,2456,08105,07959,31675,5443,54
    8102,18368,01191,58871,91907,7481,7192,91147,851425,351616,8589,71
    91556,742654,891350,642418,472573,31674,181530,651132,89982,762553,69969,02
    101445,865193,162583,234135,303742,56811,362050,772011,763321,911362,54816,31
    1121,43146,5361,51479,21463,3116,7126,1652,81525,99446,5912,83

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.