Travlopp på Mantorp, banan för Dagens dubbel måndag 26 oktober 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 26 oktober 2020 Mantorp

måndag 26 oktober 2020Mantorp, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Mantorp

Lopp 8 · Stayerlunken · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

7He's Marvelous Björn Goop

Segermarginal: 3.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17He's MarvelousBjörn Goop1.16,22,32
24Vikens BrummerUlf Ohlsson1.16,428,31
311Young da ViciPer Lennartsson1.16,08,95
48Enzo AmPer Nilsson1.16,220,24
510Global UnspokedKim Eriksson1.16,46,83
69Ganyboy (galopp)Kaj Widell1.16,410,31
Opl.1Gelatiamo (galopp)Robert Bergh1.17,414,64
Opl.5Running Like HellLars D Carlson1.17,249,92
Opl.2Elmo IceOle Johan Östre1.18,16,03
Opl.13Candor HallPetter Karlsson1.16,680,10
Opl.12Vischio HolzCarl Johan Jepsonu41,07
Diskv.3Empereur Quick (galopp)Stefan Perssonu59,41
Struken6Lee SånnaJenny Brunzell––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Mantorp

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

7Zizou Henna Halme

Segermarginal: 10 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17ZizouHenna Halme1.13,37,25
24RoofpartyKevin Oscarsson1.14,214,45
36M.T.Nordic SpiritPeter Untersteiner1.14,38,00
412Young KingPer Lennartsson1.14,55,10
51Earthquake NeoVictor Rosleff1.14,553,25
69Vien IciUlf Ohlsson1.14,63,50
Opl.8B.T.'s ViclandoLukas Svedin1.14,669,77
Opl.3Natosi GojJenny Brunzell1.14,639,83
Opl.2Dats So CoolCarl Johan Jepson1.15,412,52
Diskv.10Moneykeeper (galopp)Robert Berghu4,43
Struken5Leonas SamiKim Eriksson––
Struken11IbelieveinamericaMathias Alm––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Mantorp lopp 8

Stayerlunken · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Mantorp lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1GelatiamoRobert Bergh1Startar
2Elmo IceOle Johan Östre2Startar
3Empereur QuickStefan Persson3Startar
4Vikens BrummerUlf Ohlsson1Startar
5Running Like HellLars D Carlson2Startar
6Lee SånnaJenny Brunzell3Struken
7He's MarvelousBjörn Goop3Startar
8Enzo AmPer Nilsson1Startar
9GanyboyKaj Widell2Startar
10Global UnspokedKim Eriksson3Startar
11Young da ViciPer Lennartsson4Startar
12Vischio HolzCarl Johan Jepson5Startar
13Candor HallPetter Karlsson1Startar

Startlista DD-2 · Mantorp lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Mantorp lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Earthquake NeoVictor Rosleff1Startar
2Dats So CoolCarl Johan Jepson2Startar
3Natosi GojJenny Brunzell3Startar
4RoofpartyKevin Oscarsson4Startar
5Leonas SamiKim Eriksson5Struken
6M.T.Nordic SpiritPeter Untersteiner5Startar
7ZizouHenna Halme6Startar
8B.T.'s ViclandoLukas Svedin7Startar
9Vien IciUlf Ohlsson9Startar
10MoneykeeperRobert Bergh10Startar
11IbelieveinamericaMathias Alm11Struken
12Young KingPer Lennartsson11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 26 okt 2020 kl 21:22.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1283,63144,73800,56239,94–96,32131,28999,9972,3556,84–86,52
    2349,1679,89436,3586,46–61,3944,55706,7223,1724,42–53,98
    3999,99509,98719,45696,59–555,58497,50999,99291,32335,95–485,30
    4707,84225,70709,63203,52–182,98147,49999,9982,3586,30–166,13
    5872,71528,91840,57538,33–448,70486,57999,99267,39312,39–516,93
    6––––––––––––
    7105,4229,14140,5735,95–17,9520,84179,9411,649,43–10,44
    8639,62254,75567,27290,41–183,68149,74580,37106,90115,13–115,51
    9592,99160,80713,71170,12–117,9797,59999,9949,5147,14–73,58
    10373,8588,01445,5799,09–54,1343,11594,0923,4322,47–33,04
    11577,3899,28499,39104,57–66,3147,40999,9928,6727,60–44,92
    12999,99385,78999,99495,30–387,99360,36999,99197,36238,25–233,87
    13999,99999,99999,99999,99–999,99999,99999,99797,71752,36–731,21

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.