Travlopp på Bollnäs, banan för Dagens dubbel tisdag 26 april 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 26 april 2022 Bollnäs

tisdag 26 april 2022Bollnäs, lopp 8 och 9Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Bollnäs

Lopp 8 · DubbelCupen, Försök 9 i Meeting 2 (Final Gävle 21 maj) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Vinnare

4Kalmar Henrik Svensson

Segermarginal: många längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
14KalmarHenrik Svensson1.23,74,58
210OppgårdsdrängenMats E Djuse1.25,06,00
36Kajsas TureSusanne Österberg1.25,227,91
41Kong HenryJan Ove Olsen1.25,534,82
53Hugo BäckEmil Eriksson1.25,955,71
Opl.7MånremusHanna Reiser1.26,516,74
Opl.8Bilbo B.S. (galopp)Kaj Widell1.27,560,87
Opl.9S.T.C.C.FaksenÖrjan Kihlströmu7,55
Diskv.11Tangen Frikk (galopp)Jimmy Jonsson31,98
Struken2ÄngsborkenRikard N Skoglund––
Struken5Guli RoyPer Linderoth––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Bollnäs

Lopp 9 · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Vinnare

1Twigs Got U. Rikard N Skoglund

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
11Twigs Got U.Rikard N Skoglund1.14,73,70
22Bill GatesWiktor Kylin-Blom1.14,935,57
39Magnificent ToomaÖrjan Kihlström1.14,92,38
44Violette FaceOskar Kylin Blom1.15,0104,72
511Take it Easy TourDaniel Wäjersten1.15,024,29
66Exklusiva LissPer Linderoth1.15,110,06
Opl.8Pine MuscleUlf Eriksson1.15,1104,82
Opl.5Check MeLinus Lönn1.15,2147,77
Diskv.12Magic From Hill (galopp)Henrik Svensson842,30
Diskv.7First Love M.L. (galopp)Mats E Djuse1028,29
Diskv.10Herecomestheboom (galopp)Kaj Widell114,59
Diskv.3Twice Kronos (galopp)Petter Lundberg1261,70

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Bollnäs lopp 8

DubbelCupen, Försök 9 i Meeting 2 (Final Gävle 21 maj) · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 20:56

Startlista DD-1, Bollnäs lopp 8
NrHästKuskStartspårStatus
1Kong HenryJan Ove Olsen1Startar
2ÄngsborkenRikard N Skoglund2Struken
3Hugo BäckEmil Eriksson2Startar
4KalmarHenrik Svensson3Startar
5Guli RoyPer Linderoth5Struken
6Kajsas TureSusanne Österberg4Startar
7MånremusHanna Reiser5Startar
8Bilbo B.S.Kaj Widell6Startar
9S.T.C.C.FaksenÖrjan Kihlström9Startar
10OppgårdsdrängenMats E Djuse10Startar
11Tangen FrikkJimmy Jonsson11Startar

Startlista DD-2 · Bollnäs lopp 9

2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:15

Startlista DD-2, Bollnäs lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Twigs Got U.Rikard N Skoglund1Startar
2Bill GatesWiktor Kylin-Blom2Startar
3Twice KronosPetter Lundberg3Startar
4Violette FaceOskar Kylin Blom4Startar
5Check MeLinus Lönn5Startar
6Exklusiva LissPer Linderoth6Startar
7First Love M.L.Mats E Djuse7Startar
8Pine MuscleUlf Eriksson8Startar
9Magnificent ToomaÖrjan Kihlström9Startar
10HerecomestheboomKaj Widell10Startar
11Take it Easy TourDaniel Wäjersten11Startar
12Magic From HillHenrik Svensson12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 26 apr 2022 kl 21:22.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1140,12534,56910,27882,09724,98325,33524,72999,9998,92277,51480,85999,99
    2––––––––––––
    3492,45999,99543,33999,99789,45460,61521,81999,99198,64509,45999,99999,99
    420,47146,97219,53172,42294,8027,0181,39474,8811,6833,40123,91268,08
    5––––––––––––
    6220,40466,22667,70502,76583,99190,07339,86610,17107,39295,59595,92999,99
    7137,55439,30738,09660,14628,96181,24196,25846,7368,63166,38475,81710,27
    8424,54999,99999,99838,62999,99390,44615,38585,11169,98404,76999,99999,99
    925,89205,05245,78319,56415,7540,6689,80544,7811,5242,96143,06321,75
    1026,06175,40375,83537,61559,9743,0689,42640,4717,0329,56131,80230,87
    118,8985,13149,61312,08413,5015,5254,04359,835,4711,6652,9197,53

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 2 nov 2026 kl 00:12.