Travlopp på Eskilstuna, banan för Dagens dubbel tisdag 29 september 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 29 september 2020 Eskilstuna

tisdag 29 september 2020Eskilstuna, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 8 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

3Expensive River Per Nilsson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Expensive RiverPer Nilsson1.13,47,24
27BeartimeMagnus A Djuse1.13,49,43
39Fonda BokoTorbjörn Jansson1.13,510,51
410Cyrano de B.Per Lennartsson1.13,52,98
511Victory ToplineJorma Kontio1.13,620,02
61Frisco FlameÅke Lindblom1.13,641,19
Opl.6Hakon von HaithabuUlf Ohlsson1.13,65,84
Opl.2Lyx HålerydRikard N Skoglund1.13,76,71
Opl.4Busy Doin' NothingMarcus Lilius1.13,850,50
Opl.8Pikachu FaceKim Eriksson1.13,812,58
Opl.5Palermo BrolineHelen Åkerlund1.15,0102,06

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

3Mellby Hoffa Jorma Kontio

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Mellby HoffaJorma Kontio1.12,01,99
21Harley AsSybille Tinter1.12,541,10
32Ace to PlayIsac Lindberg1.12,642,27
410Fast Food HanoverJörgen Westholm1.12,638,92
55TottenhamKim Moberg1.12,711,33
69Dino DollarSimon Hoas1.12,832,83
Opl.12Drottning PaceAndreas Lövdal1.13,070,37
Opl.7Vanilla PodKenneth Haugstad1.13,243,47
Opl.11Tyrolean GuyFredrik Claesson1.13,231,04
Opl.4Hennig LixarveJohan Wiman1.13,314,30
Opl.6Juncio Boko (galopp)Per Lennartsson1.14,63,77
Diskv.8Jaguar Hill (galopp)Claes Sjöström1212,45

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Eskilstuna lopp 8

2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Eskilstuna lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Frisco FlameÅke Lindblom1Startar
2Lyx HålerydRikard N Skoglund2Startar
3Expensive RiverPer Nilsson3Startar
4Busy Doin' NothingMarcus Lilius4Startar
5Palermo BrolineHelen Åkerlund5Startar
6Hakon von HaithabuUlf Ohlsson6Startar
7BeartimeMagnus A Djuse7Startar
8Pikachu FaceKim Eriksson8Startar
9Fonda BokoTorbjörn Jansson9Startar
10Cyrano de B.Per Lennartsson10Startar
11Victory ToplineJorma Kontio11Startar

Startlista DD-2 · Eskilstuna lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Eskilstuna lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Harley AsSybille Tinter1Startar
2Ace to PlayIsac Lindberg2Startar
3Mellby HoffaJorma Kontio3Startar
4Hennig LixarveJohan Wiman4Startar
5TottenhamKim Moberg5Startar
6Juncio BokoPer Lennartsson6Startar
7Vanilla PodKenneth Haugstad7Startar
8Jaguar HillClaes Sjöström8Startar
9Dino DollarSimon Hoas9Startar
10Fast Food HanoverJörgen Westholm10Startar
11Tyrolean GuyFredrik Claesson11Startar
12Drottning PaceAndreas Lövdal12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 29 sep 2020 kl 21:27.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1471,32999,99177,59571,05457,06202,30999,99594,79999,99999,99999,99999,99
    2207,77214,8715,6475,9260,2122,36386,0765,87409,94202,54204,60996,86
    3390,24380,6617,58103,1394,0923,85478,2187,89614,25273,07214,541374,24
    4762,41644,11154,36251,84370,93204,03876,72394,55797,05999,99999,99999,99
    5877,08999,99261,18603,20350,88400,95968,89745,94999,99999,99999,99999,99
    6276,87382,5412,2088,9865,2319,13469,1857,75543,24200,12203,45999,99
    7369,29310,6418,40113,2683,7126,65287,22102,57617,94274,74200,69999,99
    8533,38425,9139,43161,08134,2246,03539,3494,92608,94433,73432,78999,99
    9557,73535,6226,38131,74107,5437,78594,7998,06394,83326,65271,18999,99
    10165,97160,888,0844,8734,0811,49190,2040,55194,1479,3594,65447,93
    11572,86632,3140,50228,77191,9958,88583,93151,15830,84512,52408,40999,99

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.