Travlopp på Axevalla, banan för Dagens dubbel söndag 15 mars 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 15 mars 2020 Axevalla

söndag 15 mars 2020Axevalla, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Axevalla

Lopp 9 · Mister J.P.:s lopp - Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48, faktisk start kl 16:54 (+6 min)

Vinnare

2Rally Gunnar Rikard N Skoglund

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Rally GunnarRikard N Skoglund1.16,69,47
24Next LimitMikael J Andersson1.16,720,99
37Vulcano N.P.Carl Johan Jepson1.16,82,03
45Bransbys Juke BoxStefan Persson1.16,839,28
510Dream of WinnerMarcus Hultman1.17,0132,67
614IssiahJoakim Sternsjö1.17,2130,12
71AmeliaUlf Ohlsson1.17,444,67
815Choco GarlineLinda Sedström1.17,44,26
Opl.8Ottens FlammaHenriette Larsen1.17,520,67
Opl.9Cadillac DimancheNiclas Stenquist1.17,8107,90
Opl.3AnotherdeweyGlenn H Persson1.17,839,60
Opl.13Björkets BountyLouise F Bäckstrand1.17,8253,79
Opl.12Iwan BokoWilhelm Paalu8,66
Opl.6Tricky Face (galopp)Anders Svanstedtu30,37
Struken11Global U.NeverknowOle Johan Östre––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Axevalla

Lopp 10 · Västerbo Stuteris lopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

5Corleone D.K. Henna Halme

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Corleone D.K.Henna Halme1.13,71,88
26Symphonic LincolnHenrik Johansson1.14,154,93
34True VisionLars Erixon1.14,134,52
49Such a KnightRikard N Skoglund1.14,129,80
52HeraklesLennart Svensson1.14,18,09
611AnddontsayitsoverStefan Persson1.14,225,55
77Worth a LotFausto Luperini1.14,727,29
81Hope of JoyUlf Ohlsson1.14,84,43
Opl.12Ridgehead IceCarl Johan Jepson1.15,070,76
Opl.10Elegant Frost (galopp)Douglas Wieselgren1.20,1156,03
Diskv.3Maple Hill's Eto'o (galopp)Kevin Oscarsson108,36
Struken8MithrilAndré Eklundh––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Axevalla lopp 9

Mister J.P.:s lopp - Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48, faktisk start kl 16:54 (+6 min)

Startlista DD-1, Axevalla lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1AmeliaUlf Ohlsson1Startar
2Rally GunnarRikard N Skoglund2Startar
3AnotherdeweyGlenn H Persson3Startar
4Next LimitMikael J Andersson4Startar
5Bransbys Juke BoxStefan Persson5Startar
6Tricky FaceAnders Svanstedt6Startar
7Vulcano N.P.Carl Johan Jepson7Startar
8Ottens FlammaHenriette Larsen8Startar
9Cadillac DimancheNiclas Stenquist9Startar
10Dream of WinnerMarcus Hultman10Startar
11Global U.NeverknowOle Johan Östre11Struken
12Iwan BokoWilhelm Paal11Startar
13Björkets BountyLouise F Bäckstrand13Startar
14IssiahJoakim Sternsjö14Startar
15Choco GarlineLinda Sedström15Startar

Startlista DD-2 · Axevalla lopp 10

Västerbo Stuteris lopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Axevalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Hope of JoyUlf Ohlsson1Startar
2HeraklesLennart Svensson2Startar
3Maple Hill's Eto'oKevin Oscarsson3Startar
4True VisionLars Erixon4Startar
5Corleone D.K.Henna Halme5Startar
6Symphonic LincolnHenrik Johansson6Startar
7Worth a LotFausto Luperini7Startar
8MithrilAndré Eklundh8Struken
9Such a KnightRikard N Skoglund9Startar
10Elegant FrostDouglas Wieselgren10Startar
11AnddontsayitsoverStefan Persson11Startar
12Ridgehead IceCarl Johan Jepson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 15 mar 2020 kl 17:17.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1112,94431,39393,31831,39107,271197,64904,87–688,524528,381052,311085,14
    229,3059,8462,75293,3818,41604,75293,02–202,682041,64298,54502,16
    3194,11211,21188,11574,0072,30683,30598,82–842,374442,94916,241654,69
    466,62161,12189,47301,8631,33656,48428,07–476,443697,08645,131240,85
    5165,86204,05223,98530,6259,91586,43392,45–466,781533,66547,811279,22
    6134,29209,01231,50533,6759,66554,96556,68–678,453639,93844,931483,13
    79,6220,8918,7281,644,35189,5370,75–87,06621,05104,37173,25
    885,88140,66120,58508,7538,16667,36325,55–417,511799,63485,74908,90
    9880,661365,991438,521869,99347,153058,122611,93–1123,375241,752139,194768,20
    101467,492576,753159,114142,33467,355797,704153,57–2800,712454,844342,104652,25
    11––––––––––––
    1237,0184,2891,02273,4615,42522,92306,21–328,912782,89317,22707,78
    132270,902704,223435,676272,92650,904874,507577,19–6260,094835,994969,453055,07
    141188,811673,692557,383052,02398,692374,853371,35–4929,446209,303934,685990,57
    1518,1232,4840,52174,548,92276,43124,38–196,441334,43186,35432,79

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.