Travlopp på Färjestad, banan för Dagens dubbel måndag 29 november 2021. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 29 november 2021 Färjestad

måndag 29 november 2021Färjestad, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Färjestad

Lopp 8 · 2640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

7Shapes Björn Goop

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17ShapesBjörn Goop1.14,46,29
29Made of StarsJörgen Westholm1.14,41,87
32Niklas M.J.Mikael J Andersson1.14,743,65
410Zacapa GrimAndré Eklundh1.14,85,73
512FromHeaven IdzardaRikard N Skoglund1.15,17,15
61Fighting JoeTom Horpestad1.15,293,61
Opl.3Jareth BokoMats E Djuse1.15,418,95
Opl.11Nisse RocMichael Larsson1.15,542,67
Opl.8Optimum TerminatorKenneth Haugstad1.15,570,47
Opl.4Global TraderJoakim Sternsjö1.15,568,17
Opl.6Gandalf JaamJonas Moberg1.17,930,65
Struken5BeethovenCarl Johan Jepson––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Färjestad

Lopp 9 · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

9Ready Trophy André Eklundh

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Ready TrophyAndré Eklundh1.14,417,13
28Goodlookin' PepperCarl Johan Jepson1.14,55,97
35Global UnescoMagnus Jakobsson1.14,515,59
41Victor C.Dagfinn Aarum1.14,610,03
54Joshua B.R.Björn Goop1.14,72,04
63CuriePetter Karlsson1.15,018,98
Opl.7Zorro KronosSvante Ericsson1.15,228,39
Opl.2Chef M.M.Michael Larsson1.15,366,79
Opl.11Pippi PagadiPer Nilsson1.15,626,27
Opl.6Thai KnightMats E Djuse1.15,98,57
Opl.10Vici SupremeTobias J Gustafsson1.16,031,29
Opl.12EmerickMikael J Andersson1.16,9120,95

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Färjestad lopp 8

2640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Färjestad lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Fighting JoeTom Horpestad1Startar
2Niklas M.J.Mikael J Andersson2Startar
3Jareth BokoMats E Djuse3Startar
4Global TraderJoakim Sternsjö4Startar
5BeethovenCarl Johan Jepson5Struken
6Gandalf JaamJonas Moberg5Startar
7ShapesBjörn Goop6Startar
8Optimum TerminatorKenneth Haugstad7Startar
9Made of StarsJörgen Westholm9Startar
10Zacapa GrimAndré Eklundh10Startar
11Nisse RocMichael Larsson11Startar
12FromHeaven IdzardaRikard N Skoglund12Startar

Startlista DD-2 · Färjestad lopp 9

2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Färjestad lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Victor C.Dagfinn Aarum1Startar
2Chef M.M.Michael Larsson2Startar
3CuriePetter Karlsson3Startar
4Joshua B.R.Björn Goop4Startar
5Global UnescoMagnus Jakobsson5Startar
6Thai KnightMats E Djuse6Startar
7Zorro KronosSvante Ericsson7Startar
8Goodlookin' PepperCarl Johan Jepson8Startar
9Ready TrophyAndré Eklundh9Startar
10Vici SupremeTobias J Gustafsson10Startar
11Pippi PagadiPer Nilsson11Startar
12EmerickMikael J Andersson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 29 nov 2021 kl 21:23.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1402,43999,99999,99219,63853,36663,36999,99621,82971,91999,99999,99999,99
    2345,12717,63806,75113,40502,48429,11928,06305,58680,87999,99999,99999,99
    3153,37866,62220,5244,12212,26105,54315,39110,60208,82582,03354,32999,99
    4673,96963,24999,99155,83516,30532,52847,08493,16804,49999,99999,99999,99
    5––––––––––––
    6320,07695,11408,9187,70292,64235,68571,25209,81445,83795,60999,99999,99
    750,93350,7989,0015,3869,2349,52182,2032,7297,21421,15104,83852,87
    8800,39999,99999,99210,35723,64606,12999,99399,45999,99999,99999,99999,99
    921,00240,0033,134,6131,8316,6745,0918,4124,6270,4143,94449,89
    1052,40395,8894,1213,1869,5945,43140,5034,6677,90251,0697,50999,99
    11352,09955,78916,25162,73568,25495,57700,75310,41763,27999,99468,68999,99
    1248,95532,0394,8918,9577,1448,76138,4144,7589,02413,7095,94920,64

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.