Travlopp på Kalmar, banan för Dagens dubbel torsdag 12 november 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 12 november 2020 Kalmar

torsdag 12 november 2020Kalmar, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Kalmar

Lopp 8 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

1Cojito Oscar Ginman

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11CojitoOscar Ginman1.11,85,55
210Bring Me BajernStefan Persson1.12,05,61
34Major TallmadgeJonas M Oscarsson1.12,09,12
45Nettan SånnaKim Eriksson1.13,018,02
512Incredible RexKevin Oscarsson1.13,268,94
67Chablis PremierMarkus Niklasson1.13,355,92
Opl.9GotländerMicael Stjernström1.13,783,30
Opl.2Rise AgainPeter Ingves1.13,818,98
Opl.3Precious LordMarcus Lindgren1.14,04,60
Opl.11Ville ImaHenriette Larsen1.14,132,21
Diskv.8Made in Sweden (galopp)Christoffer Eriksson616,72
Diskv.6Tiger Face (galopp)Peter Untersteiner124,01

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Kalmar

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

3Gaya de Pervenche Marc Elias

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Gaya de PervencheMarc Elias1.13,34,70
210Global WorkaholicJoakim Lövgren1.13,66,19
37Unit BroddePeter Ingves1.13,729,71
42Ateeco Degli DeiHannah Gustavsson1.13,812,12
512Hasty HeleneFredrik Persson1.13,912,52
66Stella PonaMicael Stjernström1.13,926,95
Opl.9Derby SimoniKim Eriksson1.13,944,73
Opl.4Zlatan KnickChristoffer Eriksson1.13,96,57
Opl.1TadpoleHåkan K Persson1.14,155,25
Opl.8Floyd FortunaFredrik Berg1.14,267,55
Diskv.5Reddington (galopp)Peter Untersteiner113,07
Diskv.11It's Time (galopp)Stefan Perssonu26,52

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Kalmar lopp 8

1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Kalmar lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1CojitoOscar Ginman1Startar
2Rise AgainPeter Ingves2Startar
3Precious LordMarcus Lindgren3Startar
4Major TallmadgeJonas M Oscarsson4Startar
5Nettan SånnaKim Eriksson5Startar
6Tiger FacePeter Untersteiner6Startar
7Chablis PremierMarkus Niklasson7Startar
8Made in SwedenChristoffer Eriksson8Startar
9GotländerMicael Stjernström9Startar
10Bring Me BajernStefan Persson10Startar
11Ville ImaHenriette Larsen11Startar
12Incredible RexKevin Oscarsson12Startar

Startlista DD-2 · Kalmar lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Kalmar lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1TadpoleHåkan K Persson1Startar
2Ateeco Degli DeiHannah Gustavsson2Startar
3Gaya de PervencheMarc Elias3Startar
4Zlatan KnickChristoffer Eriksson4Startar
5ReddingtonPeter Untersteiner5Startar
6Stella PonaMicael Stjernström6Startar
7Unit BroddePeter Ingves7Startar
8Floyd FortunaFredrik Berg8Startar
9Derby SimoniKim Eriksson9Startar
10Global WorkaholicJoakim Lövgren10Startar
11It's TimeStefan Persson11Startar
12Hasty HeleneFredrik Persson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 12 nov 2020 kl 21:21.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1245,3258,9632,9424,8612,56155,59246,96410,81284,8233,07140,1997,42
    2934,05312,16193,20124,6778,90807,81255,09999,99857,64252,30593,24558,85
    3524,1970,3338,2423,7619,70146,69337,77701,48340,9538,17138,3289,94
    4564,4495,3246,1130,9219,36204,86433,27702,25501,8454,76233,28136,87
    5429,68265,69121,22112,5342,43534,41294,07586,53283,05107,11486,08380,74
    6277,8560,7322,1124,5010,48128,73115,31345,37187,5225,10131,6869,77
    7999,99488,30248,03141,65123,80854,97509,57999,99999,99250,17711,89733,11
    8918,41305,01176,22159,5272,15597,68512,02447,42904,12175,96356,34330,44
    9999,99999,99999,99933,60305,84999,99999,99999,99890,69890,69999,99999,99
    10430,1777,6038,0526,7215,67190,01345,81596,75379,9145,24174,2292,96
    11958,32368,67225,95261,6689,19999,99732,27999,99853,07203,28377,29343,82
    12999,99905,40482,77336,29212,98999,99999,99999,99999,99637,60999,99735,08

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.