Travlopp på Jägersro & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 20 oktober 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 20 oktober 2021 Jägersro & Solvalla

onsdag 20 oktober 2021Jägersro lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Jägersro

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

5Quantum Roc Hanna Lähdekorpi

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Quantum RocHanna Lähdekorpi1.13,236,46
22Billi TimeFlemming Jensen1.13,32,10
31Hennesy BokoJohnny Takter1.13,410,59
410PhilosopherChristoffer Eriksson1.13,554,62
54Global WorkaholicTyler Mifsud1.13,613,37
611CodyRené Jonassen1.13,619,66
78Eppur Si MuoveJohan Untersteiner1.13,977,68
Opl.7Barbaresco V.W.Stefan Persson1.14,06,07
Opl.12Valour KronosGustav Johansson1.14,022,44
Opl.9Scorpion's Madness (galopp)Bo Örberg1.14,441,79
Opl.6Martin Tooma (galopp)Kevin Oscarsson1.16,954,89
Diskv.3Spartak Face (galopp)Conrad Lugauer125,78

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Stolopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

11Swept Wing Ulf Ohlsson

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
111Swept WingUlf Ohlsson1.16,211,05
23Loaded LeilaMarkus B Svedberg1.16,33,68
31Southwind SansaBjörn Goop1.16,38,28
46SelfieKevin Gondet1.16,445,12
512Staro NessieAnders Eriksson1.16,450,71
62GasettePierre Nyström1.16,433,32
77Xenia WoodPetter Lundberg1.16,535,13
Opl.10Summertime S.Wilma Wallberg1.16,844,51
Opl.9ToofacedEmilia Leo1.17,214,28
Diskv.4Hunting Widow (galopp)William Ekberg1012,12
Diskv.5Faith Trot (galopp)Jorma Kontiou3,42
Diskv.8Fröken Fräken (galopp)Örjan Kihlströmu7,82

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Jägersro lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Jägersro lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Hennesy BokoJohnny Takter1Startar
2Billi TimeFlemming Jensen2Startar
3Spartak FaceConrad Lugauer3Startar
4Global WorkaholicTyler Mifsud4Startar
5Quantum RocHanna Lähdekorpi5Startar
6Martin ToomaKevin Oscarsson6Startar
7Barbaresco V.W.Stefan Persson7Startar
8Eppur Si MuoveJohan Untersteiner8Startar
9Scorpion's MadnessBo Örberg9Startar
10PhilosopherChristoffer Eriksson10Startar
11CodyRené Jonassen11Startar
12Valour KronosGustav Johansson12Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Stolopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Southwind SansaBjörn Goop1Startar
2GasettePierre Nyström2Startar
3Loaded LeilaMarkus B Svedberg3Startar
4Hunting WidowWilliam Ekberg4Startar
5Faith TrotJorma Kontio5Startar
6SelfieKevin Gondet6Startar
7Xenia WoodPetter Lundberg7Startar
8Fröken FräkenÖrjan Kihlström8Startar
9ToofacedEmilia Leo9Startar
10Summertime S.Wilma Wallberg10Startar
11Swept WingUlf Ohlsson11Startar
12Staro NessieAnders Eriksson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 20 okt 2021 kl 21:58.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    144,98305,2446,00127,7454,01397,52473,3846,40170,12509,1985,72526,72
    216,2579,519,0028,348,03114,36103,6510,4435,28107,5621,83130,14
    342,64234,4625,75106,8321,48228,44239,0427,7897,39382,2775,66410,86
    4139,64356,9956,8087,3062,19530,73535,37131,52250,85859,61140,01744,38
    5248,26765,84159,91392,26111,62695,39773,98148,25378,811254,97422,151705,00
    6465,11999,99366,13609,37273,43664,90999,99271,05727,76999,99681,94999,99
    752,53184,5424,6674,7321,04308,32233,2236,3082,61386,5961,35364,22
    8476,55999,99462,34999,99354,02999,99999,99196,65924,80999,99620,98999,99
    9495,65999,99284,15712,74238,40999,99999,99313,00431,82999,99524,66999,99
    10913,42999,99416,16999,99314,15999,99999,99788,30999,99999,99999,99999,99
    11217,66806,72121,48413,7493,16907,24760,45237,61370,25999,99292,94999,99
    12237,27999,99174,53425,40139,42999,99999,99183,28391,10688,13277,97643,32

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.