Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel lördag 21 november 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 21 november 2020 Jägersro

lördag 21 november 2020Jägersro, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 10 · Meadow Prophets Minne 2020 - STL Gulddivisionen, Försök 3 i Meeting 8 (Final Solvalla 26 december) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

1Västerbo Exact Thomas Uhrberg

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Västerbo ExactThomas Uhrberg1.14,219,89
22Elian WebJorma Kontio1.14,31,68
36DiamantenBjörn Goop1.14,57,80
45Snowstorm HanoverCarl Johan Jepson1.14,935,79
59Partizan FaceDante Kolgjini1.14,936,00
67Master CroweKim Eriksson1.15,081,57
710Eldorado B.Joakim Lövgren1.15,136,61
Opl.4Rajesh Face (galopp)Adrian Kolgjini1.16,97,10
Opl.8Harran Boko (galopp)Marc Elias1.19,87,20
Diskv.3Evaluate (galopp)Erik Adielsson833,79

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 11 · Securitas - STL Silverdivisionen, Försök 3 i Meeting 8 (Final Solvalla 26 december) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Vinnare

6Night Brodde Marc Elias

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Night BroddeMarc Elias1.11,86,04
29Staro LeonardoJoakim Lövgren1.12,43,49
38Franklin FaceKevin Oscarsson1.12,626,46
43AzimutPeter Ingves1.12,63,22
55Mr PerfectionJim Oscarsson1.12,758,26
62Kung EdwardJohan Untersteiner1.12,738,33
711Randemar R.D.Peter Untersteiner1.12,816,02
Opl.4MacelleriaRobert Bergh1.12,98,09
Opl.1Hierro BokoHanna Lähdekorpi1.12,99,25
Opl.7Ribaude (galopp)Björn Goop1.17,725,47
Struken10Officer StephenÖrjan Kihlström––
Struken12Bandit BrickJeppe Juel––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 10

Meadow Prophets Minne 2020 - STL Gulddivisionen, Försök 3 i Meeting 8 (Final Solvalla 26 december) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Jägersro lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Västerbo ExactThomas Uhrberg1Startar
2Elian WebJorma Kontio2Startar
3EvaluateErik Adielsson3Startar
4Rajesh FaceAdrian Kolgjini4Startar
5Snowstorm HanoverCarl Johan Jepson5Startar
6DiamantenBjörn Goop6Startar
7Master CroweKim Eriksson7Startar
8Harran BokoMarc Elias8Startar
9Partizan FaceDante Kolgjini9Startar
10Eldorado B.Joakim Lövgren10Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 11

Securitas - STL Silverdivisionen, Försök 3 i Meeting 8 (Final Solvalla 26 december) · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Startlista DD-2, Jägersro lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Hierro BokoHanna Lähdekorpi1Startar
2Kung EdwardJohan Untersteiner2Startar
3AzimutPeter Ingves3Startar
4MacelleriaRobert Bergh4Startar
5Mr PerfectionJim Oscarsson5Startar
6Night BroddeMarc Elias6Startar
7RibaudeBjörn Goop7Startar
8Franklin FaceKevin Oscarsson8Startar
9Staro LeonardoJoakim Lövgren9Startar
10Officer StephenÖrjan Kihlström10Struken
11Randemar R.D.Peter Untersteiner10Startar
12Bandit BrickJeppe Juel12Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 21 nov 2020 kl 18:47.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1103,26474,4970,59180,70692,84120,98331,03536,3660,30–267,26–
    215,8465,716,1215,10107,2010,6545,3965,586,11–30,14–
    3259,68633,31112,19249,27987,66211,05397,37796,91118,59–438,28–
    470,89284,3632,5569,25442,9452,72200,61312,5628,87–135,40–
    5216,89425,0791,92183,68352,04184,24245,57541,12125,57–334,69–
    661,72225,3022,1853,62345,9334,63103,23214,5223,94–116,61–
    7655,95999,99280,93737,49862,41737,28545,73999,99481,19–999,99–
    874,88383,7230,2866,23487,7945,40217,66189,3925,43–154,43–
    9416,99999,99192,33508,36999,99323,84751,32719,04125,62–573,47–
    10290,96942,10122,17381,70999,99266,39712,32714,26114,99–399,79–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.