Travlopp på Bergsåker, banan för Dagens dubbel lördag 27 juni 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 27 juni 2020 Bergsåker

lördag 27 juni 2020Bergsåker, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bergsåker

Lopp 10 · E3 Final - Hingstar/Valacker (Gr. I Int.) - Presenteras av Agria Djurförsäkring och YesBox · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

2Global Badman Daniel Wäjersten

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Global BadmanDaniel Wäjersten1.13,02,45
23Despot PowerKim Eriksson1.13,06,59
311Furies RainJohan Untersteiner1.13,119,87
44Maestro ZonÖrjan Kihlström1.13,13,57
55Vici VolantesUlf Ohlsson1.13,211,02
61Global BookmakerMattias Djuse1.13,215,92
Opl.6Jeppas UnpluggedKaj Widell1.13,739,57
Opl.12Natorp BoErik Adielsson1.13,811,20
Diskv.10Fire Piston (galopp)Rikard N Skoglund953,59
Struken7Selected NewsTorbjörn Jansson––
Struken8Zack BrisOskar Kylin Blom––
Struken9RevelationPer Nordström––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bergsåker

Lopp 11 · Assar Engbloms lopp - STL Silverdivisionen, Final · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Vinnare

2From the Mine Magnus A Djuse

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12From the MineMagnus A Djuse1.13,06,18
23Floris BaldwinErik Adielsson1.13,18,34
310MacelleriaRobert Bergh1.13,121,85
41Even's Cool BoyRobert Dunder1.13,16,64
57Giant ShadowUlf Ohlsson1.13,26,38
612Heading ReferenceDaniel Wäjersten1.13,224,81
74Kick Off ClassicKevin Oscarsson1.13,322,32
Opl.6Only One WinnerStefan Persson1.13,319,96
Opl.8Havefunwithme (galopp)Johan Untersteiner1.13,348,97
Opl.9Viking BroddeÖrjan Kihlström1.13,43,56
Opl.5Jaques NoirRikard N Skoglund1.13,512,93
Opl.11HighspiritTorbjörn Jansson1.13,834,72

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bergsåker lopp 10

E3 Final - Hingstar/Valacker (Gr. I Int.) - Presenteras av Agria Djurförsäkring och YesBox · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Bergsåker lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Global BookmakerMattias Djuse1Startar
2Global BadmanDaniel Wäjersten2Startar
3Despot PowerKim Eriksson3Startar
4Maestro ZonÖrjan Kihlström4Startar
5Vici VolantesUlf Ohlsson5Startar
6Jeppas UnpluggedKaj Widell6Startar
7Selected NewsTorbjörn Jansson7Struken
8Zack BrisOskar Kylin Blom8Struken
9RevelationPer Nordström9Struken
10Fire PistonRikard N Skoglund9Startar
11Furies RainJohan Untersteiner10Startar
12Natorp BoErik Adielsson11Startar

Startlista DD-2 · Bergsåker lopp 11

Assar Engbloms lopp - STL Silverdivisionen, Final · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:43

Startlista DD-2, Bergsåker lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Even's Cool BoyRobert Dunder1Startar
2From the MineMagnus A Djuse2Startar
3Floris BaldwinErik Adielsson3Startar
4Kick Off ClassicKevin Oscarsson4Startar
5Jaques NoirRikard N Skoglund5Startar
6Only One WinnerStefan Persson6Startar
7Giant ShadowUlf Ohlsson7Startar
8HavefunwithmeJohan Untersteiner8Startar
9Viking BroddeÖrjan Kihlström9Startar
10MacelleriaRobert Bergh10Startar
11HighspiritTorbjörn Jansson11Startar
12Heading ReferenceDaniel Wäjersten12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 27 jun 2020 kl 18:50.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    160,9072,32128,04361,76227,83236,3087,94694,2357,21413,61568,22464,51
    213,3214,5526,3571,8369,2866,2515,66259,0711,07100,58135,62108,86
    334,5537,8963,24216,21129,83141,6041,65552,3930,58221,42322,28239,14
    415,9717,4829,7578,0572,0771,4319,57240,3110,59111,46148,03146,59
    546,2658,4087,65218,81113,77188,3163,31479,2544,23264,58376,38450,02
    6278,97305,49408,67688,68601,21373,25305,90913,81192,45901,89999,99999,99
    7––––––––––––
    8––––––––––––
    9––––––––––––
    10399,05438,27654,61999,99761,09999,99418,02999,99242,10650,17999,99999,99
    11163,28153,03184,13505,12416,07411,08134,29607,74108,22623,64483,75740,09
    1271,2272,2487,83321,96224,28240,1082,02650,4446,02282,02397,87217,04

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.