Travlopp på Östersund, banan för Dagens dubbel söndag 29 mars 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 29 mars 2020 Östersund

söndag 29 mars 2020Östersund, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Östersund

Lopp 9 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

3Axl Brown Rikard N Skoglund

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Axl BrownRikard N Skoglund1.16,63,73
29Let's Go ErnieNicklas Westerholm1.16,72,34
311S.G.Flying DiavalMats E Djuse1.16,717,74
48AperfectdreamRobert Bergh1.17,03,60
57Fidji Rags (galopp)Erik Braekken1.17,515,88
610Amiral WeahKenth Åkerlund1.18,2110,12
Opl.5Special One O.K.Tomas Pettersson1.18,856,59
Opl.2Starpoint LegacyJan-Olof Johansson1.18,990,87
Opl.6B.W.SweetiePeter Eriksson1.19,279,60
Opl.12ReflexionUlf Ohlsson1.20,329,08
Struken1Operation Day Z.A.Jan Ove Olsen––
Struken4Pleasure for CashEmilia Leo––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Östersund

Lopp 10 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

9Norrbo Odin Kenth Åkerlund

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Norrbo OdinKenth Åkerlund1.25,85,90
211Spik LokeUlf Ohlsson1.26,04,65
34EdbestMagnus A Djuse1.26,46,96
48Thess PrinsenMicael Melander1.26,58,34
51Rutbo RoffeJohan Lindqvist1.26,84,45
612FantomJonas Johansson1.27,3110,12
Opl.5JärvsöjerkaMikael Halvarsson1.27,946,68
Opl.2Haga BrudenPeter Eriksson1.28,16,68
Opl.6Spang CelinRikard N Skoglund1.28,922,85
Opl.7Optandsfröken (galopp)Michael von Essen1.29,530,55
Opl.10Jo SefinMikael M Andersson1.31,856,89
Diskv.3B.W.Sessa (galopp)Mats E Djuse733,06

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Östersund lopp 9

2640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Östersund lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Operation Day Z.A.Jan Ove Olsen1Struken
2Starpoint LegacyJan-Olof Johansson1Startar
3Axl BrownRikard N Skoglund2Startar
4Pleasure for CashEmilia Leo4Struken
5Special One O.K.Tomas Pettersson3Startar
6B.W.SweetiePeter Eriksson4Startar
7Fidji RagsErik Braekken5Startar
8AperfectdreamRobert Bergh6Startar
9Let's Go ErnieNicklas Westerholm9Startar
10Amiral WeahKenth Åkerlund10Startar
11S.G.Flying DiavalMats E Djuse11Startar
12ReflexionUlf Ohlsson12Startar

Startlista DD-2 · Östersund lopp 10

1640 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Östersund lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Rutbo RoffeJohan Lindqvist1Startar
2Haga BrudenPeter Eriksson2Startar
3B.W.SessaMats E Djuse3Startar
4EdbestMagnus A Djuse4Startar
5JärvsöjerkaMikael Halvarsson5Startar
6Spang CelinRikard N Skoglund6Startar
7OptandsfrökenMichael von Essen7Startar
8Thess PrinsenMicael Melander8Startar
9Norrbo OdinKenth Åkerlund9Startar
10Jo SefinMikael M Andersson10Startar
11Spik LokeUlf Ohlsson11Startar
12FantomJonas Johansson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 29 mar 2020 kl 17:15.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1––––––––––––
    2307,08505,351424,23645,041281,621167,291630,19856,29782,872481,86650,193412,20
    316,3421,1693,7618,54165,3186,06163,2532,7925,76312,3617,12625,65
    4––––––––––––
    5223,28475,13675,52332,28329,55534,77968,31523,31397,321395,75370,274509,36
    6298,20571,80770,93449,00920,27360,971850,43789,62605,721903,30632,384163,47
    760,6898,97332,7392,30333,72295,68315,33120,01104,38667,8277,852571,12
    817,4922,02132,9821,21169,36118,81122,8928,0019,43285,4315,16741,85
    911,6317,60105,4318,63127,7891,63115,6225,3414,99227,0711,82618,24
    10917,112069,973777,171891,023846,563006,244381,292729,121330,492102,641245,153583,23
    11118,94220,64430,28141,31952,26575,28702,05169,78163,891168,69112,612520,27
    12137,51223,49509,22178,45734,23467,031059,68303,04269,00915,10114,421201,75

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.