Travlopp på Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 11 augusti 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 11 augusti 2021 Solvalla

onsdag 11 augusti 2021Solvalla, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Solvalla

Lopp 9 · STL Diamantstoet, Försök 2 i meeting 6 (Final Solvalla 25 september) - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:26

Vinnare

3Margareta Tooma Örjan Kihlström

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Margareta ToomaÖrjan Kihlström1.11,81,47
211Zante GrifErik Adielsson1.12,19,95
38Galant SisuRikard N Skoglund1.12,539,80
49Myse d'ErpionBjörn Goop1.12,526,69
514Saga DocTroels Andersen1.12,525,52
65Omega SuperstarMika Forss1.12,628,16
74Break ThroughMarkus B Svedberg1.12,731,69
87Digital ProLars-Åke Söderholm1.12,876,03
Opl.1Mellby HappyClaes Sjöström1.12,851,44
Opl.15Miss SilverKim Eriksson1.14,120,00
Opl.13Selma TöllTorbjörn Jansson1.14,2111,88
Opl.12Beauty Wind (galopp)Carl Johan Jepsonu32,18
Diskv.2Mill Cava (galopp)Ulf Ohlsson1213,79
Diskv.6Secret Snap (galopp)Jorma Kontiou49,47
Diskv.10Lovely O.O. (galopp)Per Lennartssonu54,50

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:46

Vinnare

4Mateo de Reve Björn Goop

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14Mateo de ReveBjörn Goop1.13,22,83
25Made of StarsJörgen Westholm1.13,45,86
31Amalencius B.B. (galopp)Claes Sjöström1.13,47,85
47Magnolia BoyFredrik B Larsson1.13,775,76
58Casanova MajoHans G Eriksson1.13,8129,31
66Usain TillyPer Lennartsson1.13,818,01
710ZeolitTorbjörn Jansson1.14,518,63
Opl.9Timorol (galopp)Kaj Widell1.17,086,65
Opl.3SuarezRikard N Skoglundu11,80
Opl.11Master of TrixErik Adielssonu72,88
Diskv.2Bugatti Miles (galopp)Örjan Kihlströmu3,60
Diskv.12Marjons Sleipner (galopp)Petter Karlssonu101,88

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Solvalla lopp 9

STL Diamantstoet, Försök 2 i meeting 6 (Final Solvalla 25 september) - Spårtrappa · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:26

Startlista DD-1, Solvalla lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Mellby HappyClaes Sjöström1Startar
2Mill CavaUlf Ohlsson2Startar
3Margareta ToomaÖrjan Kihlström3Startar
4Break ThroughMarkus B Svedberg4Startar
5Omega SuperstarMika Forss5Startar
6Secret SnapJorma Kontio6Startar
7Digital ProLars-Åke Söderholm7Startar
8Galant SisuRikard N Skoglund8Startar
9Myse d'ErpionBjörn Goop9Startar
10Lovely O.O.Per Lennartsson10Startar
11Zante GrifErik Adielsson11Startar
12Beauty WindCarl Johan Jepson12Startar
13Selma TöllTorbjörn Jansson13Startar
14Saga DocTroels Andersen14Startar
15Miss SilverKim Eriksson15Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

2640 m · Autostart · Planerad start kl 21:46

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Amalencius B.B.Claes Sjöström1Startar
2Bugatti MilesÖrjan Kihlström2Startar
3SuarezRikard N Skoglund3Startar
4Mateo de ReveBjörn Goop4Startar
5Made of StarsJörgen Westholm5Startar
6Usain TillyPer Lennartsson6Startar
7Magnolia BoyFredrik B Larsson7Startar
8Casanova MajoHans G Eriksson8Startar
9TimorolKaj Widell9Startar
10ZeolitTorbjörn Jansson10Startar
11Master of TrixErik Adielsson11Startar
12Marjons SleipnerPetter Karlsson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 11 aug 2021 kl 21:53.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1167,83202,00361,53168,34358,96514,06999,99999,99999,99986,66999,99999,99
    289,3854,92121,4152,4774,86216,39999,99999,99999,99206,15987,48999,99
    312,065,6315,085,188,9136,14169,34240,24143,6541,47129,68244,47
    4336,70188,04452,53115,55216,47927,98999,99999,99999,99999,99999,99999,99
    5215,10136,66298,9292,19131,00549,81999,99999,99999,99999,99999,99999,99
    6308,55205,47367,90156,64302,85358,67999,99999,99999,99774,32999,99999,99
    7999,99663,95999,99509,37856,56999,99999,99999,99999,99999,99999,99999,99
    8306,22189,39395,51135,76217,18526,25999,99897,44999,99946,66999,99999,99
    9201,7990,74264,3565,65138,16411,27999,99999,99824,92499,33999,99999,99
    10477,06275,35537,73239,90372,70723,51999,99999,99999,99750,88999,99999,99
    1145,6730,0957,2524,4952,75145,05789,37814,01680,39143,40254,61999,99
    12223,15121,99319,36113,65186,38373,63999,99999,99999,99481,04999,99999,99
    13999,99637,75999,99577,36999,99999,99999,99999,99999,99886,31999,99999,99
    14256,68140,73366,43102,43162,14685,74999,99999,99999,99602,78999,99999,99
    15100,2658,50120,3456,56105,99281,67999,99999,99999,99310,42999,99999,99

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.