Travlopp på Solvalla, banan för Dagens dubbel söndag 25 april 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 25 april 2021 Solvalla

söndag 25 april 2021Solvalla, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Solvalla

Lopp 9 · Stolopp - Maharajahs lopp presenteras av Menhammar · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Vinnare

6Galant Sisu Björn Goop

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Galant SisuBjörn Goop1.11,53,12
21Bianca SisaTom Horpestad1.11,825,22
312Arquana AsJorma Kontio1.11,82,12
43Visual ConditionMika Forss1.12,126,04
510Frequency AmMarkus B Svedberg1.12,239,72
65Fantaghiro Brick (galopp)Pierre Nyström1.12,59,48
Opl.2Iceland RadioMagnus A Djuse1.12,516,33
Opl.4Kentin DayClaes Sjöström1.13,0106,59
Opl.8StrangerinthenightCarl Johan Jepson1.13,275,59
Opl.11Livi MemoryUlf Ohlsson1.13,4115,91
Opl.7Mingait ToomaJevgeni Ivanov1.15,0183,01
Diskv.9Chris Crystal (galopp)Örjan Kihlströmu12,31

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Travkompaniets Jubileumslopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Vinnare

6Short in Cash Björn Goop

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
16Short in CashBjörn Goop1.11,62,74
22Allegra GifontMika Forss1.11,76,06
31AloneÖrjan Kihlström1.12,110,41
48Jason's CamdenDaniel Olsson1.12,277,35
57Urban KronosMagnus A Djuse1.12,318,87
Opl.4Island LifeRobert Bergh1.12,46,78
Opl.3On the DotSten S Carlsson1.15,1131,48
Diskv.5Global Undecided (galopp)Claes Sjöström33,00
Struken9Han HerredAnders Eriksson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Solvalla lopp 9

Stolopp - Maharajahs lopp presenteras av Menhammar · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 16:48

Startlista DD-1, Solvalla lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Bianca SisaTom Horpestad1Startar
2Iceland RadioMagnus A Djuse2Startar
3Visual ConditionMika Forss3Startar
4Kentin DayClaes Sjöström4Startar
5Fantaghiro BrickPierre Nyström5Startar
6Galant SisuBjörn Goop6Startar
7Mingait ToomaJevgeni Ivanov7Startar
8StrangerinthenightCarl Johan Jepson8Startar
9Chris CrystalÖrjan Kihlström9Startar
10Frequency AmMarkus B Svedberg10Startar
11Livi MemoryUlf Ohlsson11Startar
12Arquana AsJorma Kontio12Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Travkompaniets Jubileumslopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 17:08

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1AloneÖrjan Kihlström1Startar
2Allegra GifontMika Forss2Startar
3On the DotSten S Carlsson3Startar
4Island LifeRobert Bergh4Startar
5Global UndecidedClaes Sjöström5Startar
6Short in CashBjörn Goop6Startar
7Urban KronosMagnus A Djuse7Startar
8Jason's CamdenDaniel Olsson8Startar
9Han HerredAnders Eriksson9Struken

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 25 apr 2021 kl 17:13.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789
    1139,93147,08999,99140,0586,8298,55286,69999,99–
    2117,3079,50999,9987,9651,7650,78142,51769,64–
    3323,12181,97934,80152,3589,5295,14348,33999,99–
    4590,26507,12999,99330,19210,88341,89640,34999,99–
    5103,9361,24724,3049,7324,4326,90172,80523,76–
    633,7524,82433,2319,0710,859,7959,04273,82–
    7999,99999,99999,99999,99473,35766,54773,35999,99–
    8510,00486,25999,99481,72206,18236,73482,87902,16–
    969,1261,75999,9957,8534,1434,60124,22639,54–
    10405,28290,60999,99248,88132,36152,19477,95999,99–
    11541,52924,60999,99729,50423,75479,90911,06999,99–
    1227,4315,12373,6413,677,446,4550,37246,21–

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.