Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel tisdag 28 juli 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 28 juli 2020 Jägersro

tisdag 28 juli 2020Jägersro, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 10 · Sofiero Bryggeri presenterar Hugo Åbergs Memorial 2020 (Gr I Int) - STL Open, försök 8 · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

4Double Exposure Örjan Kihlström

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Double ExposureÖrjan Kihlström1.09,25,35
21CokstileWilhelm Paal1.09,66,76
32Tae Kwon DeoAdrian Kolgjini1.09,84,56
410Ecurie D.Erik Adielsson1.10,03,58
56Racing MangeJoakim Lövgren1.10,026,56
Opl.3Milligan's SchoolUlf Eriksson1.10,018,39
Opl.8Zarenne FasTom Erik Solberg1.10,363,12
Opl.9Ble du Gers (galopp)Joseph Verbeeck1.12,534,45
Diskv.5Vitruvio (galopp)Björn Goop94,83
Struken7Campo BahiaMarc Elias––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 11 · Malmö Stads Pris 2020 - Summer Meeting Stayer 2020 (Gr. II Int.) · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

12Who's Who Örjan Kihlström

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
112Who's WhoÖrjan Kihlström1.13,45,58
21Unoicsdue Gnafa'Björn Goop1.14,41,97
36EtenclinRobin Bakker1.14,04,62
413Floris BaldwinKristian Malmin1.13,635,78
510Speedy FaceDante Kolgjini1.13,659,44
63ZizouHenna Halme1.14,662,77
78Staro McMillanSteen Juul1.14,218,85
Opl.7Cobbys OlifantThomas Uhrberg1.14,685,85
Opl.11Onceforall FaceJeppe Juel1.15,283,46
Opl.9Vikens High Yield (galopp)Robert Bergh1.15,713,61
Opl.14Im Your CaptainJan Henriksson1.15,5440,49
Opl.5Victory LeeAdrian Kolgjini1.18,2152,41
Diskv.2Moneykeeper (galopp)Erik Adielssonu54,57
Diskv.4Hurricane Silas (galopp)Peter Ingvesu26,85

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 10

Sofiero Bryggeri presenterar Hugo Åbergs Memorial 2020 (Gr I Int) - STL Open, försök 8 · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-1, Jägersro lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1CokstileWilhelm Paal1Startar
2Tae Kwon DeoAdrian Kolgjini2Startar
3Milligan's SchoolUlf Eriksson3Startar
4Double ExposureÖrjan Kihlström4Startar
5VitruvioBjörn Goop5Startar
6Racing MangeJoakim Lövgren6Startar
7Campo BahiaMarc Elias7Struken
8Zarenne FasTom Erik Solberg7Startar
9Ble du GersJoseph Verbeeck9Startar
10Ecurie D.Erik Adielsson10Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 11

Malmö Stads Pris 2020 - Summer Meeting Stayer 2020 (Gr. II Int.) · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-2, Jägersro lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Unoicsdue Gnafa'Björn Goop1Startar
2MoneykeeperErik Adielsson2Startar
3ZizouHenna Halme3Startar
4Hurricane SilasPeter Ingves4Startar
5Victory LeeAdrian Kolgjini5Startar
6EtenclinRobin Bakker1Startar
7Cobbys OlifantThomas Uhrberg2Startar
8Staro McMillanSteen Juul3Startar
9Vikens High YieldRobert Bergh4Startar
10Speedy FaceDante Kolgjini1Startar
11Onceforall FaceJeppe Juel2Startar
12Who's WhoÖrjan Kihlström3Startar
13Floris BaldwinKristian Malmin4Startar
14Im Your CaptainJan Henriksson5Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 28 jul 2020 kl 21:50.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011121314
    113,80579,19820,33237,16999,9931,83803,44208,74138,93406,72836,8841,73365,79999,99
    28,23273,03476,40128,00576,5821,75507,16116,6075,30249,47632,3025,17308,45999,99
    344,30818,27673,41353,36999,9994,13889,46366,91208,55870,05999,99105,53671,96999,99
    49,02336,98531,00113,52639,0124,90533,58125,1083,94290,39549,5328,77295,021718,87
    58,23344,86514,73144,90452,6122,81589,17114,8083,94383,53762,4733,56221,43999,99
    686,41999,99999,99580,92999,99171,18999,99647,01353,31959,36999,99217,79999,99999,99
    7––––––––––––––
    8192,07999,99999,99999,99999,99454,55999,99937,55999,99999,99999,99561,03999,99999,99
    993,96999,99999,99718,08999,99173,29999,99653,60347,36999,99999,99197,08974,60999,99
    106,95228,18315,8394,09487,7317,33434,0292,3063,12207,90398,7723,17190,96999,99

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.