Travlopp på Jägersro, banan för Dagens dubbel tisdag 5 januari 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 5 januari 2021 Jägersro

tisdag 5 januari 2021Jägersro, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 8 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

6Goldfield Stefan Persson

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16GoldfieldStefan Persson1.12,816,17
25Run Brodde RunJörgen Sjunnesson1.12,84,04
33Dali PagadiJohan Untersteiner1.12,92,67
41Five O'ClockOlof Thorson1.13,224,21
58Take the A.TrainChristoffer Eriksson1.13,221,50
64B.B.S.SolarsystemPeter Ingves1.13,416,72
Opl.11Hector GreenwoodThomas Uhrberg1.13,660,93
Opl.9FalmSteen Juul1.13,75,78
Opl.10Sergie Phefirst (galopp)Kevin Oscarsson1.14,944,99
Opl.12Carotene (galopp)Ole Johan Östre1.16,3112,57
Diskv.7Tyfon Brodde (galopp)Marc Elias1172,93
Diskv.2Dandit (galopp)Victor Rosleff128,81

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · Stolopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

5Ka Ching Bros Conrad Lugauer

Segermarginal: 3.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Ka Ching BrosConrad Lugauer1.13,41,99
26Gypsy EyesBernardo Grasso1.13,810,00
311Hello it's MeStefan Persson1.14,0139,35
412Maggan HålerydVictor Rosleff1.14,048,67
57Emelie E.Thomas Uhrberg1.14,19,19
61Attackbollen G.G.Roger Malmqvist1.14,1100,62
Opl.4JustinaChristian Fiore1.14,555,35
Opl.3Jatzie R.D.Svend Dyhrberg1.14,58,07
Opl.10Spencer BobJoakim Lövgren1.14,53,86
Opl.2Euphoria SilvåkraMarc Elias1.15,296,16
Opl.8Rose LloydNiklas Lindblad1.15,2164,27
Diskv.9Ellen C.K. (galopp)Lee Nimåker1265,89

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 8

1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Jägersro lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Five O'ClockOlof Thorson1Startar
2DanditVictor Rosleff2Startar
3Dali PagadiJohan Untersteiner3Startar
4B.B.S.SolarsystemPeter Ingves4Startar
5Run Brodde RunJörgen Sjunnesson5Startar
6GoldfieldStefan Persson6Startar
7Tyfon BroddeMarc Elias7Startar
8Take the A.TrainChristoffer Eriksson8Startar
9FalmSteen Juul9Startar
10Sergie PhefirstKevin Oscarsson10Startar
11Hector GreenwoodThomas Uhrberg11Startar
12CaroteneOle Johan Östre12Startar

Startlista DD-2 · Jägersro lopp 9

Stolopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Attackbollen G.G.Roger Malmqvist1Startar
2Euphoria SilvåkraMarc Elias2Startar
3Jatzie R.D.Svend Dyhrberg3Startar
4JustinaChristian Fiore4Startar
5Ka Ching BrosConrad Lugauer5Startar
6Gypsy EyesBernardo Grasso6Startar
7Emelie E.Thomas Uhrberg7Startar
8Rose LloydNiklas Lindblad8Startar
9Ellen C.K.Lee Nimåker9Startar
10Spencer BobJoakim Lövgren10Startar
11Hello it's MeStefan Persson11Startar
12Maggan HålerydVictor Rosleff12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 5 jan 2021 kl 21:20.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1362,77983,24178,82999,9945,61209,56232,00999,99999,99145,97999,99999,99
    2615,37495,2180,83516,8319,2790,3056,93999,99939,5351,94999,99490,88
    3247,26261,3333,70266,226,2638,4626,48427,93267,5217,36494,59307,88
    4499,49442,18100,02261,7529,6198,31118,82999,99619,8459,15933,29865,10
    5309,48468,9854,51291,187,6839,6232,19603,47443,8823,92936,85372,67
    6631,95591,7481,96469,0122,9474,76105,80816,96592,6559,121045,08881,85
    7999,99805,86569,21999,99125,70551,18334,84999,99999,99378,71999,99999,99
    8864,34850,50122,86822,0432,39157,77121,92617,89870,0858,12999,99999,99
    9487,84498,7348,71548,8712,2370,3674,41924,51314,4320,27910,38433,50
    10999,99999,99319,75999,9973,91286,89372,60999,99999,99124,81999,99999,99
    11999,99999,99437,75999,9994,43438,04376,96999,99999,99205,96944,50999,99
    12999,99999,99999,99999,99280,70999,99999,99999,99999,99723,67999,99999,99

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.