Travlopp på Mantorp, banan för Dagens dubbel lördag 20 februari 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 20 februari 2021 Mantorp

lördag 20 februari 2021Mantorp, lopp 10 och 11Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Mantorp

Lopp 10 · STL Diamantstoet, Försök 4 i Meeting 2 (Final Solvalla 27 mars) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 18:20

Vinnare

2Elle Vild Peter Ådefors

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12Elle VildPeter Ådefors1.18,441,16
212Princess S.W. (galopp)Johan Untersteiner1.17,04,45
31TheBankonBroadwayAndré Eklundh1.18,54,49
415She is CeciliaMika Forss1.17,179,06
54Anice CakeJim Oscarsson1.18,1104,18
614Ofelia O.E.Örjan Kihlström1.17,315,35
710Fantasia SisuErik Adielsson1.17,412,12
85Ottilia FriMarc Elias1.18,211,45
Opl.8Hillbilly Woodland (galopp)Oscar Ginman1.18,330,16
Opl.13VelegancePeter Untersteiner1.17,79,28
Opl.7Briljant SensationCarl Johan Jepson1.18,424,75
Opl.9Hossiana BokoJörgen Westholm1.17,87,18
Opl.6Ale' Pride GarKim Eriksson1.20,710,88
Opl.11Julia af Solnäs (galopp)Kevin Oscarssonu27,39
Struken3Kiss My BokoMagnus A Djuse––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Mantorp

Lopp 11 · STL Klass I, Försök 2 i Meeting 2 (Final Solvalla 27 mars) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Vinnare

1Maestro Crowe Johan Untersteiner

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Maestro Crowe (galopp)Johan Untersteiner1.18,02,60
27Flexible LauncherLinda Sedström1.18,046,80
36L.L.RoyalKaj Widell1.18,110,14
43Jori BokoKim Eriksson1.19,727,03
510Leon ZonUlf Ohlsson1.19,97,48
612DeliverSvante Ericsson1.20,858,15
Opl.2Shutupandscratchme (galopp)Mats E Djuseu12,75
Opl.5Don Cash (galopp)Adrian Kolgjiniu5,53
Opl.9Hacker AmKevin Oscarssonu14,22
Diskv.8Timo Lane (galopp)Rikard N Skoglundkub6,38
Struken4Llama ToomaÖrjan Kihlström––
Struken11Bravo SantanaStefan Persson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Mantorp lopp 10

STL Diamantstoet, Försök 4 i Meeting 2 (Final Solvalla 27 mars) · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 18:20

Startlista DD-1, Mantorp lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1TheBankonBroadwayAndré Eklundh1Startar
2Elle VildPeter Ådefors2Startar
3Kiss My BokoMagnus A Djuse3Struken
4Anice CakeJim Oscarsson1Startar
5Ottilia FriMarc Elias2Startar
6Ale' Pride GarKim Eriksson3Startar
7Briljant SensationCarl Johan Jepson4Startar
8Hillbilly WoodlandOscar Ginman5Startar
9Hossiana BokoJörgen Westholm1Startar
10Fantasia SisuErik Adielsson2Startar
11Julia af SolnäsKevin Oscarsson3Startar
12Princess S.W.Johan Untersteiner4Startar
13VelegancePeter Untersteiner5Startar
14Ofelia O.E.Örjan Kihlström6Startar
15She is CeciliaMika Forss7Startar

Startlista DD-2 · Mantorp lopp 11

STL Klass I, Försök 2 i Meeting 2 (Final Solvalla 27 mars) · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 18:42

Startlista DD-2, Mantorp lopp 11
NrHästKuskStartspårStatus
1Maestro CroweJohan Untersteiner1Startar
2ShutupandscratchmeMats E Djuse2Startar
3Jori BokoKim Eriksson3Startar
4Llama ToomaÖrjan Kihlström4Struken
5Don CashAdrian Kolgjini4Startar
6L.L.RoyalKaj Widell5Startar
7Flexible LauncherLinda Sedström6Startar
8Timo LaneRikard N Skoglund7Startar
9Hacker AmKevin Oscarsson9Startar
10Leon ZonUlf Ohlsson10Startar
11Bravo SantanaStefan Persson11Struken
12DeliverSvante Ericsson11Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 20 feb 2021 kl 18:49.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    111,07109,63236,15–22,3849,22420,1638,1490,5042,07–697,85
    2172,15493,551129,25–348,84554,001138,17592,50984,82464,08–2024,07
    3––––––––––––
    4243,47994,98999,99–485,71730,75999,99960,49999,99703,42–999,99
    531,66198,88355,88–65,41108,23516,9971,59174,15102,10–999,99
    627,29195,18272,84–58,6570,87554,8256,83156,5586,80–999,99
    763,60375,10697,35–111,98265,67525,85153,16444,16210,81–999,99
    895,25688,52903,28–188,45368,37890,39268,69591,06295,26–999,99
    914,99127,94249,68–31,6155,55519,9043,2893,0550,14–950,97
    1030,25266,01496,68–73,6893,06754,9089,02199,9276,66–999,99
    1160,94488,74953,45–152,52218,12999,99235,62359,16196,65–999,99
    1210,07114,33273,69–21,3047,56445,5038,2791,3146,37–666,05
    1322,24172,40408,90–49,1188,46797,1667,24161,3563,03–999,99
    1435,80332,17632,41–66,85147,45999,99116,43356,48118,40–999,99
    15310,19999,99999,99–623,01999,99999,99999,99999,99718,10–999,99

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.