Travlopp på Hagmyren, banan för Dagens dubbel lördag 12 september 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 12 september 2020 Hagmyren

lördag 12 september 2020Hagmyren, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Hagmyren

Lopp 10 · E.J:s Guldsko - STL Gulddivisionen - STL Open, försök 15 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

6Missle Hill Per Lennartsson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Missle HillPer Lennartsson1.10,51,92
23Milligan's SchoolUlf Eriksson1.10,64,63
35From the MineMagnus A Djuse1.11,027,74
49DreammokoUlf Ohlsson1.11,337,20
57GlobalSatisfactionJorma Kontio1.11,396,44
62Antonio TabacJörgen Westholm1.11,78,08
711Inti Boko (galopp)Mika Forss1.12,737,25
Opl.4Very Kronos (galopp)Erik Adielsson1.18,07,66
Opl.8Ural (galopp)Rikard N Skoglundu58,05
Diskv.1ChiantiCarl Johan Jepsontr321,78
Diskv.12Diamanten (galopp)Mats E Djuse743,96
Struken10J.H.MannerheimDaniel Wäjersten––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Hagmyren

Lopp 11 · Fiberstaden AB - STL Silverdivisionen, Försök 6 i Meeting 6 (Final Solvalla 26 september) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Vinnare

7Sir Henry P.Hill Rikard N Skoglund

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17Sir Henry P.HillRikard N Skoglund1.13,114,25
25CooganPer Lennartsson1.13,16,19
34Heading ReferenceDaniel Wäjersten1.13,17,21
411RibaudeCarl Johan Jepson1.13,224,54
56Vagabond BiUlf Ohlsson1.13,22,61
610AloneUlf Eriksson1.13,25,09
72Doctor Doxey ZenzMathias Andersson1.13,223,24
Opl.1Donners AmPer Linderoth1.13,254,70
Opl.3Electrical StormMattias Djuse1.13,319,00
Opl.9Island LifeNicklas Westerholm1.13,336,02
Opl.12My Dream ArtOskar J Andersson1.13,447,84
Opl.8Raja RibbFelicia Molinu41,73

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Hagmyren lopp 10

E.J:s Guldsko - STL Gulddivisionen - STL Open, försök 15 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Hagmyren lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1ChiantiCarl Johan Jepson1Startar
2Antonio TabacJörgen Westholm2Startar
3Milligan's SchoolUlf Eriksson3Startar
4Very KronosErik Adielsson4Startar
5From the MineMagnus A Djuse5Startar
6Missle HillPer Lennartsson6Startar
7GlobalSatisfactionJorma Kontio7Startar
8UralRikard N Skoglund8Startar
9DreammokoUlf Ohlsson9Startar
10J.H.MannerheimDaniel Wäjersten10Struken
11Inti BokoMika Forss10Startar
12DiamantenMats E Djuse11Startar

Startlista DD-2 · Hagmyren lopp 11

Fiberstaden AB - STL Silverdivisionen, Försök 6 i Meeting 6 (Final Solvalla 26 september) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Startlista DD-2, Hagmyren lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Donners AmPer Linderoth1Startar
2Doctor Doxey ZenzMathias Andersson2Startar
3Electrical StormMattias Djuse3Startar
4Heading ReferenceDaniel Wäjersten4Startar
5CooganPer Lennartsson5Startar
6Vagabond BiUlf Ohlsson6Startar
7Sir Henry P.HillRikard N Skoglund7Startar
8Raja RibbFelicia Molin8Startar
9Island LifeNicklas Westerholm9Startar
10AloneUlf Eriksson10Startar
11RibaudeCarl Johan Jepson11Startar
12My Dream ArtOskar J Andersson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 12 sep 2020 kl 18:48.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1307,38402,92220,95124,87119,4059,37195,99798,93535,44122,16254,50987,09
    2423,95147,84130,1045,9949,6128,9385,74551,34362,4247,16279,37626,72
    3279,73128,7764,5227,4830,5212,2853,12316,89180,0129,12167,62282,82
    4324,80213,40100,2139,3945,5718,4088,34441,83249,6645,51216,21559,21
    5589,81678,81267,21168,06154,9171,87289,49903,30625,30170,71682,71999,99
    6112,7157,9735,4710,2814,625,6929,49158,5086,5811,0566,52137,63
    7999,99999,99757,43562,32528,29226,35497,85999,99999,99737,64999,99999,99
    8999,99999,99725,76592,19439,16226,25538,48697,22999,99580,92999,99999,99
    9999,99867,78463,69340,53278,83130,10389,72999,99586,48293,56681,40999,99
    10––––––––––––
    11999,99999,99626,14364,56398,50134,41640,62999,99999,99276,78615,98999,99
    12999,99999,99615,38483,87331,74168,01570,60999,99999,99367,98934,91961,34

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.