Travlopp på Jägersro & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 21 april 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 21 april 2021 Jägersro & Solvalla

onsdag 21 april 2021Jägersro lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

10Taxi Out Jörgen Sjunnesson

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
110Taxi OutJörgen Sjunnesson1.12,521,36
21Tony AfrikaChristoffer Eriksson1.12,55,08
37Image RapidaKevin Oscarsson1.12,657,40
49Victory LeeThomas Uhrberg1.12,79,00
56Four Guys DreamStefan Persson1.12,73,85
65PeakadillySteen Juul1.12,711,26
73MambaJoakim Lövgren1.12,85,44
Opl.8Quite SpecialHanna Lähdekorpi1.13,026,19
Opl.2Hennesy BokoBernardo Grasso1.13,49,40
Opl.4Gambit Brodde (galopp)Marc Elias1.15,17,75

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · The Onions lopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

5Milliondollarrhyme Fredrik B Larsson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15MilliondollarrhymeFredrik B Larsson1.10,75,18
26Forfantone AmTorbjörn Jansson1.10,913,28
22Missle HillÖrjan Kihlström1.10,91,53
41Chestnut HillStefan Melander1.10,925,66
510Click BaitPer Lennartsson1.10,99,84
67On Track PiratenMagnus A Djuse1.11,031,16
79Union Forces (galopp)Mika Forss1.13,748,25
Opl.3Maxus (galopp)Ulf Ohlssonu88,38
Diskv.4Hachiko de Veluwe (galopp)Jorma Kontio819,53
Struken8Tycoon Conway HallBjörn Goop––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 9

1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Tony AfrikaChristoffer Eriksson1Startar
2Hennesy BokoBernardo Grasso2Startar
3MambaJoakim Lövgren3Startar
4Gambit BroddeMarc Elias4Startar
5PeakadillySteen Juul5Startar
6Four Guys DreamStefan Persson6Startar
7Image RapidaKevin Oscarsson7Startar
8Quite SpecialHanna Lähdekorpi8Startar
9Victory LeeThomas Uhrberg9Startar
10Taxi OutJörgen Sjunnesson10Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

The Onions lopp · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Chestnut HillStefan Melander1Startar
2Missle HillÖrjan Kihlström2Startar
3MaxusUlf Ohlsson3Startar
4Hachiko de VeluweJorma Kontio4Startar
5MilliondollarrhymeFredrik B Larsson5Startar
6Forfantone AmTorbjörn Jansson6Startar
7On Track PiratenMagnus A Djuse7Startar
8Tycoon Conway HallBjörn Goop8Struken
9Union ForcesMika Forss9Startar
10Click BaitPer Lennartsson10Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 21 apr 2021 kl 22:02.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →12345678910
    1109,656,97538,41100,3128,0676,79192,33–378,4365,41
    2176,2413,54233,73162,6939,7187,72320,74–419,5395,79
    3156,5510,60317,25115,7636,94110,34213,59–428,1768,79
    4166,5610,00612,57106,5631,4284,55237,04–343,1083,50
    5221,9117,20445,39152,5241,84120,60259,35–505,68102,35
    6112,847,55283,7875,0523,3858,61148,13–268,8849,31
    7641,3787,99916,64510,60229,23488,09479,45–999,99514,76
    8509,6152,82912,96332,01152,29325,74477,17–705,01212,24
    9305,8518,78766,48173,7346,43124,53317,22–317,9698,05
    10377,4938,361089,32325,33112,55270,82547,84–602,89117,35

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.