Travlopp på Bjerke & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 9 mars 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 9 mars 2022 Bjerke & Solvalla

onsdag 9 mars 2022Bjerke lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bjerke

Lopp 9 · 2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Vinnare

5Falcon Eye Eirik Høitomt

Segermarginal: 2 3/4 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Falcon EyeEirik Høitomt1.14,01,50
23Ian B.R.Ole Johan Østre1.14,34,10
312J.T.'s MoneypennyLars Anvar Kolle1.14,762,70
47Force de FlandreVidar Hop1.14,97,20
54Key To HappenPer Oleg Midtfjeld1.14,934,20
61Juliana RagsNoralf P. Brækken1.14,913,80
Opl.9PhotoliciousAdrian Solberg Akselsen1.15,052,00
Opl.2LocamotionDag-Sveinung Dalen1.15,046,00
Opl.6With A MissionÅsbjørn Tengsareid1.15,166,10
Opl.11New TalismanBjørn Steine1.15,169,30
Opl.8Bad Nite Call SaulGlenn Kramer Stenberg1.15,228,30

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Amatörlopp - Gösta Nordins Minneslopp - Customserien K150 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

5Dark Roadster Andreas Peterson

Segermarginal: 1 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Dark RoadsterAndreas Peterson1.14,62,31
24CounterfeightrPatrick Hedqvist1.14,76,43
31Twinkle FaceJonathan Carre1.14,78,40
410IssiahJoakim Sternsjö1.14,941,92
511Lady ZappaLukas Svedin1.14,912,72
62Quite WindyJenny Lindelöf1.14,9131,81
Opl.12Staro MojitoChrister Otterström1.15,018,77
Opl.6Wind KnightMats Gunnarsson1.15,19,43
Opl.7Moon ZappaCarl-Erik Lindblom1.15,149,86
Opl.8Gandhi BokoRichard L Jansson1.15,28,65
Opl.9Busy Doin' NothingMats Holmstedt1.15,257,11
Opl.3VacqueyrasThomas Åhlund1.15,521,05

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bjerke lopp 9

2100 m · Autostart · Planerad start kl 21:40

Startlista DD-1, Bjerke lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Juliana RagsNoralf P. Brækken1Startar
2LocamotionDag-Sveinung Dalen2Startar
3Ian B.R.Ole Johan Østre3Startar
4Key To HappenPer Oleg Midtfjeld4Startar
5Falcon EyeEirik Høitomt5Startar
6With A MissionÅsbjørn Tengsareid6Startar
7Force de FlandreVidar Hop7Startar
8Bad Nite Call SaulGlenn Kramer Stenberg8Startar
9PhotoliciousAdrian Solberg Akselsen9Startar
10Take This SocietyFrode Hamre10Struken
11New TalismanBjørn Steine10Startar
12J.T.'s MoneypennyLars Anvar Kolle11Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Amatörlopp - Gösta Nordins Minneslopp - Customserien K150 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Twinkle FaceJonathan Carre1Startar
2Quite WindyJenny Lindelöf2Startar
3VacqueyrasThomas Åhlund3Startar
4CounterfeightrPatrick Hedqvist4Startar
5Dark RoadsterAndreas Peterson5Startar
6Wind KnightMats Gunnarsson6Startar
7Moon ZappaCarl-Erik Lindblom7Startar
8Gandhi BokoRichard L Jansson8Startar
9Busy Doin' NothingMats Holmstedt9Startar
10IssiahJoakim Sternsjö10Startar
11Lady ZappaLukas Svedin11Startar
12Staro MojitoChrister Otterström12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 9 mar 2022 kl 21:57.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    198,16999,99300,48123,7654,57200,34711,96203,74732,25483,20184,08394,75
    2582,57983,72999,99495,30257,06967,56999,99845,46999,99999,99999,99999,99
    334,44708,2282,7223,4712,7650,11321,1244,37238,82184,8368,93134,23
    4316,77999,99571,50149,02115,58460,15772,46364,75995,14999,99599,74999,99
    510,71201,4535,519,053,3115,8999,2015,96103,9083,4022,6034,65
    6554,13999,99999,99493,57270,31467,15999,99746,16999,99999,99999,99999,99
    752,05779,49129,5338,3024,0497,74273,3757,62385,07262,45116,02187,73
    8327,90999,99653,08323,62166,58640,36999,99265,71999,99999,99749,52999,99
    9578,39999,99819,95628,41260,88999,99999,99812,65861,95999,99999,99999,99
    10––––––––––––
    11999,99999,99999,99999,99770,56999,99999,99999,99999,99999,99999,99999,99
    12978,27999,99999,99999,99555,11999,99999,99999,99999,99999,99999,99999,99

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.