Travlopp på Boden, banan för Dagens dubbel torsdag 27 maj 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 27 maj 2021 Boden

torsdag 27 maj 2021Boden, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Boden

Lopp 8 · Stolopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

8La Norna Hanna Olofsson

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
18La NornaHanna Olofsson1.15,32,68
213So Gå KleopatraMicael Melander1.15,410,91
312Ladybug LaraUlf Ohlsson1.15,63,40
411Clear EyesJenny Engfors1.15,832,30
56Lollipop GirlOve A Lindqvist1.15,85,78
63Dazzling PearlJohn Östman1.16,555,94
Opl.4Affair AmokMikael Östman1.16,76,98
Opl.10Let it Happen W.W. (galopp)Leif Eriksson1.16,257,74
Opl.14Glace au FourLars Marklund1.16,394,34
Opl.5Okinawa Roc (galopp)Jens Eriksson1.18,257,46
Opl.9Miss Hejaracka (galopp)Krister Söderholm1.19,893,41
Struken1Honky Tonk AngelSandra Eriksson––
Struken2Ellen DeGeneresJorma Särkiniva––
Struken7So ChicTomi Haapio––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Boden

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

9Leave Your Sox On Mika Forss

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Leave Your Sox OnMika Forss1.15,01,92
22Just in Time L.A.Maria Bodin1.15,381,88
37Amperage HanoverUlf Ohlsson1.15,43,32
46AnthemSandra Eriksson1.15,514,92
58YakariTommy Nyberg1.15,653,44
612Russjkat (galopp)Jens Eriksson1.15,748,56
Opl.1MaxiKrister Söderholm1.15,89,96
Opl.10Kalles Caviar ÅsHanna Olofsson1.15,914,30
Opl.4JetlineNils Westerberg1.15,958,83
Opl.5Re LoveJaakko Alamäki1.16,064,34
Opl.3Bajkal GraffJohn Östman1.16,370,23
Opl.11Man Afraid (galopp)Robert Sandberg1.16,841,38

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Boden lopp 8

Stolopp · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Boden lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Honky Tonk AngelSandra Eriksson1Struken
2Ellen DeGeneresJorma Särkiniva2Struken
3Dazzling PearlJohn Östman1Startar
4Affair AmokMikael Östman2Startar
5Okinawa RocJens Eriksson3Startar
6Lollipop GirlOve A Lindqvist1Startar
7So ChicTomi Haapio2Struken
8La NornaHanna Olofsson3Startar
9Miss HejarackaKrister Söderholm4Startar
10Let it Happen W.W.Leif Eriksson5Startar
11Clear EyesJenny Engfors6Startar
12Ladybug LaraUlf Ohlsson7Startar
13So Gå KleopatraMicael Melander8Startar
14Glace au FourLars Marklund9Startar

Startlista DD-2 · Boden lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Boden lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1MaxiKrister Söderholm1Startar
2Just in Time L.A.Maria Bodin2Startar
3Bajkal GraffJohn Östman3Startar
4JetlineNils Westerberg4Startar
5Re LoveJaakko Alamäki5Startar
6AnthemSandra Eriksson6Startar
7Amperage HanoverUlf Ohlsson7Startar
8YakariTommy Nyberg8Startar
9Leave Your Sox OnMika Forss9Startar
10Kalles Caviar ÅsHanna Olofsson10Startar
11Man AfraidRobert Sandberg11Startar
12RussjkatJens Eriksson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 27 maj 2021 kl 21:22.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1––––––––––––
    2––––––––––––
    3304,57999,99395,86998,49823,24518,87189,34999,99101,09631,32999,99999,99
    481,04663,04594,00305,78449,04133,6624,52706,2014,94117,20423,65570,24
    5342,76999,99764,85726,51355,23429,41274,80942,6199,84665,79999,99999,99
    644,37424,67400,34352,75287,5366,5617,31365,2812,1782,60237,45374,56
    7––––––––––––
    829,99345,54245,29247,15198,2250,8512,69175,455,4645,15127,36198,02
    9522,25999,99999,99999,99999,99811,16309,36999,99122,34937,61999,99999,99
    10379,87999,99999,99999,99999,99504,80158,29999,9977,07434,16999,99999,99
    11184,14999,99999,99999,99999,99323,63174,46999,9956,05328,68490,52999,99
    1234,13430,67313,09364,83275,2253,5710,53356,166,9865,33159,03214,89
    1383,17939,10698,39698,39673,39172,8742,43771,1918,89129,88352,96457,05
    14999,99999,99999,99999,99999,99999,99915,76999,99232,89999,99999,99999,99

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.