Travlopp på Åby & Solvalla, banan för Dagens dubbel onsdag 31 augusti 2022. Illustrationsbild, inte ett verkligt lopp.

Dagens dubbel resultat 31 augusti 2022 Åby & Solvalla

onsdag 31 augusti 2022Åby lopp 9 & Solvalla lopp 10Fastställt

Illustrationsbild. Fotot visar inte den aktuella omgången.

Resultat

DD-1

Fastställt

Åby

Lopp 9 · Xpresstayern ll · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:40, faktisk start kl 21:45 (+5 min)

Vinnare

9Starbec's A.to Z. Anders Svanstedt

Segermarginal: 2 längder

Resultatlista
Resultatlista DD-1
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
19Starbec's A.to Z.Anders Svanstedt1.14,76,88
22Electrique A.Lars Anvar Kolle1.15,321,64
34Redbull PelliniAndré Eklundh1.15,45,48
45Hat TrickPeter Ingves1.15,017,51
56Prima KaiserPaw Mahony1.15,115,77
611Global BewareJohan Untersteiner1.15,26,23
710Key to HappenStefan Persson1.15,258,63
Opl.3Evan Williams SisuAdrian Kolgjini1.16,167,82
Opl.7GoodmokoCarl Johan Jepson1.16,620,78
Opl.1Amon Wise AsHerman R Tvedt1.17,42,26
Struken8Versace BrolineDwight Pieters––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

DD-2

Fastställt

Solvalla

Lopp 10 · The Owners Trophy - Olof Brodin (Chartering) AB · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:51

Vinnare

13Zarenne Fas Magnus A Djuse

Segermarginal: hals

Resultatlista
Resultatlista DD-2
Plac.NrHästKuskTidVinnarodds
113Zarenne FasMagnus A Djuse1.11,89,27
212Antonio TrotClaes Sjöström1.11,86,02
35Ready TonightKim Eriksson1.12,85,54
49Wish Me MagicVictor Rosleff1.13,013,15
56HopeusteponalegoJan Henriksson1.13,1156,62
68One Kind of Art (galopp)Oskar J Andersson1.13,67,54
714BeartimePer Lennartsson1.13,011,90
Opl.7CondiorWilliam Ekberg1.14,49,14
Opl.11Phoenix Photo (galopp)Erik Adielsson1.15,99,87
Opl.10Global Winner (galopp)Mats E Djuse1.16,833,79
Diskv.1Brezza du Kras (galopp)Jorma Kontio1130,09
Diskv.4Frodo S. (galopp)Ulf Ohlssonp1248,79
Diskv.2Capital Gain C.C. (galopp)Oskar Kylin Blomu7,68
Struken3Kimi di QuattroMarkus B Svedberg––

Vinnarodds gäller enskild häst i vinnarspelet och är inte DD-odds. Tider anges per kilometer.

Källa: ATG

Fastställt

Startlista

Omgången är körd. Startlistan nedan visar fältet som det såg ut i källan, inklusive strykningar.

Startlista DD-1 · Åby lopp 9

Xpresstayern ll · 3140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:40, faktisk start kl 21:45 (+5 min)

Startlista DD-1, Åby lopp 9
NrHästKuskStartspårStatus
1Amon Wise AsHerman R Tvedt1Startar
2Electrique A.Lars Anvar Kolle2Startar
3Evan Williams SisuAdrian Kolgjini3Startar
4Redbull PelliniAndré Eklundh4Startar
5Hat TrickPeter Ingves1Startar
6Prima KaiserPaw Mahony2Startar
7GoodmokoCarl Johan Jepson3Startar
8Versace BrolineDwight Pieters4Struken
9Starbec's A.to Z.Anders Svanstedt4Startar
10Key to HappenStefan Persson6Startar
11Global BewareJohan Untersteiner7Startar

Startlista DD-2 · Solvalla lopp 10

The Owners Trophy - Olof Brodin (Chartering) AB · 2140 m · Voltstart · Planerad start kl 21:51

Startlista DD-2, Solvalla lopp 10
NrHästKuskStartspårStatus
1Brezza du KrasJorma Kontio1Startar
2Capital Gain C.C.Oskar Kylin Blom2Startar
3Kimi di QuattroMarkus B Svedberg3Struken
4Frodo S.Ulf Ohlsson3Startar
5Ready TonightKim Eriksson4Startar
6HopeusteponalegoJan Henriksson6Startar
7CondiorWilliam Ekberg7Startar
8One Kind of ArtOskar J Andersson8Startar
9Wish Me MagicVictor Rosleff9Startar
10Global WinnerMats E Djuse10Startar
11Phoenix PhotoErik Adielsson1Startar
12Antonio TrotClaes Sjöström2Startar
13Zarenne FasMagnus A Djuse3Startar
14BeartimePer Lennartsson4Startar

Startspår anger position bakom bilen eller i voltstarten enligt källan. Strukna hästar visas i statuskolumnen. Vad händer vid struken häst?

Odds

Kombinationsodds DD-1 + DD-2

    Slutliga kombinationsodds för DD-1 (rader) och DD-2 (kolumner). Tidsstämpel från källan: 31 aug 2022 kl 22:02.
    DD-1 \ DD-2DD-1 ↓ / DD-2 →1234567891011121314
    184,0113,10–155,0413,92454,7125,4025,3336,23135,5219,7318,2530,5548,19
    2507,74178,70–746,78187,03999,99314,07256,41368,95896,01266,91268,14306,66450,03
    3749,98384,63–801,46549,03999,99672,26743,24695,33794,40478,68694,69613,52999,99
    4243,5736,18–172,4332,82838,4837,7841,1963,46247,4156,6140,2774,6596,93
    5367,49113,19–375,8988,83873,40186,43133,14208,88521,07148,34150,23173,47261,89
    6506,62144,63–519,98188,90668,63180,62192,47201,09696,31179,74187,07238,34368,67
    7372,6498,99–356,92124,05999,99139,56176,21240,31384,28141,16113,02137,51235,37
    8––––––––––––––
    9271,0452,18–364,4153,031383,6857,9158,9076,05298,1663,5351,6581,22101,46
    10999,99522,17–999,99594,18999,99922,38884,03937,48888,25540,46700,08827,75999,99
    11154,2722,63–222,2333,47637,1553,3749,8565,11143,3821,7726,9941,3285,17

    Preliminära odds kan ändras. Ett streck betyder att källan inte anger något pris för paret, till exempel vid strykning. Priser i kr per krona insats. Odds hämtas från källan och multipliceras aldrig fram från enskilda vinnarodds.

    Så fungerar DD-odds

    Senast hämtat från ATG: 1 nov 2026 kl 23:02.