Travlopp på Bjerke & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 13 januari 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 13 januari 2021 Bjerke & Solvalla

onsdag 13 januari 2021Bjerke lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bjerke

Lopp 9 · 1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

4Bianca Sisa Tom Horpestad

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Bianca SisaTom Horpestad1.12,71,90
210Glazier's SupportÅsbjørn Tengsareid1.12,733,40
36Next GameMagnus Teien Gundersen1.13,019,20
45Delight ClassicDag-Sveinung Dalen1.13,26,90
59U.Bergs SvanteVidar Hop1.13,540,30
Opl.2Brage HindøFrode Hamre1.13,64,20
Opl.3Ilenna BonanzaPer Oleg Midtfjeld1.13,78,70
Opl.1Skytten LislTom Erik Solberg1.14,014,00
Opl.7Eddie ArctousEirik Høitomt1.14,020,40
Opl.8Prince TanicOle Johan Østre1.21,552,70

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

9Cassius Ima Kim Eriksson

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Cassius ImaKim Eriksson1.16,24,95
23Raj's Oh LordErik Adielsson1.16,45,41
37Vavin LoveJorma Kontio1.16,413,38
41Cash CowboyPeter G Norman1.16,49,12
52She Follow MeMarkus B Svedberg1.16,512,24
64Simb RubinetteTorbjörn Jansson1.16,612,35
Opl.10Icarus BokoKenneth Haugstad1.16,728,83
Opl.6WorrywartRikard N Skoglund1.17,24,61
Opl.5Chapman HördaGustav Wernäng1.17,579,67
Opl.11Girlpower SisuJarno Koskela1.17,542,86
Opl.12Bang BoomerangOla Åsebö1.18,016,62
Diskv.8Totte C.D. (galopp)Magnus A Djuseu10,42

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bjerke lopp 9

1609 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Bjerke lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Skytten LislTom Erik Solberg1Startar
2Brage HindøFrode Hamre2Startar
3Ilenna BonanzaPer Oleg Midtfjeld3Startar
4Bianca SisaTom Horpestad4Startar
5Delight ClassicDag-Sveinung Dalen5Startar
6Next GameMagnus Teien Gundersen6Startar
7Eddie ArctousEirik Høitomt7Startar
8Prince TanicOle Johan Østre8Startar
9U.Bergs SvanteVidar Hop9Startar
10Glazier's SupportÅsbjørn Tengsareid10Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Cash CowboyPeter G Norman1Startar
2She Follow MeMarkus B Svedberg2Startar
3Raj's Oh LordErik Adielsson3Startar
4Simb RubinetteTorbjörn Jansson4Startar
5Chapman HördaGustav Wernäng5Startar
6WorrywartRikard N Skoglund6Startar
7Vavin LoveJorma Kontio7Startar
8Totte C.D.Magnus A Djuse8Startar
9Cassius ImaKim Eriksson9Startar
10Icarus BokoKenneth Haugstad10Startar
11Girlpower SisuJarno Koskela11Startar
12Bang BoomerangOla Åsebö12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 13 jan 2021 kl 21:58.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    194,28163,1278,62104,51741,5365,28136,93111,5769,37625,71621,15277,34
    240,9364,3623,3175,52422,8616,7832,9051,8616,39212,54355,96129,65
    394,18148,7747,92147,82943,1440,08104,31116,9551,48566,02824,20293,75
    421,3230,4611,7224,72282,379,2232,3225,1511,91152,37175,8558,75
    581,80104,7841,8778,29341,8533,59101,0070,4242,73391,60399,22196,56
    6201,92241,54143,36262,88980,9590,13227,54254,34115,57765,261008,85424,17
    7202,27313,91136,87297,991106,4598,79150,72239,63122,53746,441050,48629,45
    8595,38828,96460,09742,051765,49335,07507,26361,42371,851338,151467,551029,25
    9397,27466,00264,22390,581668,45198,31391,89419,60153,371010,141403,60947,67
    10340,71465,52213,33425,601864,56168,42421,51360,47157,23668,651440,10494,47

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.