Travlopp på Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 22 juni 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 22 juni 2022 Solvalla

onsdag 22 juni 2022Solvalla, lopp 9 och 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Solvalla

Lopp 9 · Icelands lopp - Första Jubileumstestet - Femåringslopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:26

Vinnare

5Mister Hercules Örjan Kihlström

Segermarginal: 3 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
15Mister HerculesÖrjan Kihlström1.11,01,56
26Bepi BiAlessandro Gocciadoro1.11,34,19
37Marion Fouty BonJorma Kontio1.11,46,38
48MaesteraemonMats E Djuse1.11,750,32
53Chestnut HillUlf Ohlsson1.11,754,97
64Axel RudaMagnus A Djuse1.11,937,03
72Rome Pays OffDaniel Wäjersten1.12,018,59
Opl.1ZeolitErik Adielsson1.12,541,37

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · Prix Diana Zet - Fyraåringslopp Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:46

Vinnare

3Glamorous Rain Örjan Kihlström

Segermarginal: en halv längd

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
13Glamorous RainÖrjan Kihlström1.11,94,64
24Deborah S.H.Fredrik Persson1.12,02,87
312Great SkillsDaniel Wäjersten1.12,04,59
410Rihanna W.I.Jorma Kontio1.12,110,73
51CintraRikard N Skoglund1.12,532,80
66Island SmartTomas Pettersson1.12,7120,93
Opl.2Swept WingUlf Ohlsson1.12,8138,90
Opl.7Red Lady ExpressStefan Persson1.13,129,35
Opl.8Florence ImaPer Lennartsson1.13,1148,33
Diskv.11A Girl Has No Name (galopp)Magnus A Djuse519,79
Diskv.9Hard Landing (galopp)Mats E Djuse975,36
Diskv.5Lacille Boko (galopp)Erik Adielsson126,52

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Solvalla lopp 9

Icelands lopp - Första Jubileumstestet - Femåringslopp · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:26

Startlista DD-1, Solvalla lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1ZeolitErik Adielsson1Startar
2Rome Pays OffDaniel Wäjersten2Startar
3Chestnut HillUlf Ohlsson3Startar
4Axel RudaMagnus A Djuse4Startar
5Mister HerculesÖrjan Kihlström5Startar
6Bepi BiAlessandro Gocciadoro6Startar
7Marion Fouty BonJorma Kontio7Startar
8MaesteraemonMats E Djuse8Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

Prix Diana Zet - Fyraåringslopp Ston · 2140 m · Autostart · Planerad start kl 21:46

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1CintraRikard N Skoglund1Startar
2Swept WingUlf Ohlsson2Startar
3Glamorous RainÖrjan Kihlström3Startar
4Deborah S.H.Fredrik Persson4Startar
5Lacille BokoErik Adielsson5Startar
6Island SmartTomas Pettersson6Startar
7Red Lady ExpressStefan Persson7Startar
8Florence ImaPer Lennartsson8Startar
9Hard LandingMats E Djuse9Startar
10Rihanna W.I.Jorma Kontio10Startar
11A Girl Has No NameMagnus A Djuse11Startar
12Great SkillsDaniel Wäjersten12Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 22 jun 2022 kl 21:54.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →123456789101112
    1318,651012,20170,95182,14213,491074,19694,381564,991181,29358,56415,68265,64
    2278,93642,5292,1067,48109,011114,95405,291591,88911,36143,54258,6864,99
    3889,60809,49226,48273,61469,901360,021013,051416,531156,34751,57932,53615,07
    4464,521006,00156,82113,63221,16898,00480,841701,30667,94426,78310,95289,13
    562,20210,048,525,118,44224,5958,62244,53150,2516,7340,467,05
    6108,95379,0217,0412,4535,16281,56121,31484,39319,3349,3175,6124,31
    7181,97618,7634,2621,1146,02720,41151,93757,24443,5457,88101,0040,10
    8794,541256,45273,94274,15459,851357,46944,47821,64777,11586,90533,76429,98

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.