Travlopp på Åby, banan för Dagens dubbel lördag 10 oktober 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 10 oktober 2020 Åby

lördag 10 oktober 2020Åby, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Åby

Lopp 10 · MaxFASTIGHETER · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 18:20, faktisk start kl 18:27 (+7 min)

Vinnare

11Indra's Secret Per Lennartsson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Indra's SecretPer Lennartsson1.13,85,61
28InfinitusÖrjan Kihlström1.14,011,02
33Digital CrunchHanna Lähdekorpi1.14,510,94
44Mr RapideMikael J Andersson1.14,822,24
510Iron VivantRick Ebbinge1.14,314,20
612Code BonMagnus Teien Gundersen1.14,33,31
79AkermannChristian Fiore1.14,356,58
Opl.7Dennis de CastellaTorbjörn Jansson1.14,339,73
Opl.5Forza RapidaHans Crebas1.14,9133,99
Opl.14KennedyAdrian Kolgjini1.14,412,73
Opl.13Vischio HolzCarl Johan Jepson1.14,530,21
Opl.15RibaudeBjörn Goop1.14,55,77
Opl.2Iggy BokoUlf Ohlsson1.15,737,61
Diskv.1Alfas Kennedy (galopp)Joakim Lövgrenu33,90
Diskv.6Eicas (galopp)Ville Karhulahti14117,39

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Åby

Lopp 11 · Svenskt Mästerskap - STL Gulddivisionen, Försök 2 i Meeting 7 (Gr. II Nat.) (Final Solvalla 28 november) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42, faktisk start kl 18:50 (+8 min)

Vinnare

4Very Kronos Erik Adielsson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Very KronosErik Adielsson1.11,64,27
21MilliondollarrhymeFredrik B Larsson1.11,76,98
311Cyber LaneJohan Untersteiner1.11,83,66
43Global WelcomeUlf Ohlsson1.12,149,77
58Pacific FaceGiuseppe Lubrano1.12,254,94
610Mindyourvalue W.F.Robert Bergh1.12,230,38
79Forfantone AmTorbjörn Jansson1.12,322,38
Opl.12Racing MangeJoakim Lövgren1.12,319,51
Opl.5Who's WhoÖrjan Kihlström1.12,43,13
Opl.7Bucks to BurnRebecca Dahlén1.12,487,29
Opl.6Pastor PowerPeter Untersteiner1.12,653,84
Opl.2Digital Ink (galopp)Per Lennartsson1.12,893,99

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Åby lopp 10

MaxFASTIGHETER · 2640 m · Voltstart · Planerad start kl 18:20, faktisk start kl 18:27 (+7 min)

Startlista DD-1, Åby lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Alfas KennedyJoakim Lövgren1Startar
2Iggy BokoUlf Ohlsson2Startar
3Digital CrunchHanna Lähdekorpi1Startar
4Mr RapideMikael J Andersson2Startar
5Forza RapidaHans Crebas3Startar
6EicasVille Karhulahti1Startar
7Dennis de CastellaTorbjörn Jansson2Startar
8InfinitusÖrjan Kihlström3Startar
9AkermannChristian Fiore4Startar
10Iron VivantRick Ebbinge5Startar
11Indra's SecretPer Lennartsson6Startar
12Code BonMagnus Teien Gundersen7Startar
13Vischio HolzCarl Johan Jepson8Startar
14KennedyAdrian Kolgjini9Startar
15RibaudeBjörn Goop10Startar

Startlista DD-2 · Åby lopp 11

Svenskt Mästerskap - STL Gulddivisionen, Försök 2 i Meeting 7 (Gr. II Nat.) (Final Solvalla 28 november) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42, faktisk start kl 18:50 (+8 min)

Startlista DD-2, Åby lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1MilliondollarrhymeFredrik B Larsson1Startar
2Digital InkPer Lennartsson2Startar
3Global WelcomeUlf Ohlsson3Startar
4Very KronosErik Adielsson4Startar
5Who's WhoÖrjan Kihlström5Startar
6Pastor PowerPeter Untersteiner6Startar
7Bucks to BurnRebecca Dahlén7Startar
8Pacific FaceGiuseppe Lubrano8Startar
9Forfantone AmTorbjörn Jansson9Startar
10Mindyourvalue W.F.Robert Bergh10Startar
11Cyber LaneJohan Untersteiner11Startar
12Racing MangeJoakim Lövgren12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 10 okt 2020 kl 19:06.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1243,45999,99999,99182,86174,20988,88999,99999,99999,99999,99148,63999,99
    2399,97779,92650,86175,19177,14744,64999,99999,99999,99999,99263,06999,99
    374,73999,99308,4831,8334,15591,05773,98488,24312,20518,5743,40374,95
    4204,27999,99728,3078,2089,43781,97999,99865,85586,27999,9994,40736,48
    5638,83999,99999,99322,17254,53999,99999,99999,99999,99999,99655,57999,99
    6670,99999,99999,99349,07349,51774,41999,99999,99999,99999,99621,29999,99
    7302,19999,99983,63145,30143,07999,99789,53999,99583,48999,99134,23995,86
    867,55742,39386,2928,0922,99356,97634,59301,29340,22425,7333,87304,89
    9719,93999,99999,99314,74271,19999,99999,99999,99946,41999,99353,02999,99
    10209,69999,99999,9994,4889,14999,99999,99999,99625,16627,1468,23736,61
    1142,86578,90355,2714,5618,30382,30613,03382,78206,76276,1418,51213,54
    1226,72663,19269,7912,4912,39347,21468,28264,33127,67230,5910,80101,91
    13230,24999,99999,99136,92139,13999,99999,99999,99883,01999,99156,63873,20
    14178,16999,99999,9985,0783,86975,11999,99999,99567,85885,0878,02538,06
    1540,27855,80388,4818,5719,00377,28713,15441,41201,98327,5517,58163,02

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.