Travlopp på Gävle, banan för Dagens dubbel söndag 24 januari 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 24 januari 2021 Gävle

söndag 24 januari 2021Gävle, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Gävle

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

2Deal Done Zet Örjan Kihlström

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Deal Done ZetÖrjan Kihlström1.13,41,30
26Karls HelgeUlf Ohlsson1.13,68,50
39Ian BokoHannu Korpi1.13,812,44
43Maj TurboRobert Wilhelmsson1.14,043,99
54Edwardscissorhands (galopp)Troels Andersen1.14,322,16
61C.NewayCasper Hammelev1.14,429,99
Opl.5B.B.S.CanessaMikael Persson1.14,491,06
Opl.7BotswanaJarno Koskela1.14,976,95
Opl.8Yello KarskTorbjörn Jansson1.15,3117,03
Opl.11Prince CalleMervi Bouvin1.15,419,04
Opl.12Maiken Tooma (galopp)Mats E Djuse1.16,8120,00
Diskv.10Mogas Casandra (galopp)David Grundmann1265,07

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Gävle

Lopp 10 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

2Morotai Degato Oskar Kylin Blom

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Morotai DegatoOskar Kylin Blom1.13,52,42
210Findus M.Linus Lönn1.13,616,46
38In Love BokoUlf Ohlsson1.13,65,21
411Fröken StingMagnus A Djuse1.13,823,00
59Scarlets MirakelUlf Eriksson1.13,829,37
612Djorkaeff SisuViktor Lyck1.13,9141,31
Opl.4Alvena UniKaj Widell1.14,0103,35
Opl.3Toujours VifMats E Djuse1.14,331,28
Opl.5Busy Doin' NothingDavid Grundmann1.14,330,97
Opl.7Boulder LukeMika Forss1.14,57,88
Opl.1MelizzaRobert Wilhelmsson1.14,663,50
Opl.6Fleet AdmiralÖrjan Kihlström1.14,94,74

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Gävle lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Gävle lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1C.NewayCasper Hammelev1Startar
2Deal Done ZetÖrjan Kihlström2Startar
3Maj TurboRobert Wilhelmsson3Startar
4EdwardscissorhandsTroels Andersen4Startar
5B.B.S.CanessaMikael Persson5Startar
6Karls HelgeUlf Ohlsson6Startar
7BotswanaJarno Koskela7Startar
8Yello KarskTorbjörn Jansson8Startar
9Ian BokoHannu Korpi9Startar
10Mogas CasandraDavid Grundmann10Startar
11Prince CalleMervi Bouvin11Startar
12Maiken ToomaMats E Djuse12Startar

Startlista DD-2 · Gävle lopp 10

2140 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Gävle lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1MelizzaRobert Wilhelmsson1Startar
2Morotai DegatoOskar Kylin Blom2Startar
3Toujours VifMats E Djuse3Startar
4Alvena UniKaj Widell4Startar
5Busy Doin' NothingDavid Grundmann5Startar
6Fleet AdmiralÖrjan Kihlström6Startar
7Boulder LukeMika Forss7Startar
8In Love BokoUlf Ohlsson8Startar
9Scarlets MirakelUlf Eriksson9Startar
10Findus M.Linus Lönn10Startar
11Fröken StingMagnus A Djuse11Startar
12Djorkaeff SisuViktor Lyck12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 24 jan 2021 kl 17:17.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1561,6294,88704,13999,99711,46168,27187,02150,41681,56397,02734,16999,99
    2111,823,7538,69117,6457,197,0310,147,8146,2621,7944,48275,79
    3999,99135,51539,81999,99999,99254,08325,99250,71999,99638,57999,99999,99
    4790,3449,51233,17328,27397,6599,04103,7297,29394,18260,73359,52999,99
    5937,63303,07804,66815,29459,70442,03616,63490,82999,99999,99999,99999,99
    6464,7619,95106,33358,65262,6228,3041,8030,90172,01129,00148,89999,99
    7999,99252,10852,93897,08975,20462,72324,98485,73999,99999,99818,72999,99
    8999,99341,29999,99999,99999,99534,91857,85437,30999,99999,99999,99999,99
    9843,5535,17222,26800,59422,4173,2765,8161,81231,02164,26272,08999,99
    10999,99308,05999,99999,99850,07577,11638,73633,93999,99962,96999,99999,99
    11999,9962,72664,91999,99720,16116,56105,9397,34616,48278,18371,88999,99
    12999,99312,62721,19999,99999,99590,17788,61674,30999,99999,99679,92999,99

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.