Travlopp på Eskilstuna, banan för Dagens dubbel måndag 20 april 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 20 april 2020 Eskilstuna

måndag 20 april 2020Eskilstuna, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 8 · MälardalsCupen, Försök - Stolopp - Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

8Super Sarah Erik Adielsson

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Super SarahErik Adielsson1.14,21,93
29Tullibardine BoeRichard L Jansson1.14,45,62
31Bon BiniJorma Kontio1.14,57,53
47Västerbo CirkusMats E Djuse1.14,730,03
514Qeen RocEmilia Leo1.14,840,07
64Wannabe YoungPer Lennartsson1.14,937,95
711AshramKjell Wallin1.14,9100,81
Opl.13Ekebys IaJulia Smedman1.15,283,85
Opl.6Jobie StormTony Wallin1.15,328,89
Opl.2Totally FaceKim Eriksson1.15,444,07
Opl.10Veams BenelliRikard N Skoglund1.15,948,57
Opl.12Mariah's Baby K.V. (galopp)Teijo Ahola1.16,9122,34
Opl.3Snella Doc (galopp)Juhani Partanen1.17,1121,24
Opl.15Real Caviar (galopp)Torbjörn Janssonu10,93
Diskv.5Minou Båven (galopp)Kaj Widellu16,78

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

2Test Drive Erik Berglöf

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Test DriveErik Berglöf1.10,84,50
24Super ZantosAnte Lisell1.10,99,58
310Hazard BokoPer Lennartsson1.11,04,21
45Sir Q.C.Jorma Kontio1.11,213,89
411Flash HålerydCarl Johan Jepson1.11,28,28
612Urban KronosTorbjörn Jansson1.11,344,10
Opl.6Fame BokoRikard N Skoglund1.11,815,42
Opl.9Helios U.S.Viktor Lyck1.12,2108,51
Opl.1Let's Dance D.E. (galopp)Klaus Kern1.12,746,10
Opl.3Don't Mind Me (galopp)Daniel Redén1.15,04,01
Opl.8King on the Hill (galopp)Hans G Eriksson1.16,518,69
Struken7Maze RunnerUlf Ohlsson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Eskilstuna lopp 8

MälardalsCupen, Försök - Stolopp - Spårtrappa · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Eskilstuna lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Bon BiniJorma Kontio1Startar
2Totally FaceKim Eriksson2Startar
3Snella DocJuhani Partanen3Startar
4Wannabe YoungPer Lennartsson4Startar
5Minou BåvenKaj Widell5Startar
6Jobie StormTony Wallin6Startar
7Västerbo CirkusMats E Djuse7Startar
8Super SarahErik Adielsson8Startar
9Tullibardine BoeRichard L Jansson9Startar
10Veams BenelliRikard N Skoglund10Startar
11AshramKjell Wallin11Startar
12Mariah's Baby K.V.Teijo Ahola12Startar
13Ekebys IaJulia Smedman13Startar
14Qeen RocEmilia Leo14Startar
15Real CaviarTorbjörn Jansson15Startar

Startlista DD-2 · Eskilstuna lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Eskilstuna lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Let's Dance D.E.Klaus Kern1Startar
2Test DriveErik Berglöf2Startar
3Don't Mind MeDaniel Redén3Startar
4Super ZantosAnte Lisell4Startar
5Sir Q.C.Jorma Kontio5Startar
6Fame BokoRikard N Skoglund6Startar
7Maze RunnerUlf Ohlsson7Struken
8King on the HillHans G Eriksson7Startar
9Helios U.S.Viktor Lyck9Startar
10Hazard BokoPer Lennartsson10Startar
11Flash HålerydCarl Johan Jepson11Startar
12Urban KronosTorbjörn Jansson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 20 apr 2020 kl 21:21.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1215,9031,1422,88117,3453,83108,57–284,38902,9541,9956,54363,96
    2904,29195,17198,74559,54426,92555,20–1101,112046,63259,09341,771104,10
    32924,821243,46567,632274,251324,681691,07–2752,772399,851567,942583,282392,77
    4789,82165,18128,00315,37315,70371,97–796,021088,79169,68348,98999,77
    5635,5389,4892,94190,63200,20345,46–325,761237,7682,34205,991053,89
    61297,14179,49164,26345,75528,89480,35–618,092079,87150,38369,991659,92
    7832,51112,6873,31258,63148,16255,26–675,581266,76143,13185,33880,40
    8125,969,247,7328,1520,3040,70–46,75284,179,1719,97108,29
    9299,1317,9018,6852,6870,1997,03–77,94581,7417,5841,46290,66
    101295,07227,14176,83509,94471,05463,07–982,812161,14213,29285,28887,79
    113099,94814,68609,731750,68819,892304,40–3976,234906,15803,11840,861923,67
    124523,14960,32707,392112,372385,732276,38–2170,783720,87911,401707,681273,39
    133844,31477,05361,361302,70668,711650,91–2680,015568,54490,71815,222012,78
    141326,13181,75119,98490,91350,59538,13–818,243476,36202,38253,64930,57
    15694,4799,2975,08201,26237,36331,48–311,501420,5785,42161,45279,38

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.