Travlopp på Jägersro & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 4 november 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 4 november 2020 Jägersro & Solvalla

onsdag 4 november 2020Jägersro lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · Uttagningslopp Summer Meeting Fall · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

4Wrecking Ball Riccardo Bianchi

Segermarginal: 6 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Wrecking BallRiccardo Bianchi1.14,06,25
27FalmSteen Juul1.14,64,77
38Inazawa SmartChristoffer Eriksson1.14,97,38
43Cash BorePeter Ingves1.14,918,22
510Sobel NilsPeter Untersteiner1.15,08,82
65Spotlight Vixi (galopp)Martijn de Haan1.15,12,90
Opl.12Danz of HopeLars Hermodsson1.15,9103,59
Opl.1Rose LloydConny Lindblad1.16,067,91
Opl.6Nocturnally (galopp)Thomas Uhrberg1.21,79,16
Opl.11Speeda Då (galopp)Cecilia Ahlborgdist117,04
Diskv.2Gubben Noak (galopp)Kevin Oscarsson1156,85
Struken9Demon ImaJohan Untersteiner––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Gay Gals lopp - Treåringslopp Ston (Ingående i Kriterieserien 2020) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

5Samaritana Mika Forss

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15SamaritanaMika Forss1.13,92,35
23Queen RatzeputzJorma Kontio1.14,06,04
311Alien HillTorbjörn Jansson1.14,17,77
49Tilda ExpressRikard N Skoglund1.14,354,02
51Heloise AmÖrjan Kihlström1.14,38,43
610Bring Me WineMagnus A Djuse1.14,321,32
Opl.7Beware KronosUlf Eriksson1.14,421,21
Opl.4Kirsi BokoPer Lennartsson1.14,610,62
Opl.6Höwings ZoraOskar Kylin Blom1.14,997,00
Opl.2Make My Dream (galopp)Carl Johan Jepsonu42,34
Opl.8Babsan Kronos (galopp)Björn Goopu10,14
Struken12Cook IslandPeter Eriksson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 9

Uttagningslopp Summer Meeting Fall · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Rose LloydConny Lindblad1Startar
2Gubben NoakKevin Oscarsson2Startar
3Cash BorePeter Ingves3Startar
4Wrecking BallRiccardo Bianchi4Startar
5Spotlight VixiMartijn de Haan5Startar
6NocturnallyThomas Uhrberg6Startar
7FalmSteen Juul7Startar
8Inazawa SmartChristoffer Eriksson8Startar
9Demon ImaJohan Untersteiner9Struken
10Sobel NilsPeter Untersteiner9Startar
11Speeda DåCecilia Ahlborg10Startar
12Danz of HopeLars Hermodsson11Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Gay Gals lopp - Treåringslopp Ston (Ingående i Kriterieserien 2020) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Heloise AmÖrjan Kihlström1Startar
2Make My DreamCarl Johan Jepson2Startar
3Queen RatzeputzJorma Kontio3Startar
4Kirsi BokoPer Lennartsson4Startar
5SamaritanaMika Forss5Startar
6Höwings ZoraOskar Kylin Blom6Startar
7Beware KronosUlf Eriksson7Startar
8Babsan KronosBjörn Goop8Startar
9Tilda ExpressRikard N Skoglund9Startar
10Bring Me WineMagnus A Djuse10Startar
11Alien HillTorbjörn Jansson11Startar
12Cook IslandPeter Eriksson12Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 4 nov 2020 kl 21:56.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1235,43999,99713,63737,42273,52999,99884,94537,92999,99999,99760,22–
    2322,52628,13483,57656,36179,70999,99990,20488,56999,99999,99536,60–
    3183,84627,29141,02216,8771,59999,99441,22222,24901,37656,36208,86–
    464,31318,7738,4066,4817,03940,66185,7680,94381,53288,0846,29–
    518,22128,2917,8330,668,31346,4648,8919,01191,1084,6324,61–
    640,78315,3152,6393,7925,88396,18155,8253,55435,46235,9873,67–
    735,52217,1538,1055,1515,12750,6072,1837,86326,97159,8338,60–
    865,95339,2631,8863,0319,95905,74157,9454,27399,48219,3447,12–
    9––––––––––––
    1052,58374,4354,10103,3229,59999,99154,5857,26452,70159,8665,20–
    11999,99999,99999,99999,99968,39999,99999,99999,99999,99999,99949,45–
    12999,99999,99999,99999,99999,99999,99999,99999,99999,99999,99999,99–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.