Travlopp på Bergsåker, banan för Dagens dubbel måndag 31 januari 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 31 januari 2022 Bergsåker

måndag 31 januari 2022Bergsåker, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bergsåker

Lopp 8 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

9Fabulous Pellini Daniel Wäjersten

Segermarginal: 3.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Fabulous PelliniDaniel Wäjersten1.15,31,36
23Zätas Forever StarJan Ove Olsen1.15,67,45
35Caribbean Blue ÅsVictor Karlsson1.15,645,42
42Bill GatesWiktor Kylin-Blom1.15,749,14
511Power SwirlDwight Pieters1.15,821,99
64Bastian BoomKjell Svanstedt1.15,818,87
Opl.10Baron EtoileVincent Eliasson1.16,0135,54
Opl.8Fire of NoaKevin Svedlund1.16,19,40
Opl.6JoffreyKajsa Frick1.16,457,82
Opl.1Crazyforareason Ås (galopp)Oskar Kylin Blomu27,98
Struken7Octavius HarvesterPer Linderoth––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bergsåker

Lopp 9 · Stolopp · 1640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

5Västerbo Jolene Kajsa Frick

Segermarginal: huvud

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Västerbo JoleneKajsa Frick1.14,16,51
213KrakasJan Ove Olsen1.13,319,67
310Önas PyOskar Kylin Blom1.14,44,47
46Special MysteryDwight Pieters1.14,524,03
53Todays EstelleMicael Melander1.14,719,00
61EruptionDaniel Wäjersten1.14,77,08
72Made by VitsandOlle Wäjersten1.14,826,11
Opl.15Belle GodivaPetter Lundberg1.14,023,32
Opl.8Dolly StyleHåkan Wallberg1.14,975,10
Opl.7Classic JoyKevin Svedlund1.15,040,90
Opl.9Bältra SeleneUlf Ohlsson1.15,011,45
Opl.14DenaliJonas Johansson1.15,1120,39
Opl.12Whitsun Madonna (galopp)Tamara Skutnabb1.18,577,11
Opl.11Navona (galopp)Rikard N Skoglundu3,89
Diskv.4Västerbo Burberry (galopp)Mats E Djuse1233,56

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bergsåker lopp 8

2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Bergsåker lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Crazyforareason ÅsOskar Kylin Blom1Startar
2Bill GatesWiktor Kylin-Blom2Startar
3Zätas Forever StarJan Ove Olsen3Startar
4Bastian BoomKjell Svanstedt4Startar
5Caribbean Blue ÅsVictor Karlsson5Startar
6JoffreyKajsa Frick6Startar
7Octavius HarvesterPer Linderoth7Struken
8Fire of NoaKevin Svedlund7Startar
9Fabulous PelliniDaniel Wäjersten9Startar
10Baron EtoileVincent Eliasson10Startar
11Power SwirlDwight Pieters11Startar

Startlista DD-2 · Bergsåker lopp 9

Stolopp · 1640 m · Voltstart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Bergsåker lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1EruptionDaniel Wäjersten1Startar
2Made by VitsandOlle Wäjersten2Startar
3Todays EstelleMicael Melander3Startar
4Västerbo BurberryMats E Djuse4Startar
5Västerbo JoleneKajsa Frick5Startar
6Special MysteryDwight Pieters6Startar
7Classic JoyKevin Svedlund7Startar
8Dolly StyleHåkan Wallberg8Startar
9Bältra SeleneUlf Ohlsson9Startar
10Önas PyOskar Kylin Blom10Startar
11NavonaRikard N Skoglund11Startar
12Whitsun MadonnaTamara Skutnabb1Startar
13KrakasJan Ove Olsen2Startar
14DenaliJonas Johansson3Startar
15Belle GodivaPetter Lundberg4Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 31 jan 2022 kl 21:21.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112131415
    178,17165,51399,04431,05185,88669,79960,921490,92218,95149,2470,623822,54748,035902,83675,79
    2263,90443,39603,62651,68382,00768,231332,892088,36551,10299,72241,163018,14968,975180,401140,23
    333,16108,68136,27320,6646,15197,59543,68779,9776,9035,2729,881222,99103,312878,0099,33
    4115,56208,73361,24248,77121,28366,51733,171178,96212,28105,4985,853044,62461,553470,86629,23
    5283,98644,90512,22607,00239,20778,92717,121051,77556,05292,70262,983700,281524,986197,971546,73
    6259,87423,89622,91489,95184,13520,991275,111482,01406,04393,07185,093661,251474,455119,272219,22
    7–––––––––––––––
    856,69182,00205,18380,4165,73262,15511,17505,81128,8150,8036,332111,23215,983908,63312,69
    99,9220,6923,0565,039,3637,9095,45195,2316,417,516,67305,8025,22399,3633,85
    101137,243363,243724,103243,801185,404045,302799,083213,762022,65921,63874,713756,354171,713477,824327,76
    11141,72578,86407,28691,13187,14535,46871,201021,44258,67153,9884,482720,11494,844652,63341,21

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.