Travlopp på Eskilstuna, banan för Dagens dubbel tisdag 15 mars 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 15 mars 2022 Eskilstuna

tisdag 15 mars 2022Eskilstuna, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 8 · 1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

2A Nunja Kid Markus B Svedberg

Segermarginal: 1.5 längd

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
12A Nunja KidMarkus B Svedberg1.14,03,52
28Nanna ToomaPetter Lundberg1.14,114,32
36O.M.HazebrouckRikard S Jansson1.14,37,06
411Go Without I.D.Felicia Molin1.14,338,46
510Garri WestwoodJimmi Ehlers1.14,557,80
61Alfas Lucky LukeJohan Wiman1.14,628,70
Opl.5Andover B.C.Cay Mäkinen1.14,762,93
Opl.12A Diva I AmTorbjörn Jansson1.14,828,83
Opl.7Yankee Dee (galopp)Kenneth Haugstad1.15,73,00
Opl.4Banana Joe (galopp)Valentin Prevost1.17,58,73
Diskv.3El Greco (galopp)Jorma Kontio119,42
Struken9ButtermereKai P Jussila––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Eskilstuna

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

7Djokovic Per Lennartsson

Segermarginal: 5 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
17DjokovicPer Lennartsson1.13,54,23
212Falcon AmClaes Sjöström1.13,923,06
39Arch LaneUlf Ohlsson1.14,02,83
44Leonas SamiKim Eriksson1.14,255,31
58Västerbo HighScorePetter Lundberg1.14,222,14
611Dollar DocJörgen S Eriksson1.14,34,13
Opl.5Imagine Boko (galopp)Rikard N Skoglund1.14,323,85
Opl.10UnexpectedOskar Kylin Blom1.14,360,97
Opl.1Look CompleteIikka Nurmonen1.14,39,62
Opl.2Fonda BokoTorbjörn Jansson1.14,422,04
Opl.6AmancioKaj Widell1.14,687,19
Opl.3TzatzikiJorma Kontio1.14,644,75

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Eskilstuna lopp 8

1640 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Eskilstuna lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Alfas Lucky LukeJohan Wiman1Startar
2A Nunja KidMarkus B Svedberg2Startar
3El GrecoJorma Kontio3Startar
4Banana JoeValentin Prevost4Startar
5Andover B.C.Cay Mäkinen5Startar
6O.M.HazebrouckRikard S Jansson6Startar
7Yankee DeeKenneth Haugstad7Startar
8Nanna ToomaPetter Lundberg8Startar
9ButtermereKai P Jussila9Struken
10Garri WestwoodJimmi Ehlers9Startar
11Go Without I.D.Felicia Molin10Startar
12A Diva I AmTorbjörn Jansson11Startar

Startlista DD-2 · Eskilstuna lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Eskilstuna lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Look CompleteIikka Nurmonen1Startar
2Fonda BokoTorbjörn Jansson2Startar
3TzatzikiJorma Kontio3Startar
4Leonas SamiKim Eriksson4Startar
5Imagine BokoRikard N Skoglund5Startar
6AmancioKaj Widell6Startar
7DjokovicPer Lennartsson7Startar
8Västerbo HighScorePetter Lundberg8Startar
9Arch LaneUlf Ohlsson9Startar
10UnexpectedOskar Kylin Blom10Startar
11Dollar DocJörgen S Eriksson11Startar
12Falcon AmClaes Sjöström12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 15 mar 2022 kl 21:22.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1204,99580,07779,02859,45421,32999,99219,00509,11142,74999,99273,62999,99
    241,2389,25224,84233,8488,64680,3913,7444,0913,11294,8913,9578,65
    3107,65166,84115,11421,21146,26531,9236,56177,4030,55623,5241,99197,11
    4110,45141,17233,74233,64132,86567,4334,89168,4432,95692,5036,66222,34
    5503,56692,50654,61594,59276,90844,18340,41727,44190,77999,99534,56999,99
    658,0779,77149,66248,5275,76274,5521,13115,2712,78458,1337,07160,19
    740,6268,84143,53223,1463,21420,4414,3271,649,98355,4719,88116,35
    8181,86366,86519,76582,79199,74999,9972,00211,3764,45999,9956,63253,48
    9––––––––––––
    10568,23712,67999,99999,99362,09999,99306,78999,99173,85972,84440,75918,61
    11504,19651,44999,99999,99615,20999,99206,51611,48124,10999,99171,94661,58
    12524,66378,11779,77999,99659,69999,99192,52632,55145,96999,99200,01340,91

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.