Travlopp på Årjäng, banan för Dagens dubbel söndag 4 oktober 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 4 oktober 2020 Årjäng

söndag 4 oktober 2020Årjäng, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Årjäng

Lopp 9 · Interjakts Årjängsmästare 2020 · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

15Monfalcone Peter Strömberg

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
115MonfalconePeter Strömberg1.14,16,61
29Amigo RacerMorgan Ivarsson1.15,447,71
36Destroyer N.O.Carl Johan Jepson1.15,615,81
47MillmightyPaw Mahony1.15,61,89
513Souvenir d'InverneNiclas Benzon1.15,19,99
68Sara Palema (galopp)Mikael J Andersson1.16,234,20
710Global ApprovalMagnus Jakobsson1.16,48,07
Opl.1O.M.EntertainyouOle Johan Östre1.17,3107,55
Opl.2Grand MaximTom Horpestad1.17,364,41
Opl.14A Deal is a DealErik Berglöf1.16,523,79
Opl.11Cadabra Transs R.Victor Rosleff1.17,4145,71
Opl.12CategoricalJonas Moberg1.16,836,33
Opl.5Bara Joe (galopp)Peter Ådefors1.17,976,69
Opl.4Merzan (galopp)Per Henriksen1.20,026,62
Opl.3Fairytale L.B.Fredrik Olsson1.22,2126,71

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Årjäng

Lopp 10 · Värmlands Folkblads Amerikaresa - Svea Ekonomi - Ungdomslopp - Högst 30 år · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

5Bransbys Juke Box Gustav Johansson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Bransbys Juke BoxGustav Johansson1.14,63,96
210Del Ray PelliniVictor Rosleff1.14,72,34
33Dream of WinnerHenna Halme1.15,029,87
42Briljant SensationMax Karlsson1.15,06,15
54MonbalenoMagnus Teien Gundersen1.15,16,81
69Upcoming ArtistPer Nilsson1.15,415,22
Opl.1All ReasonsSaga Laursen1.15,534,02
Opl.12Kom LeiaAndreas Andersson1.15,538,97
Opl.8Cadillac DimancheFrida Johansson1.15,7161,51
Opl.7Upstart at HomeBjörn Steine1.16,556,19
Diskv.6Random Brodde (galopp)Tom Fromellu94,70
Struken11Niklas M.J.Isabelle Hansen––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Årjäng lopp 9

Interjakts Årjängsmästare 2020 · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Årjäng lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1O.M.EntertainyouOle Johan Östre1Startar
2Grand MaximTom Horpestad2Startar
3Fairytale L.B.Fredrik Olsson3Startar
4MerzanPer Henriksen4Startar
5Bara JoePeter Ådefors1Startar
6Destroyer N.O.Carl Johan Jepson2Startar
7MillmightyPaw Mahony3Startar
8Sara PalemaMikael J Andersson4Startar
9Amigo RacerMorgan Ivarsson5Startar
10Global ApprovalMagnus Jakobsson6Startar
11Cadabra Transs R.Victor Rosleff7Startar
12CategoricalJonas Moberg1Startar
13Souvenir d'InverneNiclas Benzon2Startar
14A Deal is a DealErik Berglöf3Startar
15MonfalconePeter Strömberg1Startar

Startlista DD-2 · Årjäng lopp 10

Värmlands Folkblads Amerikaresa - Svea Ekonomi - Ungdomslopp - Högst 30 år · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Årjäng lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1All ReasonsSaga Laursen1Startar
2Briljant SensationMax Karlsson2Startar
3Dream of WinnerHenna Halme3Startar
4MonbalenoMagnus Teien Gundersen4Startar
5Bransbys Juke BoxGustav Johansson5Startar
6Random BroddeTom Fromell6Startar
7Upstart at HomeBjörn Steine7Startar
8Cadillac DimancheFrida Johansson8Startar
9Upcoming ArtistPer Nilsson9Startar
10Del Ray PelliniVictor Rosleff10Startar
11Niklas M.J.Isabelle Hansen11Struken
12Kom LeiaAndreas Andersson11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 4 okt 2020 kl 17:14.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1634,76609,14999,99680,02646,11999,99999,99999,99999,99513,48–999,99
    2999,99231,39930,42340,68460,76999,99999,99999,99768,49241,54–999,99
    3999,99834,58822,09760,41999,99999,99999,99999,99999,99765,28–999,99
    4615,69205,76706,07126,60190,11999,99812,84999,99318,7096,20–999,99
    5817,68439,66975,36462,15345,44999,99999,99999,99900,23365,87–999,99
    6307,1954,81209,2161,9073,39379,78435,14756,43125,4947,11–530,95
    7100,7512,0562,4715,409,19268,8894,88392,2624,105,82–133,34
    8674,18135,85409,33166,06249,62747,58670,39756,85311,58131,59–762,52
    9999,99389,37999,99483,38328,73999,99999,99999,99476,34227,01–999,99
    10299,1627,23218,3434,1040,73779,84409,02999,9974,5918,90–321,65
    11999,99999,99999,99999,99999,99999,99999,99999,99999,99790,39–999,99
    12999,99279,07999,99352,17235,05999,99999,99999,99524,46167,92–999,99
    13264,2733,72241,1640,1137,59800,29401,78999,9967,9018,73–327,52
    14732,62187,48716,01204,98152,42999,99999,99999,99305,92108,78–706,79
    15274,4239,07196,3344,9028,36847,52364,271291,4067,6417,48–303,73

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.