Travlopp på Åby & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 25 november 2020. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 25 november 2020 Åby & Solvalla

onsdag 25 november 2020Åby lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Åby

Lopp 9 · Välkommen till Åbytravets STL-omgång 5 december · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

11Global Unspoked Kim Eriksson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Global UnspokedKim Eriksson1.12,911,50
28Indra's SecretRobert Bergh1.12,92,55
35Zio Tom JetAdrian Kolgjini1.13,03,22
412Demolition Man F.Peter Untersteiner1.13,034,00
51DaytonaSteen Juul1.13,114,51
64DokonjoMikael Å Linderoth1.13,19,81
Opl.10SheriffenThony Gottfridsson1.13,3107,35
Opl.3Gizmo de VeluweHenriette Larsen1.13,433,43
Opl.2DivineStefan Persson1.13,617,93
Opl.6Can LaneJohan Untersteiner1.13,710,67
Struken7CopimadeFlemming Jensen––
Struken9Smokey HermanCarl Johan Jepson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Kriterierevanschen - Treåringslopp (Ingående i Kriterieserien 2020) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

8Sidney Celeber Örjan Kihlström

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18Sidney CeleberÖrjan Kihlström1.14,410,52
26RevelationPer Lennartsson1.14,42,30
311ChiruJorma Kontio1.14,45,20
49Global BookmakerMagnus A Djuse1.14,542,18
512Mr Mah CanRikard N Skoglund1.14,820,86
67Devs DefinitifMattias Djuse1.14,8103,03
Opl.2Önas PrincePer Nordström1.14,84,66
Opl.4PowerbankLars-Åke Söderholm1.14,919,26
Opl.10AppassoÅke Lindblom1.15,2136,89
Opl.1Global BootlegErik Adielsson1.15,976,20
Opl.5Holdfast AmBjörn Goop1.16,112,06
Diskv.3Mogas Casanova (galopp)Marcus Liliusu211,83

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Åby lopp 9

Välkommen till Åbytravets STL-omgång 5 december · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Åby lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1DaytonaSteen Juul1Startar
2DivineStefan Persson2Startar
3Gizmo de VeluweHenriette Larsen3Startar
4DokonjoMikael Å Linderoth4Startar
5Zio Tom JetAdrian Kolgjini5Startar
6Can LaneJohan Untersteiner6Startar
7CopimadeFlemming Jensen7Struken
8Indra's SecretRobert Bergh7Startar
9Smokey HermanCarl Johan Jepson9Struken
10SheriffenThony Gottfridsson9Startar
11Global UnspokedKim Eriksson10Startar
12Demolition Man F.Peter Untersteiner11Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Kriterierevanschen - Treåringslopp (Ingående i Kriterieserien 2020) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Global BootlegErik Adielsson1Startar
2Önas PrincePer Nordström2Startar
3Mogas CasanovaMarcus Lilius3Startar
4PowerbankLars-Åke Söderholm4Startar
5Holdfast AmBjörn Goop5Startar
6RevelationPer Lennartsson6Startar
7Devs DefinitifMattias Djuse7Startar
8Sidney CeleberÖrjan Kihlström8Startar
9Global BookmakerMagnus A Djuse9Startar
10AppassoÅke Lindblom10Startar
11ChiruJorma Kontio11Startar
12Mr Mah CanRikard N Skoglund12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 25 nov 2020 kl 21:57.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1371,8867,23999,99196,79141,8735,06999,99145,15609,14999,9982,40278,34
    2652,9546,05999,99310,08159,3441,19999,99150,94425,44999,9981,50290,01
    3999,99131,60826,63586,44349,89105,68999,99355,65999,99999,99256,51612,55
    4478,9636,85846,45100,6364,6814,90539,3779,64330,67870,9741,68179,35
    5260,3113,20591,3156,5633,727,52381,0341,06163,29602,6322,1380,12
    6407,9534,90999,99157,5792,1025,75641,9099,20248,72999,9963,06225,69
    7––––––––––––
    8266,3411,03651,3875,1341,459,30347,2838,41161,11574,8922,4578,14
    9––––––––––––
    10999,99519,48999,99999,99999,99753,15999,99999,99999,99999,99999,99999,99
    11817,0452,881850,45186,37122,2130,381415,66127,16499,581668,5675,81247,54
    12999,99122,04999,99360,81237,0276,12999,99292,75999,99999,99213,48380,38

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.